ΕΠΟΠ στην Αεροπορία Στρατού

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
pilot_ma
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 23, 2010 1:33 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Αεροπορία Στρατού

Δημοσίευση από pilot_ma »

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να με βοηθήσετε αν φυσικά μπορείτε. Είμαι 28 χρονών και είμαι πιλότος στην πολιτική αεροπορία στα Μέγαρα. Τι πιθανότητες έχω να μπώ σαν ΕΠΟΠ στην αεροπορία στρατού στα επιθετικά Απάτσι; Και μία τελευταία ερώτηση. Τι διαφορά έχει ΕΠΟΠ στην αεροπορία στρατού από τους ΕΠΟΠ στην πολεμική αεροπορία; Σας ευχαριστώ!
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Αεροπορία Στρατού

Δημοσίευση από dn24 »

pilot_ma έγραψε:Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να με βοηθήσετε αν φυσικά μπορείτε. Είμαι 28 χρονών και είμαι πιλότος στην πολιτική αεροπορία στα Μέγαρα. Τι πιθανότητες έχω να μπώ σαν ΕΠΟΠ στην αεροπορία στρατού στα επιθετικά Απάτσι; Και μία τελευταία ερώτηση. Τι διαφορά έχει ΕΠΟΠ στην αεροπορία στρατού από τους ΕΠΟΠ στην πολεμική αεροπορία; Σας ευχαριστώ!
http://www.army.gr/files/File/STRATIOTIKA%20DELTIA%20NOMWN_N%20D%20A/STR_DELTIO_NOMOY_324_1976.pdf

οπως διαπιστωνεις απο το ανωτερω link, οι εποπ (ΑΣ) δεν ειναι ιπταμενοι.

... ...
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Αεροπορία Στρατού

Δημοσίευση από roverr24 »

Για να παει καποιος στα Απατσε πρεπει να εχει τελειωσει ΣΜΥ, η Ευελπιδων και να παει απο κει αεροπορια στρατου, εκτος αυτου το οριο ηλικιας ειναι τα 21... Επειδη πεταω κ εγω με ιδιωτικα αεροσκαφη να τονισω πως δεν εχει καμια σχεση να μαθεις 5 πραγματακια για τα συννεφα και για το μπερνουλι απο το να εισαι ιπταμενος στα απατσε, αυτοι οι ιπταμενοι διαβαζουν πιο πολυ απο γιατρο... Ειναι πολυπλοκο το ελικοπτερο αυτο πολυ
jasonp
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 18, 2022 5:48 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Αεροπορία Στρατού

Δημοσίευση από jasonp »

Ξέρει κανεις που γινεται η εκπαιδευση και ποσο διαρκεί (βασική-ειδικοτητα) για τους ΕΠΟΠ αεροποριας στρατου;
Armyforce
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Κυρ Απρ 24, 2022 4:00 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Αεροπορία Στρατού

Δημοσίευση από Armyforce »

Στην Αλεξάνδρεια Ημαθίας είναι το Κέντρο Εκπαίδευσης Αεροπορίας Στρατού και εκεί γίνεται η βασική εκπαίδευση αλλά και η προκεχωρημένη αεροπορική εκπαίδευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Armyforce την Πέμ Αύγ 25, 2022 10:14 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες