Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από H4nnibal »

Φίλε, αν ξέρεις Αγγλικά, η απάντηση στην ερώτησή σου είναι η εξής:
RANDOM
Anonymous

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

φρόντισε εσύ να μπεις στο ΠΕΥΚΟ και μετά μη σε νοιάζει κατά 99% αμφίβιος θα πάς μιας και τα ΕΤΕΘ παρουσιάζουν τρέλη έλλειψη σε ανθρώπινο δυναμικό.
Anonymous

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα παιδιά, νέος και εγώ στο φόρουμ.. θα ήθελα να μου λύσετε κάποιες απορίες που έχω.. καταρχήν έχω κόψει την αναβολή από τον Ιούλιο και δήλωσα να πάω Ειδικές Δυναμείς.. η απορία μου είναι η εξής.. πως γίνετε ο χωρισμός σε ορεινούς και αμφίβιους καταδρομείς;
και εφόσον με πάρουνε στους αμφίβιους(εκεί θέλω) μετα το πεύκο σε ποιές πόλεις υπάρχουνε μονάδες; ευχαριστώ
ΧΙΩΤΗΣ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2009 3:02 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από ΧΙΩΤΗΣ »

Καλησπέρα παιδια! Με λενε Μιχαλη και ειμαι απο Χιο. Ειμαι 17 και θα υπηρετησω κατα τα 25 μου λογω σπουδων. Θελω να παω καταδρομεας αμφιβιος γιατι κανω ιστιοπλοια και εχω καλη σχεση με νερο. Εχω 2 ερωτησεις φιλοι μου.

Α) Θα σπουδασω ναυπηγος. Παιζει λογω αυτου να με πανε ναυτικο και οχι καταδρομεα;
Β) Βασικα θελω αμφιβιος. Θα βοηθησει σε αυτο η καταγωγη μου αλλα και το οτι ειμαι γραμενος στη Χιο; Ευχαριστω!
Anonymous

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

ΧΙΩΤΗΣ έγραψε:Καλησπέρα παιδια! Με λενε Μιχαλη και ειμαι απο Χιο. Ειμαι 17 και θα υπηρετησω κατα τα 25 μου λογω σπουδων. Θελω να παω καταδρομεας αμφιβιος γιατι κανω ιστιοπλοια και εχω καλη σχεση με νερο. Εχω 2 ερωτησεις φιλοι μου.

Α) Θα σπουδασω ναυπηγος. Παιζει λογω αυτου να με πανε ναυτικο και οχι καταδρομεα;
Β) Βασικα θελω αμφιβιος. Θα βοηθησει σε αυτο η καταγωγη μου αλλα και το οτι ειμαι γραμενος στη Χιο; Ευχαριστω!


Α) δεν γνωρίζω.
Β) σίγουρα πας για αμφίβιος
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Marina2 »

"Ειμαι 17 και θα υπηρετησω κατα τα 25 μου λογω σπουδων. Θελω να παω καταδρομεας αμφιβιος γιατι κανω ιστιοπλοια και εχω καλη σχεση με νερο" Καλύτερα να μην το συζητάς τοτε από τωρα διοτι εδω και αρκετο καιρο εχουν πει οτι μπορεί να μην ξαναπάρουν φαντάρους στις ειδικές δυνάμεις. Και ισως αυτες να ειναι και οι τελευταιες σειρές...
ΧΙΩΤΗΣ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2009 3:02 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από ΧΙΩΤΗΣ »

Ναι ε; : (. Καλα τοσους πολλους μονιμαδες εχουνε; Αυτο που ξερω ειναι οτι θα καταργηθουν ναυτικο και αεροπορια και θα περνουν μονο για στρατο ξηρας 9 μηνες και οτι φανταρια θα περνουν για Ε. Δ. Μονο στα ΛΟΚ και ΟΥΚ οι οποιοι και θα κανουν 12

Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Marina2 »

Εμένα μου το ειπε ο αδελφός μου, ο οποιος τελειωσε το Νοεμβριο που μας πέρασε οτι ακουγονταν εντονα κάτι Τέτοιο. Τωρα αν ειναι φημη θα δειξει! Τα ΛΟΚ, οι αμφιβιοι και οι ορεινοι ειναι "σωματα " των ειδικών δυνάμεων και εκει υπηρετούν φαντάροι. Στα ΟΥΚ Και στη ΜΥΚ υπηρετουν μονιμοι.
Anonymous

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Αυτό ακούγετε απο την 299 σειρά που ήτανε ο κολλητός μου... Και σε μάς το λέγανε... Αλλά τίποτα. Ακόμα παίρνουνε.
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Marina2 »

Μακάρι να μην ισχυσει, διοτι υπάρχουν πολλοι προθυμοι μέλλοντες φανταροι που θα ηθελαν να υπηρετησουν εκει (αν και εγω εχω τις ενστασεις πάνω στο θέμα, λόγω ασχημων στιγμων που γνωρίζω). Πάντως ετσι ακουγονταν!
Anonymous

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Φίλος μου μόλις πήρε πρώτη μετάθεση για αμφίβιους καταδρομείς...

Ενημέρωση. Τα αθληματα για να μπεις ειδικές δυνάμεις είναι εύκολα μου είπε εκτός από κάμψεις που το όριο είναι 35 όπως και κοιλιακούς με χέρια πίσω από το κεφάλι, στήριξη των ποδιών και σηκώννται μέχρι πάνω. Μου είπε πως αρκετοί κόπηκαν και σε ένα λάκο με λάσπη που τους βάζουν να τον περάσουν μέσα σε ένα χρονικό όριο. Επίσης κάποιοι που κόπηκαν τους έδωσαν την δυνατότητα να ξαναδώσουν μετά από μερικές μέρες.

Anonymous

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

''Στήριξη των ποδιών και σηκώννται μέχρι πάνω.'' αυτο τι ειναι παλι;

αυτα που ανεφερες ειναι αθληματα για να σε δεχτουν στις ειδικες δυν απο αλλο στρατοπεδο;

επισης διαβασα οτι αν δηλωσεις κατευθειαν ειδικες δυναμεις δε περνας αθληματα. Καλα και αν δε μπορω να παρω τα ποδια μου τι να με κανουν εκει; Εχω ακουσει απο τα 800 ατομα που παρουσιαζονται πευκο μενουν οι μισοι
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

strat έγραψε:''Στήριξη των ποδιών και σηκώννται μέχρι πάνω.'' αυτο τι ειναι παλι;

αυτα που ανεφερες ειναι αθληματα για να σε δεχτουν στις ειδικες δυν απο αλλο στρατοπεδο;

επισης διαβασα οτι αν δηλωσεις κατευθειαν ειδικες δυναμεις δε περνας αθληματα. Καλα και αν δε μπορω να παρω τα ποδια μου τι να με κανουν εκει;Εχω ακουσει απο τα 800 ατομα που παρουσιαζονται πευκο μενουν οι μισοι
Aυτο είναι αλήθεια...

Αλλα μην ψαρώνεις...

Πολλοι απο αυτούς μου μένουν για κόψιμο ειναι κανονικά αλλα νομίζουν οτι είναι μάχιμοι.

Ολοι μπορούν να αντέξουν

Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Anonymous

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια, εκανα το λαθος στην επιλογη και δε δηλωσα ειδικες δυναμεις αμφιβιους. Τελοσπαντων, το χαρτι μου ηρθε να παρουσιαστω στο πεζικο, θελω ομως να παω αμφιβιους. Διαβαζω οτι επιλεγουν για ειδικες δυναμεις μερικες μερες αργοτερα στο κεντρο.

πρωτον αγχονομαι λιγο μηπως δεν ερθουν για να επιλεξουν, ειναι σχετικα μικρο το κεντρο απο οτι εχω ακουσει καπου στα 150 ατομα.

δευτερον θα περασω γενικα δοκιμασιες για ειδικες δυναμεις και αυτοι θα με βαλουν λοκ ή μακ;

χιλιομετανιωνω που δε το επελεξα να παω απο την αρχη
kele29hk
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Μάιος 06, 2009 2:08 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από kele29hk »

Καλημερα σε ολους, θελω να κανω μια ερωτηση. Ειμαι απο τη ρωσια εχω μαγαλωσει στην ελλαδα, εχω τελειωσει το σχολειο Και ιδιωτικη μαγειρικη σχολη δεν εχω ελληνικη υπηκοοτητα αλλα ειμαι παντρεμενος με Ελληνιδα, ηθελα να μαθω γινεται να υπηρετησω στον ελληνικο στρατο και να συνεχισω ως μονιμος στο ζ μακ ας πουμε. Περιμενω απαντησεις αν γνωριζετε το θεμα. Ευχαριστω.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες