Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Kaizoku
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Τετ Μάιος 29, 2019 8:54 pm
Επικοινωνία:

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από Kaizoku »

Ναί. Γράψε. Απλά θέλω να είναι μαζεμένα αν γίνετα πχ Ο Παίσιος είπε αυτό και την τάδε του μηνός έγινε αυτό. Κλπ
Άβαταρ μέλους
lancecorporal
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 12:48 pm
Τοποθεσία: Δεκανέας
Επικοινωνία:

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από lancecorporal »

Kaizoku έγραψε:Ναί. Γράψε. Απλά θέλω να είναι μαζεμένα αν γίνετα πχ Ο Παίσιος είπε αυτό και την τάδε του μηνός έγινε αυτό. Κλπ
Όχι δεν υπάρχουν αυτά, κανένας δε μπορεί να προβλέψει το μέλλον. Οι προφητείες είναι απλά προφητείες που επαληθεύονται κάποια στιγμή αν είναι αληθής. Δεν υπάρχει συγκεκριμένα το πότε.
You couldn't beat me even if you wanted to.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από Nassos »

Στα όσα έχουν καταγραφεί από επισκέπτες λαϊκούς στο κελί του Παϊσίου, σπάνια αναφέρονταν σε έτος

Στο παρακάτω σύνδεσμο αναφέρονται σε δυο συναντήσεις πιστών, η μία το 1987 τότε με τη κρίση του Σισμίκ, και η άλλη το 1991. Εκείνη τη περίοδο ήταν που διαλύθηκε η ΕΣΣΔ και είχαμε το θέμα με την ονομασία των Σκοπίων. Εκείνη επίσης τη χρονιά ήταν που γύρισε και είπε τη περίφημη φράση για την επέκταση των χωρικών υδάτων

https://simeiakairwn.Wordpress.com/2019/06/23/%CF%8C%CF%84%CE%B1%CE%BD-%CE%B8%CE%B1-%CF%84%CF%81%CE%B1%CE%B2%CE%B7%CF%87%CF%84%CE%BF%CF%8D%CE%BD-%CE%BF%CE%B9-%CF%80%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%B2%CE%B5%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%84%CF%8C%CF%84%CE%B5/

Αν θες βιβλία, στη βιβλιοθήκη μου έχω τα παρακάτω του Πρωτοπρεσβύτερου Διονυσίου Τάτση

Ο Γέροντας Παΐσιος (Βιογραφικά στοιχεία - Διδαχές - Επιστολές - Περιστατικά - Κείμενα)

Ο Ασκητής της Παναγούδας
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Τετ Σεπ 16, 2020 10:21 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης