Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Navy »

Mortar έγραψε:Navy για την ίδια ειδικότητα δεν υπάρχει αμφιβολία. Δηλαδή προσμετράται σίγουρα η εμπειρία. Δεν ξέρω όμως τι εννοεί με την συναφή ειδικότητα. Εννοώ δε γνωρίζω ποιες μπορεί να θεωρούνται συναφεις ειδικοτητες Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα πολύ.
Κι εγώ έχω την ίδια απορια. Μαζί με τα μορια της ειδικότητας έχουμε και τα μόρια της θητείας όπως προανεφερα με συντελεστή 5 (αν ισχύσουν τα δεδομένα του 2009). Αν κάποιος έχει υπηρετήσει 9μηνο επί 5 είναι 45+. Σ ευχαριστώ πολυ, καλη επιτυχία, φίλε μου.
Άβαταρ μέλους
Mortar
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 614
Εγγραφή: Δευ Μάιος 04, 2020 1:46 pm
Τοποθεσία: Δεκανέας
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Mortar »

Επίσης μόρια δίνει και το αν μένεις σε παραμεθόριο περιοχή τουλάχιστον τα 5 τελευταία χρόνια. Δεν θυμάμαι ποσά αλλά το γράφει στην προκηρυξη του 2009. Δυστυχώς είναι πολλά τα χρόνια από τότε αλλά είναι η μοναδική που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε ως μπούσουλα. Και σε εσένα εύχομαι το ίδιο.
Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Navy »

Ευχομαι κι εμείς που μπήκαμε τον Αυγουστο να λάβουμε τα 100 μόρια. Πολλά γράφονται, αρχές του χρονου εικάζω ότι θα γνωριζουμε.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ναι θα μπορείτε.
Stavros99
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 12, 2020 7:40 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Stavros99 »

Καταρχάς καλησπέρα σε όλους, είμαι καινούριος στο φορουμ. Έχω να κάνω μια ερώτηση. Σε αντίθεση με τον ΣΞ, στη τελευταία προκήρυξη για ΕΠ. ΟΠ στη ΠΑ δεν αναφέρει πουθενά την λέξη ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ στις ειδικότητες που δεν χρειάζεται κάποιο συγκεκριμένο πτυχίο. Άρα σε αυτές τις θέσεις πτυχία ΑΕΙ/ΤΕΙ δεν λαμβάνονται υπόψη στη μοριοδότηση;
Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Σπουδαστής ΑΕΙ-ΤΕΙ = 350 Μόρια Απόφοιτος ΑΕΙ-ΤΕΙ = 450 Μόρια

Οταν ζητάει η ειδικότητα τουλάχιστον απολυτήριο γυμνασίου-λυκείου μετράει οτιδήποτε παραπάνω έχεις. Αρα παίρνεις ειτε 350 μόρια ειτε 450.

Αν ζηταει συγκεκριμένα πτυχίο, πας με το πτυχίο που ζηταει σαν απόφοιτος.

Αρα παίρνεις τα 450 αναγκαστικά.

Αυτά

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος George_Trls την Τρί Νοέμ 17, 2020 12:59 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Οπότε δεν θα μετράει ενα άκυρο πτυχίο σε αυτες. Εξ άλλου οι ειδικότητες που εβγαλε αν θυμάμαι καλα, ηταν επι το πλήστον τεχνικου τυπου. Δεν καταλαβαίνω που κολλας ακριβώς.
Mark26
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 685
Εγγραφή: Παρ Οκτ 30, 2020 5:33 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Mark26 »

Να ρωτήσω μιας και λέτε για Το αν μπορούμε να δηλώσουμε και στις 3 προκηρυξεις ταυτόχρονα. Μπορούμε εφόσον δεν έχουμε ορκιστεί σε κάποια; Δηλαδή αν κάποιος μπει στρατό αλλά Θέλει να δηλώσει και

πχ αεροπορια, θα μπορεί να κάνει αίτηση μόνο εάν δεν έχει ορκιστεί στον στρατό, σωστά; Αν κάνω λάθος διορθώστε με

Άβαταρ μέλους
Ikaropoulos1997
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2020 1:48 pm
Τοποθεσία: Captain
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Ikaropoulos1997 »

Μπορεί και το πτυχιο να μην έχεις παρει ή να είσαι από ασχετο κλάδο αν έχει κενες θέσεις μπορεί να σε παρει και σε ειδικότητα άλλη
Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Navy »

Ikaropoulos1997 έγραψε:Μπορεί και το πτυχιο να μην έχεις παρει ή να είσαι από ασχετο κλάδο αν έχει κενες θέσεις μπορεί να σε παρει και σε ειδικότητα άλλη
Στο Ναυτικό που έβγαλε ζήταγε κατόχους πτυχιων και συγκεκριμένα πτυχια για συγκεκριμένες ειδικότητες. Εγω, είμαι κατοχος ΙΕΚ μηχανοτρονικης χωρίς την πιστοποιηση απ τον ΕΟΠΠΕΠ, δεν ξέρω Ποσα μόρια θα λάβει περα ότι πιανει μόνο για Τεχνικό Συνεργειών αυτοκινήτων κι όχι για πχ τεχνικο συνεργείου Εφαρμοστη ΜΕΚ. Άρα χάνω μόρια από εκεί.
Sefis
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 1:51 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Sefis »

Μερικές απορίες¨1) Εγώ που υπηρέτησα αεροπορία μπορώ να δηλώσω και για ναυτικό αν θέλω;

2) Σε κάποιες ειδικότητες όπως πχ Αμύνης Αεροδρομίων ζητάνε απολύτηρίο λυκείου, στα μόρια θα προστεθούνε όμως και τα 450 από το πτυχίο ΑΕΙ;

Mark26
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 685
Εγγραφή: Παρ Οκτ 30, 2020 5:33 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Mark26 »

1) ναι μπορείς, ολοι/ες μπορούμε να δηλώσουμε και στα 3 2) το έχουν πει πολλες φορές εδω.

Όταν ζητάει απολυτήριο, θα μετράει μόνο το απολυτήριο. Το πτυχίο αει/τει κλπ το χρησιμοποιείς μόνο όταν λέει "τουλάχιστον απολυτήριο λυκείου" εκεί μετράει ότι έχεις παραπάνω. Οταν μια θέση Ζητάει συγκεκριμένο πτυχίο δηλώνουν μόνο όσοι έχουν το αντίστοιχο πτυχίο.

Mark26
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 685
Εγγραφή: Παρ Οκτ 30, 2020 5:33 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Mark26 »

Μπορεί να απαντήσει κάποιος σε αυτό που ρώτησα πριν; Για να μπορούμε να δηλώσουμε και στα τρία σωματα αν βγουν ταυτόχρονα προκηρύξεις. Πρέπει να μην έχουμε ορκιστεί σε κάποια από αυτές (αν έχουμε μπει δηλαδή) σωστά;
Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Sefis έγραψε:Μερικές απορίες¨1) Εγώ που υπηρέτησα αεροπορία μπορώ να δηλώσω και για ναυτικό αν θέλω;

2) Σε κάποιες ειδικότητες όπως πχ Αμύνης Αεροδρομίων ζητάνε απολύτηρίο λυκείου, στα μόρια θα προστεθούνε όμως και τα 450 από το πτυχίο ΑΕΙ;

Μπορείς να δηλώσεις όπου θες

Αν ζητανε απολυτήριο λυκείου μονο και οχι Τουλάχιστον απολυτήριο λυκείου, δεν μετρανε τα μορια.

Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Mark26 έγραψε:Μπορεί να απαντήσει κάποιος σε αυτό που ρώτησα πριν; Για να μπορούμε να δηλώσουμε και στα τρία σωματα αν βγουν ταυτόχρονα προκηρύξεις. Πρέπει να μην έχουμε ορκιστεί σε κάποια από αυτές (αν έχουμε μπει δηλαδή) σωστά;
Μαρκ ειχε απαντηθεί κατι σελιδες πιο πριν. Αν θυμάμαι καλα, αν εχεις ορκιστεί δεν μπορείς να αλλαξεις οχι. Ελπίζω να μην θυμάμαι λάθος

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες