Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Kostas_01
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιαν 26, 2021 7:56 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Kostas_01 »

Εγώ προσωπικά έχω επιτροπή απαλλαγών την 24/2. Τι να πω ελπίζω να απαλλαχτώ. Εκανα 6 μήνες, πήρα αναβολή 2 χρόνια για θέμα πάθησης που έχω και είναι κληρονομικό. Μου είπαν ότι θα με δει παθολόγος. Ελπίζω να τελειώσω.
Unknown

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Unknown »

Τι έγινε τελικά, σε ρωτάω γιατί έχω ακριβώς το ίδιο θέμα
Army

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Army »

Έχω κάνει αφαίρεση χολής πρίν κάποιους μήνες, και απ'ότι είδα βγαίνεις ι2 επειδή θέλω να υπηρετήσω ΕΔ, δεν έχω δηλώσει στο parousiasy army.gr ιστορικό χειρουργείου, ούτε έχω κάποιο άλλο πρόβλημα, το μόνο που φαίνεται είναι κάποιες μικρές ουλές στη κοιλιά, αν δεν τους αναφέρω κάτι εγώ, μπορούν να το ψάξουν παραπέρα, ή και θα ασχοληθούν το αν λέω αλήθεια; Οποίος γνωρίζει κάτι ή είχε παρόμοια εμπειρία ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Fanis679
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Κυρ Απρ 04, 2021 1:45 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Fanis679 »

Εάν είσαι Ι2 μπορείς να κάνεις τα χαρτιά σ για αστυνομία μέσο προκηρυξης; Η πρέπει να είσαι μόνο Ι1;
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Politis1994 »

Fanis679 έγραψε:Εάν είσαι Ι2 μπορείς να κάνεις τα χαρτιά σ για αστυνομία μέσο προκηρυξης; Η πρέπει να είσαι μόνο Ι1;
μη σε πάρω στο λαιμό μου αλλά ναι μπορείς. Ειδικά για Ι2 οφθαλμολογικο
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Fanis679 έγραψε:Εάν είσαι Ι2 μπορείς να κάνεις τα χαρτιά σ για αστυνομία μέσο προκηρυξης; Η πρέπει να είσαι μόνο Ι1;


Όχι δεν μπορείς.

Σε οποιαδήποτε προκήρυξη που αφορά σώμα ασφαλείας θα πρέπει απαραιτήτως να είσαι Ι1.

Manos

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Manos »

Φίλε βρηκες ακρη; Βγαίνεις Ι1 με g6pd?
mastoras47
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Οκτ 21, 2020 11:53 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από mastoras47 »

Γεια σε όλους! Έχω κάνει αναστολή σπουδών για να παρουσιαστώ τον Νοέμβριο. Λόγο αυτού δεν θέλω σε καμία περίπτωση να μου δώσουν αναβολή για προβλήματα υγείας γιατί θα πρέπει να είμαι στην σχολή μου (ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ!) το επόμενο ακαδημαϊκό έτος. Το θέμα είναι ότι έχω κάποιο τραυματισμό στα γόνατα (τενοντίτιδες και ποιος ξέρει τι άλλο) εδώ και κάμποσους μήνες και δεν μπορώ να τρέξω. Εξακολουθώ όμως να κάνω γυμναστική squats κτλπ με περιορισμένο εύρος κίνησης.

Τώρα απο ότι έχω καταλάβει απο το thread είμαι κλασσική περίπτωση 6-12μηνης αναβολής επειδή το πρόβλημα μου είναι παροδικό. Αυτό θα με καταστρέψει. Σκέφτομαι οπότε να μην το αναφέρω και να τρέχω με δάκρυα στα μάτια (βασική εκπαίδευση είναι θα περάσει) αλλά φοβάμαι οτι αυτό θα μου κάνει μόνιμη ζημιά. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω; Πρόκειται να δώσουν Ι4 σε γυμνασμένο άτομο επειδή λέει ότι του πονάει λίγο το γόνατο; Απο την άλλη δεν θέλω και να είμαι γιωτας. Μπορώ να μπω σαν Ι1 και απλά να ζητήσω να μην τρέχω (ή να κάνω άλλες ασκήσεις);

Ευχαριστώ για τις γνώσεις σας

fsafsa

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από fsafsa »

Και γιατί ρε άνθρωπε δεν τελειώνεις πρώτα τη σχολή και με το πτυχίο σου να μπεις να υπηρετήσεις στο Πολεμικό ναυτικό ως αξιωματικός και να σου μείνει και η θαλάσσια προϋπηρεσία για την μετέπειτα σταδιοδρομία σου ;
Orion8
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2022 10:07 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Orion8 »

Με δείκτη μάζας σώματος μικρότερο του 19 τι γίνεται; Στη νομοθεσία αναφέρει ότι πρέπει να είναι από 19 μέχρι 27. Ευχαριστώ!

Str vpv
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2022 4:41 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Str vpv »

Orion8 έγραψε:Με δείκτη μάζας σώματος μικρότερο του 19 τι γίνεται; Στη νομοθεσία αναφέρει ότι πρέπει να είναι από 19 μέχρι 27. Ευχαριστώ!

Κοίταξε δεν έχουν και πολύ μεγάλο θέμα με τους λεπτούς απο οτι έχω ακούσει. Δηλαδή αν είσαι 18.5 δεν θα σε κόψουν. Απλα με τους πολύ εύσωμους έχουν θέμα. Γιατί σου λέει πως θα τρέξουν κ. Λ. Π. Κ. Λ. Π.

Nahnah

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Nahnah »

Καλησπέρα, θα ήθελα να μου πει κάποιος αν έχει πάρει απαλλαγή λόγω Χρόνιας Κνίδωσης εκ Πιέσεως Επιβραδυνόμενου Τύπου (DPU).

Τι χαρτιά χρειάζεται καθώς στο ΦΕΚ αναφέρεται μόνο η Χρόνια Κνίδωση, πολύ επίμονη, ανθεκτική στη θεραπεία μετά απο νοσοκομειακή παρακολούθηση.

Γνωρίζει κάποιος σε ποιον πρέπει να απευθυνθώ;

Γιατρό ή δικηγόρο;

Kastiel
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2022 11:18 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Kastiel »

Καλησπερα, παρουσιαστικα 18 ιουλιου και αυριο τελειωνω τα σπεν, με εχουν βγαλει ι4 λογο διαγραφματοκοιλης και παλινδρομησης στο 424. Το τελευταίο διάστημα ακομα και με την αγωγη που περνω τα συμπτώματα ναυτιας, παλινδρομησης, πονος στομαχιου εμφανίζονται σε μεγαλο βαθμο επειδή ειμαι και αγχοδης σαν χαρακτηρας. Τι μπορω να κανω γιαυτο; Ακουσα οτι γινετε να με βγαλουν ι5 παθολογικο, μπορει καποιος παρακαλω να με βοηθησει; Ευχαριστω.
Αντρέας

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Αντρέας »

Καλησπέρα συνφορουμιτες, Μια ερώτηση με σκωλιοση 25-30 βαθμών τι Ι βγαίνεις;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης