ΚΕΚΑΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Κανελλόπουλου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

ΚΕΚΑΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Κανελλόπουλου

Δημοσίευση από Anonymous »

Οσοι ειναι ναυτικο 09γ ΕΣΣΟ και μπορουν να βοηθησουν ας μου λυσουν αυτη την απορια. Οταν παρουσιαστουμε δευτερα στον κανελλοπουλο για να ριξουμε βολες θα πρεπει να φοραμε τα ρουχα της αγγαριας η την κανονικη στολη εξοδου του ναυτη; Ακομη την πρεπει να κουβαλησουμε μαζι μας απο πραγματα;(ελπιζς οχι ολο το λουκανικο). Ευχαριστω.
ΓΙΩΡΓΟΣ83

ΚΕΚΑΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Κανελλόπουλου

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ83 »

Μπραβο ρε παιδια για το forum συγχαρητηρια, σημερα μου ρθε το χαρτι 4 μαιου για σκαραμαγκα, ειμαι
ηδη τριτος μηχανικος στο εμπορικο ναυτικο κι απ οτι ακουω χαλαρα θα ειναι.
ξερετε αν θα πρεπει να καταθεσω αντιγραφο του διπλωματος μου, αγγλικα κλπ;
οσον αφορα απο ρουχα και τετοια πανω κατω καλυφθηκα, να ναι καλα οι παλιοτεροι.

vebarbar
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Απρ 27, 2011 5:07 am
Επικοινωνία:

ΚΕΚΑΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Κανελλόπουλου

Δημοσίευση από vebarbar »

Να πω και εγώ συγχαρητήρια για το forum... Μπαίνω 6 Μαίου σκαραμαγκά και ψάχνομαι ακόμα... Εκτός από τα πράγματα που αναφέρει το παλικάρι παραπάνω τι άλλο να πάρω μαζί μου; Επίσης σε ποια μέρη μπορώ να πάρω μετάθεση μετά την ορκομωσία... Είμαι από Σύρο και έχουμε βάση εκει... Αν το δηλώσω θα με στείλουν; Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Υ. Σ. Σε αυτον που λέει για το iphone, σε συμβουλεύω να μην το πάρεις μαζί σου γιατί θα πρέπει να το φυλάς όλη μέρα δηλαδή και όταν φορτίζει... Και επειδή και εγώ το ίδιο κινητό έχω ξέρω ότι θέλει φόρτιση κάθε μερα!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΚΑΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Κανελλόπουλου

Δημοσίευση από D.Y.K »

ΓΙΩΡΓΟΣ83 έγραψε:Μπραβο ρε παιδια για το forum συγχαρητηρια, σημερα μου ρθε το χαρτι 4 μαιου για σκαραμαγκα, ειμαι
ηδη τριτος μηχανικος στο εμπορικο ναυτικο κι απ οτι ακουω χαλαρα θα ειναι.
ξερετε αν θα πρεπει να καταθεσω αντιγραφο του διπλωματος μου, αγγλικα κλπ;
οσον αφορα απο ρουχα και τετοια πανω κατω καλυφθηκα, να ναι καλα οι παλιοτεροι.



Πίσω απο το χαρτί της κατάταξής σου αναγράφει ακριβώς τι θα πρέπει να έχεις μαζί σου και τι χαρτιά / δικαιολογητικά μπορείς να καταθέσεις. Για να σε βοηθήσω όμως ναι καλό θα ήταν να τα καταθέσεις Εικόνα

Stelios2
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Απρ 26, 2011 3:37 am
Επικοινωνία:

ΚΕΚΑΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Κανελλόπουλου

Δημοσίευση από Stelios2 »

ΝΙΚΟΣ1987 έγραψε:Μαγκες ερωτηση μπαινω 4 μαιου σκαραμαγκα ναυτικο μπορω εκτος απο τα παραπανω π γραφει ο φιλος μηπως εχει κανενας να συμπληρωση κατι; Και κατι αλλο μπορω να παρω το ιφον μαζι μου κρυμενο μαζι με φορτιστι σε κανα παπουτσι και οταν μ ζητηζουν κινιτο να τους δειξω μια μπακατελα;


Μην το πάρεις... Ούτε εγώ θα το πάρω (θα μου το φέρουν μόνο σε μετάθεση που θα είναι πιο λάσκα τα πράγματα) έχω ένα ΝΟΚΙΑ που έχει φακο και ραδιοφωνο και τίποτα άλλο.

4 μπαίνεις εσύ;
5 εγώ !Εικόνα
vebarbar
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Απρ 27, 2011 5:07 am
Επικοινωνία:

ΚΕΚΑΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Κανελλόπουλου

Δημοσίευση από vebarbar »

Εγώ μπαίνω 6... Έχω ένα νοκια (το 1800) με φακο ραδιο και δονηση.Εικόνα
alkis84
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Απρ 24, 2012 6:48 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΚΑΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Κανελλόπουλου

Δημοσίευση από alkis84 »

Καλημερα παρουσιαζομαι στις 10 μαιου και εχω καποιες απορριες... Μαζι μας πρεπει να εχουμε αυτα που λεει εδω; Ή ειναι αλλα για το ναυτικο; /forum/forum_posts.asp?TID=8483

NoobSailor
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2020 6:57 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΚΑΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Κανελλόπουλου

Δημοσίευση από NoobSailor »

Αν και βλέπω παλιό το θέμα, ελπίζω κάποιος να βρεθεί να απαντήσει :P Μπαίνω Κανελλόπουλο στις 13/11 με τη Δ ΕΣΣΟ 2020. Μπορεί κανείς να πει τι παίζει εκεί; Πάμε μόνο για κατάταξη και μεταφερόμαστε ή θα κάτσουμε εκεί για την εκπαίδευση;

Babas7
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 06, 2021 4:52 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΚΑΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Κανελλόπουλου

Δημοσίευση από Babas7 »

Όλες οι μονάδες του ναυτικού πέραν των προνομιακων υπολειτουργουν με αποτέλεσμα την εξουθενωση και σχεδον εξόντωση των στρατεύσιμων. Χθες το απόγευμα ένας ναυτης που εκτελεί χρέη οδηγού στη ναυτική Βάση Κανελλοπουλου, έχασε την έλεγχο από το ελεεινης κατάστασης οχήματος του, και έπεσε στο γκρεμό. Κατά τύχη δεν είχε μέσα και άλλους ναύτες οι οποίοι βρισκόμενοι μέσα στο μηδενικής ασφαλείας όχημα θα είχανε βρεθεί νεκροί. Κατά τύχη και ο ίδιος ο οδηγός ανασύρθηκε σώος από το όχημα του θανάτου. Κατά τύχη και από το φιλότιμο των ναυτων δεν έχουν υπάρξει θύματα υπερκόπωσης και άλλων ατυχημάτων. Αυτό πρέπει να τελειώσει και κάποιος πρέπει να μιλήσει. Διοίκηση απούσα, ιθύνοντες απόντες και οι κίνδυνοι πλεον μεγαλώνουν. Είναι αδιανόητο να υπάρχει τέτοια εκμετάλλευση και πουθενά να μην υπάρχει κανονισμός για τις ώρες εργασίας και ξεκούρασης των στρατεύσιμων. Είμαστε άνθρωποι. Είμαστε άνθρωποι που ήρθαμε εδώ χωρίς τη θέληση μας και δουλεύουμε σαν σκλάβοι. Είναι κοροϊδία και κάποιος πρέπει να μιλήσει. Παραθέσετε και δικά σας παραδείγματα του άθλιου ΠΝ η λοιπών σωμάτων.
Saras

ΚΕΚΑΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Κανελλόπουλου

Δημοσίευση από Saras »

Ισχύει ότι στο Κανελλόπουλος την πρώτη μέρα στον παθολόγο κατεβάζουν μποξερακια 30 άτομα ο ένας μπροστά στον άλλον και όχι σε παραβαν;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες