Πλατυποδία - Έφεδρος

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Γιώργος Κυπ

Πλατυποδία - Έφεδρος

Δημοσίευση από Γιώργος Κυπ »

Καλό μεσημέρι παίδες από την Κύπρο.

Δυστυχώς αναγκάζομαι να ανοίξω αυτό το θέμα ελέω ενός προβλήματος που μου δημιουργείται εδώ και 4 χρόνια σαν έφεδρος. Όταν κατατάχτηκα στην Ε. Φ. Αντιμετώπιζα μια μορφή ελαφριάς πλατυποδίας (1.5 από τα 4 που θεωρείται το μέγιστο) και έτσι θεώρησα ότι δεν έπρεπε να ζητήσω αλλαγή του Ι μου ή να δημιουργήσω πρόβλημα αφού δεν με δυσκόλευε. Υπηρέτησα 25 μήνες στα τεθωρακισμένα χωρίς ούτε μια μέρα κράτηση. Μετά από 12 χρονιά, η πλατυποδία έχει φτάσει στο 4/4 δηλαδή στο μέγιστο που μπορεί να φτάσει.

Ζήτησα από τους αξιωματικούς να μην με βάζουν σκοπιά στις 2 παρουσίες από τις 4 τον χρόνο, γιατί μου δημιουργεί αφόρητους πόνους, αλλά δεν μου δίνουν καμία απολύτως σημασία. Δεν αρνούμαι την υπηρεσία μου και γι' αυτό ζήτησα να μπω θαλαμοφύλακας ή κάποιο άλλο νούμερο πχ δεκανέας αλλαγής έτσι ούτως ώστε να μην μου δημιουργούνται αυτοί οι πόνοι οι οποίοι είναι φρικτοί, αλλά και να μην δημιουργώ πρόβλημα στους συνάδελφους μου.

Αφού πλέον δεν βρισκω καμία ανταπόκριση από την μονάδα μου σκέφτηκα ότι ίσως θα πρέπει να πάρω άλλα μέτρα. Ποια είναι αυτά, και τι μου προτείνετε να κάνω;

Γνωρίζει κάποιος αν έχεις πλατυποδία μπορείς να πάρεις χαρτί ως άοπλος; Ή τέλος πάντων, ένα χαρτί που μπορεί να σου δώσει το στρατιωτικό νοσοκομείο για να μην σε βάζουν σκοπό;

Ποια είναι αυτά, και τι μου προτείνετε να κάνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες