ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Τρί Αύγ 17, 2010 2:15 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ »

μακρια απο πεζοναυτες! Ουτε μοναδα δεν κανουν οι γιςταδεσ. Καλα ειχαν κανει και τους εβγαλαν τα μορια για ενα διαστημα... ΛΟΚ και ξερο ψωμι και συγκεκριμενα αν εχει βισμα αλεξιπτωτα. Αποψη μ
Εικόνα
ΟΜΑΔΕΣ ΥΠΟΒΡΥΧΙΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΩΦΩΝ
Άβαταρ μέλους
ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Τρί Αύγ 17, 2010 2:15 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ »

asimike έγραψε:
maridas έγραψε:
joeyj έγραψε:Παιδια μπαινω ειδικες δυναμεις τον νοεμβρη, μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει; Εχω διλλημα αναμεσα σε λοκ κ πεζοναυτες. Ας μου πει καποιος την γνωμη του
φιλε και εγω λογικα θα μπω νοεμβρη... Λοκ. Φιλε χωρις δευτερη σκεψη!

μακρια απο πεζοναυτες! Ουτε μοναδα δεν κανουν οι γιςταδεσ. Καλα ειχαν κανει και τους εβγαλαν τα μορια για ενα διαστημα... ΛΟΚ και ξερο ψωμι και συγκεκριμενα αν εχει βισμα αλεξιπτωτα. Αποψη μ
Εικόνα
ΟΜΑΔΕΣ ΥΠΟΒΡΥΧΙΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΩΦΩΝ
Άβαταρ μέλους
Commando B' MK
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 08, 2011 12:04 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από Commando B' MK »

Deathdiver έγραψε:

A οκ ρωτησα γιατι ενας γνωστος μου που υπηρετησε ΛΟΚ (με 12μηνο) μου ειπε οτι εκαναν ασκησεις θαλασσιας... Υπηρετησε Ναουσα (β μοιρα) και μετα πηγε ρεντινα (δ μοιρα) μεχρι που απολυθηκε...

Σωστά σου είπε. Το καλοκαίρι γίνεται η θαλασσία στις Βόρειες Μοίρες...
Άβαταρ μέλους
samloxias
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 374
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2013 8:29 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από samloxias »

Βρέ γα@μ* τί έχω να ακούσω άλο εδώ μεσα. Άιντε ξερόλες
Άβαταρ μέλους
samloxias
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 374
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2013 8:29 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από samloxias »

Ξανανοίγω το θέμα, και αυτά που ξέρανε μερικοί λοκ να κάνουνε χαρούλες και τσιλιμπουρδίσματα με το ανεβαίνουνε και να κατεβαίνουνε βράχους ποιός θα έρθει πρώτος κλπ να τα ξεχάσουνε τώρα πιά. Απο τώρα και στο εξείς θα πρέπει να πιάσουνε και κάνα όπλο στα χέρια και να μάθουνε να πέρνουν και καμιά τούμπα όταν θα έρχετε καμιά ριπή όταν θα κατεβένουν-απόβαση απο καράβι-αεραπόβαση απο ελικόπτερα ή απο αυτοκίνητα μεταφοράς προσωπικού κλπ κλπ.Πεζοναύτες καταδρομείς αμφίβιοι με τους λόχους η μοίρες υποστηρίξεως πρέπει να είνα μαζί.

Σιγά μήν ασχοληθούνε οι Επιθετικοί Πεζοναύτες ή οι καταδρομείς ή οι αμφίβιοι με ανατινάξεις, καταστροφές, ναρκοπόλεμο κλπ. Οι λόχοι -μοίρες που τους υποστηρίζουν, που θα είναι και αυτοι Καταδρομείς και Πεζοναύτες, και θα πρέπει νά είναι απο τα όπλα η σώματα του Στρατού που κάνουν ειδική εκπαίδευση, βλέπε (sapper/πεζοναύτες του Μηχανικού Αμερικανικού στρατού).Μηχανικό ανατινάξεις καταστροφές παγιδεύσεις ναρκοπόλεμο και πολλά άλλα. Και αντίστοιχα Διαβιβάσεις Πυροβολικό.

Θέλει οργάνωσηΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
blood
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Τρί Δεκ 22, 2015 11:40 pm
Τοποθεσία: Νοσοκομειο
Ενδιαφέροντα: Να πεθανω
Επάγγελμα: Αχρηστος
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από blood »

Λοκ με διαφορα. Θυμαμαι ειχα γνωρισει ενα βατραχο και ελεγε τους πεζοναυτες νεροκοτες Εικόνα
Δεν υπαρχει μυικα ποιο δυνατος απο εμενα στο κοσμο
Άβαταρ μέλους
samloxias
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 374
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2013 8:29 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από samloxias »

Σταματήστε τις π@π@ριές και τα τσιλιμπουρδίσματα με τα κουάξ κουάξ που λέει και το τραγούδιιι, τί μάρκα ήτανε; Εικόνα εντελώς λόλ. Σοβαρευτείτε και κουνάτε το κεφάλι σας λίγο
Pezonautis
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2018 10:26 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από Pezonautis »

Διαβαζω μερικα πραγματα κ απορω αν εχετε υπηρετησει στις ειδικες δυναμεις. Βλεπω μια αντιπαλοτητα αναμεσα σε καταδρομεις και πεζοναυτες. Το 2008 ειχα την τυχη να ειμαι κ εγω μελος των ειδικων δυναμεων οπου περασα απο Ρεντινα και απο Βολο. Αυτο που εμαθα ειναι πως ολοι ειμαστε "ενα", με κοινους στοχους και κοινα "θελω". Ολη μου τη θητεια ειχα λοχαγο των ΟΥΚ και αυτο που μας διδαξε μεσα απο πολλη εκπαιδευση και καψωνι ειναι οτι ο ενας πρεπει να σεβεται τον αλλον και να συμπληρωνει τα λαθη και τις αδυναμιες του. Καποιος εχει κανει περισσοτερα κ καποιος λιγοτερα παντως ενα ειναι το σιγουρο οτι ο καθενας μας εχει δωσει το 100% του εαυτου του. Τελος αυτο που θελω να σας πω ειναι πως ειμαι περιφανος που ημουν εκπεδευτης και εφεδρος λοχιας των Πεζοναυτων και ειχα την τιμη να συνεργαστω και να συνυπαρξω με Καταδρομεις και Πεζοναυτες... Α. Π
kolitseto

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από kolitseto »

Ποσο σπαστικοι ειστε που κανετε συγκρισεις για τι ποιος την εχει πιο μεγαλη. Αντι να δωσετε πληροφοριες για το ρολο του καθενα. Δλδ ρωταει καποιος που να κανω θητεια. Που ειναι καλυτερα; Πεστε του σε περιπτωση επιχειρησων, τι θα κανει ο ορεινος, τι ο αλεξιπτωτιστης, τι ο αμφιβιος, τι ο πεζοναυτης, Τι ο πεζικαριος, κτλ... Και αναλογα τα γουστα παει ο καθενας εκει που θελει. Α και κατι αλλο. Ο απλος φανταρος με τη λιγοστη εως σχεδον ανυπαρκτη εκπαιδευση στους 9 μηνες θητια, δεν αξιζει το πρασινο μπερε. Δεν ειναι καν ολοκληρωμενο εκπαιδευμενο κομαντο. Πιο πολυ για απλο πεζικαριο κανει. Αν δεν κατσει το λιγοτερο 3 χρονια με φουλ προγραμμα απλα δεν... Εγω πηγα πεζοναυτες, τιποτα δεν εκανα εκτος απο λιγες μικρες ποριες,2 μερες στο πηλιο κατασκηνωση στα χιονια και μια βολη των 10 φυσσιγιων. Ολα τα αλλα ηταν ***** σκοπιες αγγαριες εμπλοκες πριξιμο απο ανωτερους
t

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από t »

Παντου έτσι ειναι πλεον φιλε πεζοναυτηοι εφεδροι ειμαστε για να τους κανουμε τις σκοπιες δουλειες αγγαρειες, και απο εκπαιδευση τιποτα

Άβαταρ μέλους
greenalexyo
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2015 2:14 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από greenalexyo »

Πεζοναύτες ... Wannabe ειδικές δυνάμεις ...

Γυάλισμα, τσακιση και σηκωμένο μανίκι είναι πρώτοι στα αγηματα δε λέω. Μέχρι εκεί.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες