Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

Λιονταρακι μου συγνωμη που καταλαβα λαθος... Εσυ εννοουσες τωρα με τους επιλαχοντες που περασαν ή γενικα; Αν εννοεις γενικα τοτε οκ, ειμαι ετσι οπως τα ειπα!Εικόνα Μετα την ορκωμοσια θα εχεις εξοδους οποτε θα μπορεις τους επισκεπτεσαι συχνα... Τωρα τα παιδια που ορκιστηκαν θα φυγουν ομαδικα την Μ. Τεταρτη! Σημερα μιλησα με φιλη μου που ηταν εξοδουχος... Ιολη μου που εισαι κοριτσι μου; Θα ξαναδωσεις ετσι; Παμε γερα και δυνατα!ΕικόναΕικόναΕικόνα
Lion
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 7:05 pm
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Lion »

Γενικα μιλουσα καλη μου... Αλλα κατσε να καταλαβω... Στην Προκηρυξη του ΣΞ 2009, εχουν περασει ηδη διαφορα ατομα; Και γιατι λεει οτι η Προκηρυξη ισχυει μεχρι τις 22 Μαϊου; Τοτε δεν θα επρεπε να μπουν ολοι; Πωπω... Ποσο "νεος" αισθανομαι με τις ερωτησεις μου Εικόνα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

Για γενικα αφου μιλουσες τοτε ειμαστε οκ, ισχυουν αυτα που σου ειπα! Μεχρι την ορκωμοσια καθολου εξοδο, μετα την ορκωμοσια εχεις εξοδους και απομακρυνσεις μακρας διαρκειας και τις αναλογες αδειες φυσικα... Λοιπον μετα το 6μηνο θα πας στην μοναδα που θα ειναι η τοποθετηση σου-εδω θα ισχυει "πιανω δουλεια το πρωι και κοιμαμαι σπιτι" εκτος οταν θα εχεις υπηρεσια που ολη μερα θα εισαι στην μοναδα κ το βραδυ θα κοιμασαι εκει-για οσα χρονια σε κρατησουν εκει μεχρι να ερθει η επομενη μεταθεση σου... Τωρα τον Αυγ. ειχε βγει προκηρυξη του 2008, ορκιστηκαν στις 13 Μαρτιου 2009 και τωρα πηραν σειρα επιλαχοντων κ παρουσιαζονται 1 Απριλιου! Τη Δευτερα 23 Μαρτιου 2009 βγηκε η προκηρυξη του 2009, οι αιτησεις γινονται δεκτες μεχρι στις 22 Μαιου και μερα καταταξης 15 Νοεμβριου... Ελπιζω να σε καλυψαΕικόναΕικόνα
Lion
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 7:05 pm
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Lion »

Τολμω να πω πως ησουν εξαιρετικα λεπτομερης και με καλυψες πληρως... Τι αλλο να πω; Σου βγαζω το καπελο. Εικόνα
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από tzovana18 »

Εχουμε πολυ καιρο μπροστα μας τι να πω υγεια υπομονη και κουραγιο παιδια θα Τα χρειαστουμε!ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνακαι ειναι πολυ ψυχοφορα ολα αυτα να εχεις σκιστει να μαθαινεις οτι εισαι εκτος!
Anonymous

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

illy έγραψε:Για γενικα αφου μιλουσες τοτε ειμαστε οκ, ισχυουν αυτα που σου ειπα! Μεχρι την ορκωμοσια καθολου εξοδο, μετα την ορκωμοσια εχεις εξοδους και απομακρυνσεις μακρας διαρκειας και τις αναλογες αδειες φυσικα... Λοιπον μετα το 6μηνο θα πας στην μοναδα που θα ειναι η τοποθετηση σου-εδω θα ισχυει "πιανω δουλεια το πρωι και κοιμαμαι σπιτι" εκτος οταν θα εχεις υπηρεσια που ολη μερα θα εισαι στην μοναδα κ το βραδυ θα κοιμασαι εκει-για οσα χρονια σε κρατησουν εκει μεχρι να ερθει η επομενη μεταθεση σου... Τωρα τον Αυγ. ειχε βγει προκηρυξη του 2008, ορκιστηκαν στις 13 Μαρτιου 2009 και τωρα πηραν σειρα επιλαχοντων κ ορκιζονται 1 Απριλιου! Τη Δευτερα 23 Μαρτιου 2009 βγηκε η προκηρυξη του 2009, οι αιτησεις γινονται δεκτες μεχρι στις 22 Μαιου και μερα καταταξης 15 Νοεμβριου... Ελπιζω να σε καλυψαΕικόναΕικόνα
στη 1 του μηνα παρουσιαζονται δεν ορκιζονται οι επιλαχωντες illy μου... Αλλα να σε ξαναρωτησω ξερεις ποσο καιρο θα καθησουν οι επιλαχωντες 3μηνο ή 6μηνο

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

Ναι αυτο ηθελα να γραψω, οτι ειναι η μερα καταταξηςΕικόνα Δεν γνωριζω ποσο καιρο θα ειναι των επιλαχοντων

kalabakacity
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Ιαν 19, 2009 6:30 pm
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από kalabakacity »

Μηπως γνωριζει κανενας ποσο διαρκει η ειδικοτητα για τους εποπ;
ApOsToLoS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 5:43 pm
Ενδιαφέροντα: Πρώην Σμηνιτης ''Πολεμικης Αεροποριας''
Επάγγελμα: Ζαχαροπλαστης
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ApOsToLoS »

kalabakacity έγραψε:Μηπως γνωριζει κανενας ποσο διαρκει η ειδικοτητα για τους εποπ;
εαν εννοεις ποσο διαρκει η εκπαιδευση, αυτο εξαρταται απο την ειδικοτητα. Δεν εχουν ολλες το ιδιο διαστημα εκπαιδευσης.
kalabakacity
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Ιαν 19, 2009 6:30 pm
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από kalabakacity »

Ειδικοτητα μαγειρας εχω φιλε μου. ξερεις ποσο διαρκει η εκπαιδευση της ειδικοτητας;
GENERAL
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 4:02 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από GENERAL »

Απο την ημερα που θα παρουσιαστεις μετρας 7 εβδομαδες μεχρι να ορκιστεις οπου ολο αυτο το διαστημα κανεις γενικα πραγματα και δεν βγαινεις εξοδο. μετα ειναι 8 εβδομαδες σχολειο μαχητου και μετα 12 εβδομαδες ειδικοτητα. συνολο 7 μηνες μαζι με τις αδειες. ολο αυτο το διαστημα μενεις αναγκαστικα μεσα στο στρατοπεδο.
Anonymous

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλε general οταν πας για ειδικότητα ειναι θέμα διοικητη για το αν μείνεις μέσα. Παντω τα αλλα όπως ταπες βασικη και σχολειο μαχητη μεσα
sOFIA_111
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Μάιος 18, 2009 3:12 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από sOFIA_111 »

Γεια σας να ρωτησω και εγω κατι αν μπορει καποιος να μου απαντησει για τους εποπ που μπηκαν τον ιανουαριο και παρουσιαστηκαν μεσσολογγι καποιες ειδικοτητες πηγαν μετα απο 4 μηνες στη αθηνα για ειδικοτητα ειναι αληθεια οτι δεν υπαρχουν εγκαταστασεις και τους αναγκασαν να μεινουν εξω; ευχαριστω εκ των προτερων!
annoulini19
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Δευ Ιουν 15, 2009 1:32 am
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από annoulini19 »

Ειδικοτητα επιμελητης χρηματικου ξερετε τιποτα; Που παρουσιαζονται; Βασικη εκπαιδευση κτλ;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες