Aρχιτεκτονική vs Στρατιωτικών Σχολών

Ανταλλάξτε απόψεις και διασταυρώστε τα ξίφη σας με επιχειρήματα
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
μαρια :)

Aρχιτεκτονική vs Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από μαρια :) »

8Ελω και γω ευελπίδων... Αν και πιστευω πως εχω παρα πολυ καιρο μπροστα μου για να αποφασισω (1η γυμνασιου) αναμεσα σε αρχιτεκτονικη και στρατο, μπορει καποιος να μου εξηγησει πιο απλα τι ακριβος γινετε εκει; Εικόνα
Άβαταρ μέλους
DaMon
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Δευ Φεβ 07, 2011 5:36 pm
Επικοινωνία:

Aρχιτεκτονική vs Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από DaMon »

Πηγαινε Ευελπιδων και μετα αμα εισαι καλος μαθητης δωσε εξετασεις και πηγαινε και πολυτεχνειο... Θα μου πεις,4 χρονια η Ευελπιδων και 5+ το πολυτεχενειο παει πολυ νταξ... Αμα ομως τα θες και τα δυο ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ καλος μαθητης καντο...

Πολυ το κανουν αυτο και αναλαμβανουν αντιστοιχα καθηκοντα με το τι σπουδασαν μετα μεσα στον στρατο...
Άβαταρ μέλους
Commander
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Δευ Οκτ 03, 2011 2:16 pm
Επικοινωνία:

Aρχιτεκτονική vs Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Commander »

Εγω θα σου προτεινα ευελπιδων γιατι ειναι καπως πιο ευκολο στα μορια ειναι και πιο σιγουρη δουλεια (πιστευω) ... Βεβαια μπορει στα επομενα χρονια μπορει να αλλαξεις πολλες σκεψεις σχετικα με τον επαγγελματικο σου προσανατολισμο...
Άβαταρ μέλους
thanos123
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 432
Εγγραφή: Δευ Οκτ 22, 2012 12:25 am
Επικοινωνία:

Aρχιτεκτονική vs Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από thanos123 »

μαρια :) έγραψε:8Ελω και γω ευελπίδων... Αν και πιστευω πως εχω παρα πολυ καιρο μπροστα μου για να αποφασισω (1η γυμνασιου) αναμεσα σε αρχιτεκτονικη και στρατο, μπορει καποιος να μου εξηγησει πιο απλα τι ακριβος γινετε εκει;Εικόνα


αρχιτεκτονικη αν έχεις τα κότσια.

Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

Aρχιτεκτονική vs Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Avatar »

Είσαι κοπέλα μάλλον σκέψου καλά. Ίσως το 99% του στρατού να ξίνετε και το κλίμα που υπάρχει είναι μπες να βολευτείς, καλύτερα να το ξεχάσεις. Αν σου αρέσει όντως ο στρατός και όχι να βάζεις μια σφραγίδα σε ένα έγγραφο που έρχεται ή να σηκώνεις τηλέφωνα τότε πήγαινε αλλά να ξέρεις ότι στο μέλλον θα θέλεις να κάνεις παιδί και το θέμα των μεταθέσεων θα σε εμποδίζει (ανά 3 χρόνια μετάθεση παίρνουν στον στρατό ξηράς) . Εγώ θα έλεγα αν σου αρέσουν το ίδιο (πράμα που δεν ισχύει) πήγαινε αρχιτεκτονική αλλά υψηλότερη βάση από ευελπίδων και πολύ περισσότερο διάβασμα
Τελική απόφαση δική σου
Άβαταρ μέλους
GeoCommand
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Τρί Μαρ 12, 2019 6:31 pm
Ενδιαφέροντα: Στρατός- σχέδιο-Αεροπορία
Επικοινωνία:

Aρχιτεκτονική vs Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από GeoCommand »

Καλησπέρα, Μπορει το μήνυμα αυτό να μην το δεις ποτέ ή ενδεχομένως σε αρκετο καιρό

Πάντως να ξέρεις βρίσκομαι σε παρόμοια θέση

Ασχολουμαι με γραμμικό και ελεθεριε σχεδιο

Αλλά ταυτόχρονα μου αρέσουν οι στρατιωτικές σχολές

Εσύ τι επελεξες; Υπάρχει κάποιο τμήμα του στρατού με σχεδιασμό;

Οποιος γνωρίζει σχετικά να απαντήσει!

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες