ΣΠΕΝ (Εκπαίδευση Νεοσυλλέκτων)

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
359

ΣΠΕΝ (Εκπαίδευση Νεοσυλλέκτων)

Δημοσίευση από 359 »

25 τελειώνουν από Μυτιλήνη όπου είμαστε
VaggEk
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2018 3:34 am
Επικοινωνία:

ΣΠΕΝ (Εκπαίδευση Νεοσυλλέκτων)

Δημοσίευση από VaggEk »

Τα σπεν τελειώνουν 25 πανελλαδικώς. Την ίδια μέρα τα άτομα με ειδικότητες που εκπαιδευονται σε αλλά μερη (πχ μάγειρες, οδηγοί &αρτοποιοί) παίρνουν φύλλο πορείας για τα νέα τους στρατόπεδα
DemetrisV
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 29, 2018 1:48 pm
Επικοινωνία:

ΣΠΕΝ (Εκπαίδευση Νεοσυλλέκτων)

Δημοσίευση από DemetrisV »

Καλησπέρα. Εγώ παρουσιάζομαι Σάμο στις 4 Φλεβάρη και μάλλον πάω για μάγειρας. Περνάω ΣΠΕΝ ή μόνο την εκπαίδευση μάγειρα στο ΚΕΕΜ;
Ashen
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2018 8:45 pm
Επικοινωνία:

ΣΠΕΝ (Εκπαίδευση Νεοσυλλέκτων)

Δημοσίευση από Ashen »

Παιδιά ξέρει κανένας πότε αρχίζουν τα ΣΠΕΝ για την Α ΕΣΣΟ;

Ή έχει κανένας μια ιδέα για το πότε συνήθως ξεκινάνε; Εμείς της Α ΕΣΣΟ ας πούμε που την επόμενη Δευτέρα ξαναμπαίνουμε, να περιμένουμε να αρχίσουμε το ΣΠΕΝ μέσα στην εβδομάδα;

fobar
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2018 8:10 pm
Επικοινωνία:

ΣΠΕΝ (Εκπαίδευση Νεοσυλλέκτων)

Δημοσίευση από fobar »

Καλησπέρα. Έχει κανείς καμιά ιδέα για το πότε ξεκινάνε /τελειώνουν τα σπεν της Γ ΕΣΣΟ; Έχω ακούσει για 12/30 Αυγούστου, ισχύει; Επίσης, επειδή μας έχουν πει ότι γενικά τους άοπλους (Ι3 άοπλο είμαι εγώ) μας κρατάνε πίσω για υπηρεσίες στα σπεν, με τις απουσίες τι παίζει (μέχρι πόσες επιτρέπεται); Μου έχει βγει κατ' εξαίρεση μετάθεση για μετά τα σπεν, μην την χάσω από απουσίες.
fobar
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2018 8:10 pm
Επικοινωνία:

ΣΠΕΝ (Εκπαίδευση Νεοσυλλέκτων)

Δημοσίευση από fobar »

Πχ αν είσαι ιατρεία, απουσία (προφανώς) . Αν έχεις υπηρεσία και δεν είσαι στην εκπαίδευση, απουσία (για αυτό δεν είμαι 100% σίγουρος ). Αν έχεις παραπάνω από έναν αριθμό απουσιών περνάς σπεν με την επόμενη εσσο. Έτσι μου έχουν πει τουλάχιστον, ισχύει ή είναι αλλιώς τα πράγματα;
Αχιλλεας

ΣΠΕΝ (Εκπαίδευση Νεοσυλλέκτων)

Δημοσίευση από Αχιλλεας »

Αυτο ειναι σιγουρο οτι τελειωνουν 25 πανελλαδικοςΕγω παρουσιαστηκα 23-1

Αυριο πρωι φευγω και παω νεοχωρι

John

Εκπαίδευση στον Ελληνικό Στρατό

Δημοσίευση από John »

Ποιο είναι το καλύτερο στρατόπεδο για Βασική Εκπαίδευση; Εχω βύσμα και μπορεί να με βάλει όπου θέλω.
παναγιωτης

Εκπαίδευση στον Ελληνικό Στρατό

Δημοσίευση από παναγιωτης »

John έγραψε:Ποιο είναι το καλύτερο στρατόπεδο για Βασική Εκπαίδευση; Εχω βύσμα και μπορεί να με βάλει όπου θέλω.


ουκ εκει να πας

Kosta55

ΣΠΕΝ (Εκπαίδευση Νεοσυλλέκτων)

Δημοσίευση από Kosta55 »

Καλησπέρα σε όλους παιδιά! Υπόχρεος για κατάταξη σε στρατο ξηράς εδώ… Χρειάζομαι την βοήθειά σας καθώς έχω μπερδευτεί.
1η ερώτηση: Η βασική εκπαίδευση σε ποιο στρατόπεδο γίνεται; Σε αυτό που θα σε καλέσουν σύμφωνα με αυτό που λεει το χαρτί ή εκεί απλά παρουσιάζεσαι και πας για την βασική εκπαίδευση αλλού;
2η ερώτηση: Τα ΣΠΕΝ είναι υποχρεωτικά για όλους;
3η ερώτηση: Την ειδικότητα που γράφει στο χαρτί όταν το πάρω δεν μπορώ να την αλλάξω (υποθέτω), επομένως, θα πρέπει εξαρχής να πάρω μια «καλή» ειδικότητα, αν βοηθήσει και το βύσμα. Ποια ειδικότητα είναι « καλή» γενικά στα στρατόπεδα της Θεσσαλονίκης;
Και 4η και πιο βασική ερώτηση: Ποιο στρατόπεδο της Θεσσαλονίκης αξίζει πιο πολύ από άποψη εξόδων; Υπάρχει σοβαρό πρόβλημα εργασίας και θα πρέπει όσο τον δυνατόν πιο πολύ όσο υπηρετώ να δουλεύω… Μου είπαν ότι πολλές εξόδους έχει το Γ Σώμα στο κέντρο και το ΑΔΙΣΠΟ στην Πυλαία. Τι πληροφορίες έχουμε για αυτά;

Παιδιά, σας ευχαριστώ πολύ εκ τον προτέρων. Οποιαδήποτε πληροφορία είναι άκρως σημαντική για μένα.
Edwwww

Re: ΣΠΕΝ (Εκπαίδευση Νεοσυλλέκτων)

Δημοσίευση από Edwwww »

Όντως τώρα; Έκατσες και έγραψες ολόκληρο κείμενο αντί να διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες; Έχουν απαντηθεί όλα.
Edwwww

Re: ΣΠΕΝ (Εκπαίδευση Νεοσυλλέκτων)

Δημοσίευση από Edwwww »

Και επίσης υπάρχει ξεχωριστό θέμα για τα στρατόπεδα της Θεσσαλονίκης και πιο είναι καλό σε θέματα υπηρεσιών, μην τα περιμένετε όλα στο χέρι, φόρουμ είναι δεν πληρώνεται για να σας απαντάει κανείς.
Rii

Re: ΣΠΕΝ (Εκπαίδευση Νεοσυλλέκτων)

Δημοσίευση από Rii »

Στα σπεν έχει γραπτό τέστ σωστά; Εάν δεν γράψουμε καλά στο τέστ υπάρχει περίπτωση να ξανά κάνουμε τα σπεν;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες