Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Greek_Army »

typos έγραψε:Αυτο ακριβως σου λεω, οτι καπου πρεπει να τραβας τη γραμμη, διαφορετικα δεν εισαι επιλεκτο σωμα, εισαι το ιδιο με τους αλλους απλα με περισσοτερες ασκησεις. Δηλαδη αν καποιο Ι2 Ι3 βγαζει το τρεξιμο να τον παρουμε; Κανεις σαν να μην καταλαβαινεις τι θελω να πω


Πλέον έτσι όπως έχει γίνει η θητεία λίγα άτομα πάνε στις ειδικές δυνάμεις οπότε θα πάρουν και αυτούς διότι χρειάζονται άτομα Εικόνα

Άβαταρ μέλους
FAITHGR
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Αύγ 08, 2012 11:09 pm
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική, Υπολογιστής, Ταινίες
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από FAITHGR »

Καλησπερα, μολις τελειωσα το λυκειο και τον Νοεμβριο παρουσιαζομαι σαν εθελοντης στρατου στις Ε. Δ. Πεζοναυτων και μετα θα παω εξωτερικο για σπουδες, το ερωτημα μου ειναι το εξης,
Γινεται να επιλεξω να μπω αμφυβιος καταδρομεας αφου παρουσιαστουμε σαν πεζοναυτες και μετα;
Θαρσείν χρή ταχ' αύριον έσετ' άμεινον.
Άβαταρ μέλους
jimaras
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2010 4:22 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από jimaras »

typos έγραψε:Τι σχεση εχει αν εχω υπηρετησει ή οχι; Αυτο που ειπα ηταν το αυτονοητο, οτι δηλαδη δε γινεται κομμαντο με τετοιο υψος οπως δε νοειται μπασκετμπολιστας ή τσολιας. Ειπα και κατι αλλο στο οποιο δεν απαντησες, που τραβαμε τη γραμμη; Οπως και να εχει καλη θητεια στο παλικαρι, φυσικα και δεν ηθελα να τον θιξω, οπως ειδες δεν επιτεθηκα προσωπικα σε κανεναν.



Φίλε ειλικρινά είσαι πολύ λάθος. Σέβομαι την άποψη σου, αλλα δεν μπορώ να τη δεχτώ. Πραγματικά κ εγώ πιστεύω οτι δεν έχεις βρεθεί ποτέ έστω και σε παρέλαση ειδικών δυνάμεων, πόσο μάλλον σε κάποια δύσκολη άσκηση. Εκεί θα έβλεπες οτι κατι ανθρωπάκια 1.50 και 1.55 ή παιδιά με 110 και 120 κιλά 'κόβουν' (για πλάκα) κάτι μπρατσαράδες 2 μέτρα...
Τη γραμή την τραβάμε στην ψυχή και στο αν το λέει η καρδιά του! Κι εγώ τα ίδια με σένα έλεγα, αλλα τα έζησα 'από μέσα' και άλλαξα γνώμη 1000000% Εικόνα

Χρήστος χατζηθεοδωρι

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Χρήστος χατζηθεοδωρι »

Καλημέρα θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Είχα δηλώσει στα ΚΕΠ ότι ήθελα ειδικές δυνάμεις αλεξιπτωτιστών, πώς μπορώ να δηλώσω ότι θελω Ζ ΜΑΚ Γίνεται να έχω ταυτόχρονα δηλωμένο αλεξίπτωτα και Ζ ΜΑΚ ;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Nassos »

Ζ ΜΑΚ πάνε μόνο μόνιμοι, ως απλός κληρωτός αν πας θα κάνεις δουλειά γραφείου.
Giannisz

Re: Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Giannisz »

Καλησπέρα, παρουσιάζομαι σε λίγους μήνες στο μεγάλο πεύκο καθώς έχω δηλώσει ειδικές δυνάμεις και συγκεκριμένα καταδρομείς. Θα ήθελα να υπηρετήσω ιδανικά ως αμφίβιος σε κάποιο νησί δηλαδή καθώς λατρεύω την θάλασσα και πιστεύω πως θα μου αρέσει περισσότερο η εκπαίδευση εκεί από ότι σε κάποια ορεινή μοίρα. Το πρόβλημα είναι ότι η καταγωγή μου είναι από βόρεια Ελλάδα και δυστυχώς έχω ακούσει ότι συνήθως σε πηγαίνουν κοντά στο σπίτι σου που σημάνει οτι κατα πασα πιθανότητα θα καταλήξω στους ορεινούς... Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ώστε να αυξήσω τις πιθανότητες μου να πάω σε κάποια αμφίβια μοίρα διότι δεν θέλω να καταλήξω στην Β (χωρίς εννοείτε να υποτιμώ σε καμία περίπτωση την συγκεκριμένη) όπως οι περισσότεροι που πήγαν απτην περιοχή μου. Ευχαριστώ.
Edwwww

Re: Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Edwwww »

Giannisz έγραψε: Δευ Απρ 03, 2023 6:05 pm Καλησπέρα, παρουσιάζομαι σε λίγους μήνες στο μεγάλο πεύκο καθώς έχω δηλώσει ειδικές δυνάμεις και συγκεκριμένα καταδρομείς. Θα ήθελα να υπηρετήσω ιδανικά ως αμφίβιος σε κάποιο νησί δηλαδή καθώς λατρεύω την θάλασσα και πιστεύω πως θα μου αρέσει περισσότερο η εκπαίδευση εκεί από ότι σε κάποια ορεινή μοίρα. Το πρόβλημα είναι ότι η καταγωγή μου είναι από βόρεια Ελλάδα και δυστυχώς έχω ακούσει ότι συνήθως σε πηγαίνουν κοντά στο σπίτι σου που σημάνει οτι κατα πασα πιθανότητα θα καταλήξω στους ορεινούς... Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ώστε να αυξήσω τις πιθανότητες μου να πάω σε κάποια αμφίβια μοίρα διότι δεν θέλω να καταλήξω στην Β (χωρίς εννοείτε να υποτιμώ σε καμία περίπτωση την συγκεκριμένη) όπως οι περισσότεροι που πήγαν απτην περιοχή μου. Ευχαριστώ.
Βύσμα, η θάλασσα πάντως ως εκπαίδευση δεν θα σου προσφέρει αυτά που φαντάζεσαι ή ελπίζεις.
GrBill4

Re: Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από GrBill4 »

Φίλε μήπως ξέρεις τι αθλήματα θέλει;


Τελευταία φορά σημειώθηκε ως νέο από το μέλος Anonymous την Κυρ Οκτ 22, 2023 5:43 pm.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης