Αστυνομία, Πυροσβεστική ή Λιμενικό

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
De Lima
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Σεπ 23, 2020 11:08 am
Επικοινωνία:

Αστυνομία, Πυροσβεστική ή Λιμενικό

Δημοσίευση από De Lima »

Ποιο από τα τρία σώματα θεωρείτε προτιμότερο με τη σειρά να ακολουθήσει κάποιος που είναι από Θεσσαλονίκη απ'όλες τις απόψεις. Μισθός, επιλογές στις υπηρεσίες, επικινδυνότητα, βαθμολογική εξέλιξη, πιθανότητες να γυρίσει στον τόπο του, κλπ κλπ;
guest

Αστυνομία, Πυροσβεστική ή Λιμενικό

Δημοσίευση από guest »

De Lima έγραψε:Ποιο από τα τρία σώματα θεωρείτε προτιμότερο με τη σειρά να ακολουθήσει κάποιος που είναι από Θεσσαλονίκη απ'όλες τις απόψεις. Μισθός, επιλογές στις υπηρεσίες, επικινδυνότητα, βαθμολογική εξέλιξη, πιθανότητες να γυρίσει στον τόπο του, κλπ κλπ;


εχεις καταντησει κουραστικος στο φουλ

De Lima
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Σεπ 23, 2020 11:08 am
Επικοινωνία:

Αστυνομία, Πυροσβεστική ή Λιμενικό

Δημοσίευση από De Lima »

Άσε κανέναν άλλον να απαντήσει. Δεν απευθύνομαι σε κάποιον συγκεκριμένο.
Maria111
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2023 6:42 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Σώματα ασφαλείας

Δημοσίευση από Maria111 »

Καλησπέρα σας. Είμαι μαθήτρια Γ λυκείου και ήθελα κάποιες πληροφορίες για τα σώματα ασφαλείας. Συγκεκριμένα θα ήθελα να μάθω αν επιλέξω το λιμενικό, ποσά ταξίδια θα πρέπει να κάνω και αν θα λείπω από το σπίτι μου για μεγάλο χρονικό διάστημα σε σχέση και με την αστυνομία; Επίσης ποιες είναι οι διάφορες της ΣΜΥΝ με το λιμενικό και τους σημαιοφόρους και γενικά που ειναι καλυτερα από άποψη ζωής μεταθέσεων και μισθού;(πυροσβεστική λιμενικό η αστυνομία)
Επισκέπτης

Re: Σώματα ασφαλείας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Maria111 έγραψε: Παρ Αύγ 18, 2023 6:49 pm Καλησπέρα σας. Είμαι μαθήτρια Γ λυκείου και ήθελα κάποιες πληροφορίες για τα σώματα ασφαλείας. Συγκεκριμένα θα ήθελα να μάθω αν επιλέξω το λιμενικό, ποσά ταξίδια θα πρέπει να κάνω και αν θα λείπω από το σπίτι μου για μεγάλο χρονικό διάστημα σε σχέση και με την αστυνομία; Επίσης ποιες είναι οι διάφορες της ΣΜΥΝ με το λιμενικό και τους σημαιοφόρους και γενικά που ειναι καλυτερα από άποψη ζωής μεταθέσεων και μισθού;(πυροσβεστική λιμενικό η αστυνομία)
Θα σου απαντήσω για το κομμάτι που είναι καλύτερα και θα σου πω να επιλέξεις είτε αστυνομία είτε πυροσβεστική από αποψή ποιότητας ζωής!
Άβαταρ μέλους
hazardous
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2022 11:55 pm
Επικοινωνία:

Re: Σώματα ασφαλείας

Δημοσίευση από hazardous »

Επισκέπτης έγραψε: Παρ Αύγ 18, 2023 8:08 pm
Maria111 έγραψε: Παρ Αύγ 18, 2023 6:49 pm Καλησπέρα σας. Είμαι μαθήτρια Γ λυκείου και ήθελα κάποιες πληροφορίες για τα σώματα ασφαλείας. Συγκεκριμένα θα ήθελα να μάθω αν επιλέξω το λιμενικό, ποσά ταξίδια θα πρέπει να κάνω και αν θα λείπω από το σπίτι μου για μεγάλο χρονικό διάστημα σε σχέση και με την αστυνομία; Επίσης ποιες είναι οι διάφορες της ΣΜΥΝ με το λιμενικό και τους σημαιοφόρους και γενικά που ειναι καλυτερα από άποψη ζωής μεταθέσεων και μισθού;(πυροσβεστική λιμενικό η αστυνομία)
Θα σου απαντήσω για το κομμάτι που είναι καλύτερα και θα σου πω να επιλέξεις είτε αστυνομία είτε πυροσβεστική από αποψή ποιότητας ζωής!
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο εδώ! Από την στιγμή που δεν θέλεις κάτι συγκεκριμένο πήγαινε αστυνομία η πυροσβεστική. Από ΣΜΥΝ θα είσαι σίγουρα στη θάλασσα για 15-20 χρόνια. Ειδικά τώρα που υπάρχουν τρομερές ελλείψεις. Φυσικά η τελική απόφαση ειναι δικη σου αλλα ειμαι σιγουρος, τα εχεις ξανακουσει αυτα και κατι εχεις καταλαβει απο τις βασεις του στρατου τα τελευταια χρονια.
Των δ' επιλέκτων η αρετή
Maria111
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2023 6:42 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αστυνομία, Πυροσβεστική ή Λιμενικό

Δημοσίευση από Maria111 »

Δηλαδή αστυνομία πυροσβεστική είναι καλύτερα από στρατό; Από ΣΣΑΣ ικαρων κλπ ;
Άβαταρ μέλους
hazardous
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2022 11:55 pm
Επικοινωνία:

Re: Αστυνομία, Πυροσβεστική ή Λιμενικό

Δημοσίευση από hazardous »

Maria111 έγραψε: Κυρ Αύγ 20, 2023 12:48 pm Δηλαδή αστυνομία πυροσβεστική είναι καλύτερα από στρατό; Από ΣΣΑΣ ικαρων κλπ ;
Καμία σχέση το να μπεις ΣΣΑΣ οικονομικό π. Χ η Ικάρων διοικητικών με το να μπεις ΣΜΥ όπλα η ΣΜΥΝ. Μη συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Η αστυνομία το αρνητικό που έχει είναι πως έχεις να κάνεις με πολίτες και ο υψηλός κίνδυνος (αναλόγως και την υπηρεσία σου). Και στη πυροσβεστική, δεν είναι για όλους αυτή η δουλειά, φαντάσου να είσαι για μέρες στη φωτιά άυπνος και σε θερμοκρασίες αρκετά υψηλές, ασχέτως το μετά και τα προβλήματα που σου δημιουργεί.(και πολλά άλλα). Αλλά έχεις άλλα θετικά.
Των δ' επιλέκτων η αρετή
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης