Άμεση Δράση

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
The Marine
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 249
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 27, 2012 10:54 pm
Επικοινωνία:

Άμεση Δράση

Δημοσίευση από The Marine »

Οι Ειδικοί Φρουροί μπορούν με εσωτερική μετακίνηση από μια αλλη υπηρεσία να πάνε Άμεση Δράση; Η παίρνουν μόνο αστυφύλακες;
"Θαρσείν Χρή" ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΠΕΖΟΝΑΥΤΩΝ
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Άμεση Δράση

Δημοσίευση από Terminator »

The Marine έγραψε:Οι Ειδικοί Φρουροί μπορούν με εσωτερική μετακίνηση από μια αλλη υπηρεσία να πάνε Άμεση Δράση; Η παίρνουν μόνο αστυφύλακες;


Οι ΔΙ. ΑΣ που είναι υπηρεσία της Άμεσης Δράσης παίρνει ειδικούς φρουρούς και τα πληρώματα στα περιπολικά παίρνουν ειδικούς φρουρούς αλλά συνήθως με συνοδεία αστυφύλακα.

oldsoldier
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 10:16 am
Επικοινωνία:

Άμεση Δράση

Δημοσίευση από oldsoldier »

Στη ΔΙΑΣ και στη ΔΕΛΤΑ το μεγαλύτερο ποσοστό είναι ειδικοί φρουροί αλλά στα περιπολικά του 100 δε νομίζω ότι υπάρχουν ειδικοί φρουροί.
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

Άμεση Δράση

Δημοσίευση από marsupilami »

oldsoldier έγραψε:Στη ΔΙΑΣ και στη ΔΕΛΤΑ το μεγαλύτερο ποσοστό είναι ειδικοί φρουροί αλλά στα περιπολικά του 100 δε νομίζω ότι υπάρχουν ειδικοί φρουροί.


Ουτε για δειγμα γνωστη ειναι εξαλλου και η κοντρα αναμεσα στις δυο υπηρεσιες

oldsoldier
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 10:16 am
Επικοινωνία:

Άμεση Δράση

Δημοσίευση από oldsoldier »

Δεν είμαι ενημερωμένος, να σου πω την αλήθεια για την κόντρα, αλλά το σίγουρο είναι ότι δεν έχω δει ποτέ ειδικό φρουρό σε περιπολικό του 100.
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

Άμεση Δράση

Δημοσίευση από marsupilami »

oldsoldier έγραψε:Δεν είμαι ενημερωμένος, να σου πω την αλήθεια για την κόντρα, αλλά το σίγουρο είναι ότι δεν έχω δει ποτέ ειδικό φρουρό σε περιπολικό του 100.


Τα περιπολικα του 100 εχουν οργανικες θεσεις αστυφυλακα και πανω γι αυτο δεν υπαρχουν ειδικοι φρουροι. οταν γινουν αστυφυλακες μπορουν να πανε

Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Άμεση Δράση

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Η ΕΛ. ΑΣ σημερα, εχασε αλλον εναν συναδελφο και Ειδικο Φρουρο στην ασφαλτο, τον Ανδρεα Μπαλλα που υπηρετουσε στην ΔΡΑΣΗ.

Αθανατος παλικαρε..

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lefteris 2αμαλ την Τετ Μάιος 05, 2021 10:57 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
zial

Re: Άμεση Δράση

Δημοσίευση από zial »

Παιδιά γνωρίζει κανείς αν οι τομείς των βαρδiών είναι χύμα... Πχ μπορεί κάποιος να παίρνει οχημα άλλη μέρα απο μεσογείων, την επόμενη απο αμυγδαλέζα την παράλλη απο πειραιά ; Ή συμβαίνει σπάνια ;
Edwwww

Re: Άμεση Δράση

Δημοσίευση από Edwwww »

zial έγραψε: Τρί Ιουν 06, 2023 5:54 pm Παιδιά γνωρίζει κανείς αν οι τομείς των βαρδiών είναι χύμα... Πχ μπορεί κάποιος να παίρνει οχημα άλλη μέρα απο μεσογείων, την επόμενη απο αμυγδαλέζα την παράλλη απο πειραιά ; Ή συμβαίνει σπάνια ;
Οι τομείς έχουν να κάνουν με τις περιοχές που κάνεις περιπολία και όχι από που θα πας να πάρεις το όχημα, τα έχεις μπερδέψει λίγο.
zial

Re: Άμεση Δράση

Δημοσίευση από zial »

Edwwww έγραψε: Τρί Ιουν 06, 2023 6:30 pm
zial έγραψε: Τρί Ιουν 06, 2023 5:54 pm Παιδιά γνωρίζει κανείς αν οι τομείς των βαρδiών είναι χύμα... Πχ μπορεί κάποιος να παίρνει οχημα άλλη μέρα απο μεσογείων, την επόμενη απο αμυγδαλέζα την παράλλη απο πειραιά ; Ή συμβαίνει σπάνια ;
Οι τομείς έχουν να κάνουν με τις περιοχές που κάνεις περιπολία και όχι από που θα πας να πάρεις το όχημα, τα έχεις μπερδέψει λίγο.
αναφέρομαι μόνο στην παραλαβή του οχήματος; Αν ο όρχος που παραλαμβάνεις δεν είναι σταθερός!
Edwwww

Re: Άμεση Δράση

Δημοσίευση από Edwwww »

Ναι αρχηγέ το κατάλαβα! Είναι ραντομ η φάση!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες