Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Στάθης

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Στάθης »

Καλησπέρα θα μπω απευθείας στο θέμα αυτή την στιγμή είμαι φανταρος και είχα κάνει αίτημα για μειωμένη θητεία 6 (μηνός) λόγο ανικανότητας εργασίας και των 2 γονέων είχαν περάσει από φρουραρχείο ότι δεν μπορούσαν να μεταβούν στο 401 λόγω προβλημάτων υγείας και περιμέναμε επιτροπη να πάει στο σπίτι για να εξετάσει τις αναπηρίες. Δυστυχώς χθες ο πατέρας μου απεβίωσε τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση δεν πρόλαβε να περάσει επιτροπή από το 401 μόνο από το τοπικό φρουραρχείο
lobotomimenos
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 09, 2022 7:17 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από lobotomimenos »

Καλησπέρα. Δικαιούμαι εξάμηνης θητείας (προστάτης οικογενείας λόγω πολυτεκνίας και θανών γονιός). Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ότι παρουσιάζομαι στην διπλανή πόλη από τη δική μου, παρ' όλο που δήλωσα προτίμηση για το στρατόπεδο της πόλης μου. Όταν το συζητούσα με κάποιον, μου είπε ότι η εξάμηνη θητεία πάει πακέτο με θητεία στην πόλη διαμονής σου. Ξέρουμε αν ισχύει κάτι τέτοιο, γιατί όσο το ψάξω online δεν μπορώ να βρω κάτι. Επίσης, αν ισχύει, με ποια λογική με έβαλαν να παρουσιαστώ αλλού; Απ' όσο ξέρω πλέον την εκπαίδευση την κάνεις στο στρατόπεδο της μονάδας που θα παραμείνεις, οπότε ποιο το νόημα; Μου είναι αρκετά σημαντικό να γνωρίζω τι ισχύει γιατί θα έχω οικονομικό πρόβλημα με τις μετακινήσεις.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lobotomimenos την Σάβ Ιούλ 09, 2022 7:49 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Mrrobot
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 29, 2023 5:15 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Re: Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Mrrobot »

Καλησπέρα
Παρουσιαστηκα Δ εσσο Γρεβενά 586 και με πήγαν Κοζάνη 9ο Λόχο διαβιβάσεων.
Είμαι 6μηνος με άλλα 3 αδέρφια.
Πήγα στο 2ο-3ο γραφείο του λόχου και μου είπαν να συμπληρώσω χαρτί για ΣΔΒ Αθήνα
Από ότι ακούω μερικοί λένε σε παίρνουν μετάθεση μετά την ορκωμοσία άλλοι λένε δεν παίρνουν εύκολα μεταθέσεις Αθήνα.
Τι πιστεύεται ρε μάγκες ;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες