Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
1251nautiko

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από 1251nautiko »

Τέλη Μαίου 2021 μπαίνω Κανελόπουλο, Σκαραμαγκά Έχω κάποιες απορίες οποίος ξέρει.

1) Με τα τηλέφωνα τι γίνεται;

2) Πως πάω καλύτερη ώρα

3) και γενικά ότι ξέρετε ρίξτε το

Θενκς!

DimKaff

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από DimKaff »

Φίλε και εγώ εκεί μπαίνω στις 28 και μου είπε ένας φίλος ότι η κάμερα απαγορεύεται. Εγώ θα πάρω ένα φτηνό 20-25 ευρώ να κάνω την δουλειά μου
Άβαταρ μέλους
Panosss
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Δευ Απρ 04, 2016 10:28 am
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή
Ενδιαφέροντα: Μπάσκετ
Επάγγελμα: Φοιτητής
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από Panosss »

Καλημέρα σε όλους.Υπήρξε κανένας που να μπήκε 625 Μ/Κ ΤΠ και να ξέρει τι παίζει από κινητό; Αν στο παίρνουν πχ, και στο δίνουν μετά τη βασική εκπαίδευση;

Ω ξειν', αγγέλλειν Λακεδαιμονίοις ότι τήδε κείμεθα τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι.
margm
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 14, 2022 1:36 am
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από margm »

Γνωρίζουμε τι γίνεται με το συγκεκριμένο θέμα στο 290 Μ/Κ Λιβαδοχώρι Λήμνου ; Παρουσιαζομαι εντός της εβδομάδας.
Str vpv
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2022 4:41 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από Str vpv »

margm έγραψε:Γνωρίζουμε τι γίνεται με το συγκεκριμένο θέμα στο 290 Μ/Κ Λιβαδοχώρι Λήμνου ; Παρουσιαζομαι εντός της εβδομάδας.


Σε ποια μονάδα ανήκεις;

margm
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 14, 2022 1:36 am
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από margm »

Str vpv έγραψε:
margm έγραψε:Γνωρίζουμε τι γίνεται με το συγκεκριμένο θέμα στο 290 Μ/Κ Λιβαδοχώρι Λήμνου ; Παρουσιαζομαι εντός της εβδομάδας.


Σε ποια μονάδα ανήκεις;

Ερευνας Πληροφορικής (ΥΕΑ) αναφέρει το σημείωμα κατάταξης.

Str vpv
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2022 4:41 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από Str vpv »

margm έγραψε:Ερευνας Πληροφορικής (ΥΕΑ) αναφέρει το σημείωμα κατάταξης.


Καλά και μονο που είσαι Ε. Π. Ζωαρα θα κανεις

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Σάβ Μάιος 14, 2022 5:32 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
dion.ag98
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 03, 2022 12:04 am
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από dion.ag98 »

Καλησπέρα παιδιά! Πρόκειται να παρουσιαστώ τον Σεπτέμβρη κατά πάσα πιθανότητα βορειοανατολικο αιγαιο, υπαρχει η δυνανοτητα για κινητο προς τα εκει;
Άβαταρ μέλους
Kuriakos21@
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2022 7:10 pm
Τοποθεσία: ΕΠΟΠ ΛΟΧΙΑΣ
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από Kuriakos21@ »

Το κινητό με κάμερα απαγορεύεται ειδικά smartphone να το πάρεις στο στρατό να το κάνεις τη ακριβώς ειδικά στις ειδικές δυνάμεις άχρηστο είναι θα σου Λείψουν γονείς η κοπέλα θα κάθεσαι να παίζεις μήπως το απαγορεύουν για πολλούς λόγους και φωτογραφιών και επειδή έχει GPS και εάν θέλεις να το έχεις αυτό απενεργοποιημένο και κρυμμένο και δεν το εμφανίζεις ποτέ όταν λέμε ποτέ εάν σε δούνε σε έκοψαν εκεί ειδικά αλλού χαλαρά που είναι και τα τρίβουν ναι το ανοίγουν ένα απλό χωρίς κάμερα λες και χάλασε ο κόσμος το κινητό σας μάρανε μέσα στο στρατό ένα απλό έτσι κι αλλιώς για να μιλάτε το θέλετε μόνο μπορείτε και με το απλό πιστεύω όταν κάποιος θέλει κανονικό θα αρχίσει τα story και της φωτογραφίες να το παίξει κάποιος μέσα στο στρατό αν το έκαναν σοβαρά στελέχη αυτό δεν θα ήταν στρατός αλλιώς θα λεγόταν λίγη σοβαρότητα παιδιά μην ρωτάτε για κινητά ανοησία είναι και καταντάει βαρετό λίγο στα σοβαρά πρέπει να πάρουμε τα πράγματα σε λίγο ο άλλος θα θέλει στον πόλεμο το smartphone του χειρότερα και από τα παιδιά κάνουν οι μεγάλοι πραγματικά.
Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Πρώτον βάλε καμια τελειία. Δεύτερον, χαρούμενο το 2009. Τα κινητά επιτρέπονται παντου στο ΣΞ αρκει να μη βγαζεις φωτογραφίες και στο λένε και την πρώτη μέρα τα στελέχη (ναι ακομα και στις ΕΔ). Χρήση με κοινή λογική.
EvanSt

Re: Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από EvanSt »

Καλησπέρα σε όλους. Παρουσιαζομαι στις 15/03 στην Καβησο Έβρου, στρατόπεδο Μηχανοκίνητου Τάγματος Πεζικού 572ο, Αλεξανδρούπολη. Εάν γνωρίζει κανείς εάν περνάει το smartphone κινητό τηλέφωνο κ εάν γενικά γίνεται κανας σωματικός έλεγχος κτλπ
apricot99
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2023 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από apricot99 »

Γενικα απο οσο εχω δει και ακουσει επιτρεπονατι τα κινητα στον στρατο (δεν ξερω τι γινεται ειδικες διναμεις και επισης απο οσο ξερω δεν αφηνουν τα κινητα στην Στρατονομια). Τωρα οποιος εχει προσφατες εμπειριες ας πει.
Sts013
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 29, 2023 9:49 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από Sts013 »

EvanSt έγραψε: Σάβ Φεβ 25, 2023 1:46 pm Καλησπέρα σε όλους. Παρουσιαζομαι στις 15/03 στην Καβησο Έβρου, στρατόπεδο Μηχανοκίνητου Τάγματος Πεζικού 572ο, Αλεξανδρούπολη. Εάν γνωρίζει κανείς εάν περνάει το smartphone κινητό τηλέφωνο κ εάν γενικά γίνεται κανας σωματικός έλεγχος κτλπ
Φίλε κι εγώ με την Δ ΕΣΣΟ πάω στο 572, τελικά με τα κινητά τι φάση παίζει εκεί;
Nik3648
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 17, 2023 8:55 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτρέπονται τα κινητά στο στρατό;

Δημοσίευση από Nik3648 »

Καλησπέρα παρουσιάζομαι στην Ε εσσο στις 22 στην ασσηρο στο στρατό ξηράς. Κινητό να πάρω ή όχι;
Vkok58
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 17, 2023 5:29 pm
Επικοινωνία:

Κινητό στο κεντρο

Δημοσίευση από Vkok58 »

Καλησπέρα, αύριο 18 μπαίνω στο ΚΕΕΜ Σπαρτης.
Έχω ψωνίσει κιγο πολύ τα πάντα διαβάζοντας στο φόρουμ.
Η ερώτηση μου είναι τι γίνεται με το κινητό. Το παίρνω κανονικά και το έχω κάνω μου όταν θα μπω ;
Επίσης τσιγάρα επιτρέπονται μέσα στο σακίδιο μου ; Τέλος έχουμε καμία εικόνα για το στρατόπεδο ; Μπαίνω ειδικότητα υλικού πολέμου.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες