ΑΕΝ: Ακαδημαϊκή Εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Νικολέτα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 10:47 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ακαδημαϊκή Εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από Νικολέτα »

Πληροφοριακά ρωτάω γιατί μου αρέσουν και τα 2Εικόνα

ευχαριστώ!

Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ακαδημαϊκή Εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από D.Y.K »

Κοίτα προσωπική μου άποψη βγάλε την Μηχανικών που έχει και... "ψωμάκι" και όσο για την Ναυπηγών, βλέπεις στο μέλλον!

Τίποτα, να σαι καλά! Εικόνα

adonis

ΑΕΝ: Ακαδημαϊκή Εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από adonis »

Γεια σας παιδια, φετος τελειωνω την σχολή μου ή οποία ανηκει στο πρωτο πεδιο και ειναι τελειως θεωρητικη. Σκεφτομαι λοιπον με το που την τελιωσω να κανω αιτηση για την Αεν πλοιαρχων γιατι ειναι μια σχολη που παντα που τραβουσε το ενδιαφερον απλα οταν συμπληρωνα το μηχανογραφικο μου δεν την δηλωσα γιατι δεν ημουν καλος στα θετικα μαθηματα και απο οτι ξερω στις αεν κανουν αρκετα θετικα μαθηματα. Εσεις πιστευετε οτι αξιζει να κανω την προσπαθεια ή θα απογοητευτω στο τελος απειδη δεν θα τα βγαζω περα με τα μαθηματα?
Δημητρης

ΑΕΝ: Ακαδημαϊκή Εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από Δημητρης »

Καλημερα παιδια ηθελα να ρωτησω αν χρωστας μαθηματα διαγραφεσαι απο την σχολη?
Άβαταρ μέλους
giorgosmc
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2014 1:22 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ακαδημαϊκή Εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από giorgosmc »

Ζητώ συγνώμη αν είναι λίγο άσχετη η ερώτηση μου σε αυτό το topic αλλα ειμαι σε ενα δίλημμα σήμερα έκανα τις εξετάσεις και μου μένει να πάρω τη γνωματευση και να πάω στην αεν, επειδή στην αίτηση έχω βάλει για πλοίαρχος και σκεφτομε να το αλλάξω σε μηχανικός όταν πάω στη σχολη, που πιστεύετε ότι έχει περισσότερα μαθηματικά και υπολογισμούς, στους πλοιάρχους η στους μηχανικούς?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ακαδημαϊκή Εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από D.Y.K »

giorgosmc έγραψε:Ζητώ συγνώμη αν είναι λίγο άσχετη η ερώτηση μου σε αυτό το topic αλλα ειμαι σε ενα δίλημμα σήμερα έκανα τις εξετάσεις και μου μένει να πάρω τη γνωματευση και να πάω στην αεν, επειδή στην αίτηση έχω βάλει για πλοίαρχος και σκεφτομε να το αλλάξω σε μηχανικός όταν πάω στη σχολη, που πιστεύετε ότι έχει περισσότερα μαθηματικά και υπολογισμούς, στους πλοιάρχους η στους μηχανικούς;


Στους μηχανικούς Εικόνα

Άβαταρ μέλους
giorgosmc
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2014 1:22 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ακαδημαϊκή Εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από giorgosmc »

Και σε θέμα εργασιας-πρακτικής πάνω στο καραβι ή μόνο στη σχολη?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ακαδημαϊκή Εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από D.Y.K »

giorgosmc έγραψε:Και σε θέμα εργασιας-πρακτικής πάνω στο καραβι ή μόνο στη σχολη;


Και στα 2 αναφέρομαι. Έχε υπόψη σου ότι η Μηχανικών είναι πιο δύσκολη Σχολή με μαθήματα όπως φυσική, μαθηματικά, χημεία, μηχανές κλπ.

alex1996
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2014 1:30 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ακαδημαϊκή Εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από alex1996 »

Καλησπερα, παιδια ξερει κανεις το καθημερινο προγραμμα των αεν; Ποσες ωρες την ημερα εχουμε μαθηματα πχ απο τις 8 μεχρι 2 καθε μερα η διαφερει ανα μερα?
ΜΑΡΙΑ

ΑΕΝ: Ακαδημαϊκή Εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από ΜΑΡΙΑ »

Εγω θελω να ρωτησω αν μπορουμε αντι για ταξιδι στο εξωτερικο να επιλεξουμε ταξιδι στην Ελλάδα... γινεται αυτο; ευχαριστω εκ των προτερων
Άβαταρ μέλους
bro
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Απρ 25, 2017 2:12 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ακαδημαϊκή Εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από bro »

Καλησπερα... Ηθελα να ρωτησω τι δυσκολιας ειναι τα μαθηματα στις σχολες ΑΕΝ μηχανικων γτ ακουγεται οτι ειναι πολυ δυσκολα και πολοι την παρατανε την σχολη επειδη δεν μπορουν να ανταποκρηθουν στα μαθηματα. Πειτε μου την γνωμη σας !ΕικόναΕικόνα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες