Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Pain

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Pain »

Καλησπέρα μάγκες, μπαίνω τώρα Σάμο γίνεται να δηλώσω για ειδικές δυνάμεις στο κέντρο; Και άμα περάσω τα αθλήματα θα με πάρουν ή έχει εμπλοκή λόγω ότι είναι νησί;
Mrmojorisin

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Mrmojorisin »

Καλησπερα... Είμαι σε στρατόπεδο στρατού ξηράς, πέρασα τα αθλήματα για ειδικές δυνάμεις λοκ στο κλιμάκιο και έκανα 49 κάμψεις ενώ ήταν 20,6 έλξεις ενώ ήταν 4 και το χλμ το έβγαλα σε 4 λεπτά... Μια μέρα πριν την ορκωμοσία δεν μου έχει έρθει ακόμα χαρτί ενώ έχει έρθει σε αυτούς για την στρατονομία (μόνο εγώ είμαι για λοκ στο κεν και άλλος ένας για αλεξίπτωτα) ... Έχω ελπίδες; Έχω δηλώσει πρώτα 35μκ και μετά Ρεντίνα 2η επιλογή
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Πέμ Απρ 01, 2021 8:37 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Odym
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 28, 2021 9:38 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Odym »

Ναι. Δεν ξέρω για Κύπρο αλλά για Δ λογικά ναι. Γενικά πάνε και άτομα που ούτε είχαν καν δηλώσει οπότε λογικά "χώρας"
Κωστας

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Κωστας »

Μπαίνω τον μαη είμαι τρίτεκνος και είτε ειδικές δυνάμεις είτε ΣΞ είναι το ίδιο οχτώ μήνες;
Black_Mamba24
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Δεκ 28, 2020 10:50 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Black_Mamba24 »

Mrmojorisin έγραψε:Καλησπερα... Είμαι σε στρατόπεδο στρατού ξηράς, πέρασα τα αθλήματα για ειδικές δυνάμεις λοκ στο κλιμάκιο και έκανα 49 κάμψεις ενώ ήταν 20,6 έλξεις ενώ ήταν 4 και το χλμ το έβγαλα σε 4 λεπτά... Μια μέρα πριν την ορκωμοσία δεν μου έχει έρθει ακόμα χαρτί ενώ έχει έρθει σε αυτούς για την στρατονομία (μόνο εγώ είμαι για λοκ στο κεν και άλλος ένας για αλεξίπτωτα) ... Έχω ελπίδες; Έχω δηλώσει πρώτα 35μκ και μετά Ρεντίνα 2η επιλογή


35ΜΚ ανετα, Κυπρο παντα θα θελουν ατομα

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Black_Mamba24 την Δευ Απρ 05, 2021 6:41 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Greg77
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 06, 2021 5:36 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greg77 »

Καλησπέρα σε όλους.

'Ηθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την διάρκεια της θητείας στις Ειδικές Δυνάμεις επειδή δεν κατάλαβα ακριβώς τι γράφουν τα διάφορα sites ή το φεκ της κυβέρνησης. Είναι 12μηνη ή 9μηνη εν τέλη;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αντωνης

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Αντωνης »

Καλησπερα παιδια. Ειμαι 19 και εκανα το λαθος στο περιοδευων να δηλωσω ναυτικο λογο γνωστου και πιεσης γενικα. Θα ηθελα να αλλαξω και να παω ειδικες δυναμεις αλεξιπτωτα. Πως μπορω να το κανω; Οποιαδηποτε πληροφορια θα φανει χρησιμη

Anarg
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Αύγ 20, 2021 11:44 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anarg »

Καλησπέρα/ Καλημέρα.

Μπήκα στην ΕΣΣΟ του Ιουλίου (πριν ένα μήνα) στον στρατό ξηράς ως στρατιώτης τεχνικού γιώτα (ι) 1. Πήραμε άδεια ορκομωσίας, γυρίσαμε, και ακόμα δεν έχουμε αρχίσει ΣΠΕΝ, θα τα αρχίσουμε σε 5 ημέρες.

Για να μην πολυλογώ, έχω μετανιώσει παρά πολύ που δεν πήγα ειδικές δυνάμεις... Έτσι έχω ψάξει τον κόσμο όλο, από στρατολογίες μέχρι και τα γραφεία της μονάδας μου αλλά ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορεί να μου απαντήσει με σιγουριά. Ελπίζω λοιπόν να βρω μια άκρη εδώ.

Μπορώ να μπω ΜΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ τρόπο τώρα ειδικές δυνάμεις; Επιθυμώ μέχρι και αναβολή να πάρω «για οικονομικούς λόγους» για να μην μου πέσει το γιώτα, για να δηλώσω ειδικές δυνάμεις αν γίνεται.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Χρ

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Χρ »

Δήλωσα ναυτικό γιατί δεν το πολύ σκέφτηκα και θέλω να πάω είτε στρατό ξηράς είτε λοκ. Γίνεται;
Άβαταρ μέλους
martin rigs
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 28, 2021 1:02 am
Τοποθεσία: πολιτησ
Επάγγελμα: πολιτησ
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από martin rigs »

Παιδες θα ηθελα να κανω να κανω Μια ερωτηση και να απαντησει καποιος που ειναι σιγουρος θητεια ειδικες δυναμεις μπορει να κανει καποιος που ειναι υποχρεως θητειας 11 μηνων και οχι 12?
η χωρα να αγαπα τουσ στρατιωτες οπως οι στρατιωτες την χωρα
Peter2002
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 7:35 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Peter2002 »

Η θητεία στις ειδικές δυνάμεις δεν είναι 12μηνη αλλά 9μηνη. Αν είσαι δικαιούχος 8μηνης θητείας μπορείς ακόμα να υπηρετήσεις. Μόνο οι 6μηνητες δεν μπορούν
E.D.
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Κυρ Απρ 25, 2021 12:43 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από E.D. »

Καλησπέρα παιδιά έχω δηλώσει ειδικές δυνάμεις και στο περιοδεύων και στην πλατφόρμα που μας έστειλα στον μειλ και το σημείωμα κατάταξης είναι για Κω 282 Μ/Κ ΤΕ από εκεί για αλεξίπτωτα που με ενδιαφέρει μπορώ να δώσω ; Και επίσης στα αθλήματα θα δώσω 2μιλο η χιλιόμετρο ;
M.K

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από M.K »

Καλησπέρα φίλε μου, και εγώ είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση. Ορκίστηκα τώρα τον Δεκέμβρη Πεζικό και δεν έχουν αρχίσει ακόμα τα σπεν, τα οποία ξεκινάνε 10 Γενάρη. Μπορώ να πάω ειδικές δυνάμεις ; Εσυ τι έκανες ; Οποιαδήποτε συμβουλή θα ήταν χρήσιμη.

Σε ευχαριστώ και καλή θητεία.

fsafsa

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fsafsa »

M.K έγραψε:Καλησπέρα φίλε μου, και εγώ είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση. Ορκίστηκα τώρα τον Δεκέμβρη Πεζικό και δεν έχουν αρχίσει ακόμα τα σπεν, τα οποία ξεκινάνε 10 Γενάρη. Μπορώ να πάω ειδικές δυνάμεις ; Εσυ τι έκανες ;Οποιαδήποτε συμβουλή θα ήταν χρήσιμη.

Σε ευχαριστώ και καλή θητεία.



Καλά ρε φίλε, όταν παρουσιάστηκες δεν δήλωσες ενδιαφέρον για Ειδικές Δυνάμεις;Tι συμβουλή, αν δεν δήλωσες το έχασες το τρένο.

Gio

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Gio »

Καλησπέρα μάγκες κι εγώ ίδια περίπτωση θα ήθελα ειδικές δυνάμεις αν και έδωσα κανονικά αθλήματα τελικά ένας θείος μου το έβγαλε από τις επιλογές για να με φέρει Αθήνα σίγουρα. Προσωπικά το έχω χιλιομετανιωσει γιατί θα κάνω 12μηνο υπάρχει κάποιος τρόπος να μπω στις ειδικές δυνάμεις; Έστω και με την επόμενη εσσο και ας ξαναδώσω αθλήματα;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης