Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Σου βγάζει αυτό το μήνυμα γιατί απλά δεν είναι να μπεις με την Α ΕΣΣΟ του 2019.

Το Katataxi εμφανίζει μόνο τους στρατεύσιμους που είναι να παρουσιαστούν με την ερχομενη ΕΣΣΟ.

Αν δεν έχεις κάνει κάποια διαδικασία μόνος σου (να ζητήσεις να καταταγείς όποτε είναι εύκολο) τότε απλά θα σε καλέσουν κάποια στιγμή εντός του 2019 λογικά πριν το καλοκαίρι.

FN

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από FN »

Ευχαριστω για την πληροφορηση.
Θανάσης

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Θανάσης »

Καλημέρα, είμαι 18 ετών και έχω πάρει αναβολή για λόγους σπουδών μέχρι το 2027 όπως επιβεβαιώνει και το stratologia.gr.H ίδια σελίδα αναφέρει πως δεν έχω προγραμματιστεί για κατατάξη με την ΕΣΣΟ που ακολουθεί.

Από την άλλη όμως όταν εισάγω τα στοιχεί μου στο katataxi.army.gr, αναφέρει ως ημερομηνία κατάταξης την 06/02/2019, το οποίο από τα λιγοστά που ξέρω σημαίνει πως θα πρέπει να παρουσιαστώ στο Μεγάλο Πεύκο, εκείνη την ημέρα.

Θα το εκτιμούσα πολύ αν μου εξηγήσετε τι μπορεί να συμβαίνει και πως να βγάλω κάποια άκρη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

2019ΑΕΣΣΟ

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από 2019ΑΕΣΣΟ »

Φιλε μου περιμενε να δεις αν ερθει χαρτι καταταξης. Ειχες δηλωσει Ειδικες Δυναμεις οταν περασες περιοδευων; Λογικα μεσα στην αλλη βδομαδα θα ερθουν σε οσους ειναι για 2019Α Εσσο. Αν σου ερθει να ανησυχεις. Και παρε και τηλεφωνο τη στρατολογια
Άβαταρ μέλους
Peter mahouka
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 09, 2019 11:38 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Peter mahouka »

Καλησπερα παιδια, θα μπω κατευθειαν στο θεμα μιας και με εχει αγχωσει σημερα μετα απο συζητηση με φιλο. Το 9 η το 10, δε θυμαμαι. Ειχα κανει αναβολη λογο σχολης, την οποια ακομα δεν την εχω τελειωσει [ μου μενει η πρακτικη] εξαιτιας διαφορων λογων αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.

Η αναβολη μου εληγε ή μαλλον καλυτερα "εληξε" στις 31 δεκεμβριου και βαση αυτου εδω , υποτιθεται πρεπει να μπω τον μαρτιο. ΟΜΩΣ δεν εχει υπαρξει καμια ενημερωση, ουτε χαρτι ουτε τιποτα. Δευτερα πουρνο πουρνο θα παω ή θα παρω τηλεφωνο απο κει μπας και μαθω, αλλα θα θελα να μου πειτε και εσεις αμα ξερετε τι παιζει.

vagelis

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από vagelis »

Μπορει να φανεί λίγο χαζό αλλά είμαι για καταταξη τον Αυγουστο, γίνεται να δηλωσω καπου να πάω τεθωρακισμένα?
Ashen
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2018 8:45 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Ashen »

Από όσο θυμάμαι δεν δηλώνεις σε ποιο σωμα του στρατου θες να υπηρετήσεις.
As1

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από As1 »

Τελικα εγω που εχω αναβολή μεχρι τις 30/1/2020 και πηρα τηλέφωνο στην στρατολογία μου ειπαν οτι μαλλον θα μπω με την Β τον μαρτιο ενω την πρώτη φορα μου ειχαν πει οτι θα μπω με την Α εσοο του Φεβρουαρίου... Αλλα μου ειπαν επειδη δεν έχουν βγει ημερομηνίες δεν ξέρουν ακομα το ποιο πιθανον ειναι φυγω τον Ιανουάριο με την (Α)?
GeorgeYNWA
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τρί Σεπ 15, 2020 2:36 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από GeorgeYNWA »

Ειμαι Αεροπορια και σχεδιαζω να μπω Ιανουαριο. Εχει κανεις ιδεα ποια ειναι τα πιθανα κεντρα βασικης εκπαιδευσης που μπορει να με στειλουν και ποσο διαρκει η βασικη εκπαιδευση; Επισης ποτε μαθαινω που θα με στειλουν; Εαν θελω να παρουσιαστω Ιανουαριο μεχρι ποτε μπορω να διακοψω την αναβολη μου?
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Nassos »

Η Αεροπορία έχει ως Κέντρο Νεοσυλλέκτων την 124 ΠΒΕ (Πτέρυγα Βασικής Εκπαίδευσης) στη Τρίπολη.

Στο παρακάτω σύνδεσμο υπάρχουν οι ημερομηνίες για διακοπή αναβολής ανάλογα με τις ΕΣΣΟ. Υπ'όψιν οι ΕΣΣΟ στην Αεροπορία είναι 4.

http://www.ellinikos-stratos.com/thiteia/katataksi_1.asp
Δημητρης

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Δημητρης »

Εχω ενα πρόβλημα. Ειδα ό, τι κατατάχθηκα στον στρατό ξηράς μέσω taxisnet αλλα δεν μού βγάζει ακόμα τίποτα νεότερο σχετικά με το που θα καταταχθω... Επισης μού είπε ό, τι δεν ειμαι με την Α ΕΣΣΟ. Αυτο σημαίνει ό, τι θα πάω με την Β ΕΣΣΟ... ; Δλδ μέχρι πότε να περιμένω. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Ευχαριστω

apricot99
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2023 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από apricot99 »

Δημητρης έγραψε: Σάβ Δεκ 05, 2020 2:03 pm Εχω ενα πρόβλημα. Ειδα ό, τι κατατάχθηκα στον στρατό ξηράς μέσω taxisnet αλλα δεν μού βγάζει ακόμα τίποτα νεότερο σχετικά με το που θα καταταχθω... Επισης μού είπε ό, τι δεν ειμαι με την Α ΕΣΣΟ. Αυτο σημαίνει ό, τι θα πάω με την Β ΕΣΣΟ... ; Δλδ μέχρι πότε να περιμένω. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Ευχαριστω
Παραθετω εδω τον παρακατω συνδεσμο που εχω μιλησει για το ποτε γινεται η καταταξη στον στρατο.

[urlhttps://www.ellinikos-stratos.com/phpBB3/viewto ... &start=105][/url]
Paramyth
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Σεπ 05, 2023 2:43 am
Επικοινωνία:

Re: Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Paramyth »

Καλησπέρα,
Έκοψα την αναβολή για να μπω με την Ε εσσο του Σεπτεμβρίου, αλλα στα κεπ δεν με ενημέρωσαν να μπω στο parousiasi.army.gr και το χαρτί με έχει Σπάρτη τεθωρακισμένα, εγώ όμως θέλω να πάω παραμεθόριο για το 9μηνο, θα με ρωτήσουν μέσα αν θέλω να πάω ή απλά ένα κοπανανε 12μηνο;
savra
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Αύγ 25, 2023 4:33 pm
Επικοινωνία:

Re: Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από savra »

Paramyth έγραψε: Τρί Σεπ 05, 2023 2:49 am το χαρτί με έχει Σπάρτη τεθωρακισμένα, εγώ όμως θέλω να πάω παραμεθόριο για το 9μηνο, θα με ρωτήσουν μέσα αν θέλω να πάω ή απλά ένα κοπανανε 12μηνο;
Καλησπέρα. Στην Σπάρτη θα παρουσιαστείς. Αργότερα θα σε στείλουν όπου είναι να σε στείλουν για να ξεκινήσει/ολοκληρωθεί η θητεία σου. Όταν ερωτηθείς, ενημέρωσε ότι θέλεις να υπηρετήσεις σε παραμεθόριο περιοχή.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες