Αμάν με τα τούρκικα σίριαλ!

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Titis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2011 9:01 pm
Επικοινωνία:

Αμάν με τα τούρκικα σίριαλ!

Δημοσίευση από Titis »

Η κατάσταση έχει γίνει ανηπόφορη. Η μάνα και ο πατέρας καθηλόνονται κάθε βράδι στο Ezel και δεν λένε να ξεκολήσουν. Με πιάνει εμένα η πείνα που λέτε πάω στην μάνα (που βλέπει το τουρκικο) και της λέω "Μάνα πεινάω". Αυτή εκεί καρφομένη... "Μάνα πεινάωωωω" Γυρνάει μου ρίχνει ένα βλέμα και μου λέει "Ε; Ναι ναι"... Πάω και φτιάχνω τοστ! Άλλο βράδι. Ο πατέρας με την μητερα κολλημένοι στο σήριαλ. Περνάω απ'το σαλόνι και κάνω "Αχχχχχχ". Καμία απάντηση. Ξανα κάνω "Αχχχχχχχ". Με κοιτάει η μάνα "Σουυυυυς"... Παρόλα αυτά είμαι ερωτευμένος με την Εσάν <3
Epilarxos
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 31, 2011 2:58 pm
Επικοινωνία:

Αμάν με τα τούρκικα σίριαλ!

Δημοσίευση από Epilarxos »

Η κατάσταση αυτή τραβάει τώρα 5 χρόνια νομίζω. Και το θέμα είναι ότι όντως δεν ξεκολλάνε. Βλέπεις έχουν αηδιάσει από τις διάφορες σαπουνόπερες της Αμερικής και της Ελλάδας και το έριξαν στην Τουρκία τώρα...
Όπου η δόξα και το καθήκον!!!
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

Αμάν με τα τούρκικα σίριαλ!

Δημοσίευση από roverr24 »

Εν τω μεταξυ δειχνουν κατι σπιτια, τα βλεπεις και ζηλευεις με κλασικη επιπλωση πανακριβες βιλλες εξοχικα με πισινες κατι αμαξια μαζερατι βμw Πορσε, κουστουμια αερα πατερα αρμανι καβαλι ζεγνια, ετσι νομιζουν μερικοι οτι οι τουρκοι ειναι πλουσιοι, μεχρι και ακριβα κινητα εχουν... Κ εγω κουρασμενος χθες ειπα να δω λιγο τουρκικο, δε μπορουσα να καταπιαστω με το διαβασμα το αγαπημενο μου χομπυ. Χαχα
Epilarxos
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 31, 2011 2:58 pm
Επικοινωνία:

Αμάν με τα τούρκικα σίριαλ!

Δημοσίευση από Epilarxos »

roverr24 έγραψε:Εν τω μεταξυ δειχνουν κατι σπιτια, τα βλεπεις και ζηλευεις με κλασικη επιπλωση πανακριβες βιλλες εξοχικα με πισινες κατι αμαξια μαζερατι βμw Πορσε, κουστουμια αερα πατερα αρμανι καβαλι ζεγνια, ετσι νομιζουν μερικοι οτι οι τουρκοι ειναι πλουσιοι, μεχρι και ακριβα κινητα εχουν... Κ εγω κουρασμενος χθες ειπα να δω λιγο τουρκικο, δε μπορουσα να καταπιαστω με το διαβασμα το αγαπημενο μου χομπυ. Χαχα


Ω ναι! Σου παρουσιάζουν μια εικόνα αξιοζήλευτη... Πρόσφατα μια φίλη μου ταξίδεψε στη Σμύρνη... Η μία πλευρά της είναι αυτή που μας δείχνουν στα σήριαλ, ενώ η η άλλη πλευρά είναι τόσο εξαθλιωμένη όπου είναι για κλάματα... Τι προσπαθούν άραγε να μας πουν; Ότι είναι, και καλά, ευκατάσταστοι;

Όπου η δόξα και το καθήκον!!!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αμάν με τα τούρκικα σίριαλ!

Δημοσίευση από Nassos »

Οι γονείς μου έχουν πάει και Σμύρνη και Κωνσταντινούπολη. Φυσικά καμμία σχέση με τα τούρκικα σήριαλ. Μπορεί κάποιες περιοχές να είναι έτσι, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι όλη η Τουρκία.

Τα τούρκικα σήριαλ δεν διαφέρουν και πολύ σαν τη "Λάμψη" ώς προς την εικόνα (ακριβά σπίτια με πισίνα, ακριβό lifestyle κλπ.).
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

Αμάν με τα τούρκικα σίριαλ!

Δημοσίευση από roverr24 »

Προσπαθουν απλα να μας πουν οτι ειναι ετοιμοι για την ΕΕ, περνανε το μηνυμα τους μεσα απο τα σηριαλ...
Black_Knight
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2010 5:27 pm
Επάγγελμα: Στρατιωτικός
Επικοινωνία:

Αμάν με τα τούρκικα σίριαλ!

Δημοσίευση από Black_Knight »

Καλά παίδες δεν γυρίστηκε και κανένα ελληνικό σίριαλ από πλατεία Βάθης μεριά! Εικόνα
"And so I become a knight of the Kingdom of Dreams and Shadows!"
Pyrsos

Αμάν με τα τούρκικα σίριαλ!

Δημοσίευση από Pyrsos »

Ρε φίλε πάνε και όχι μόνο δείχνουν τούρκικα αλλά δείχνουν πλέον και ινδικά δηλαδή σου λένε μπες στο ιντερνετ και κατέβασε ταινίες
Black_Knight
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2010 5:27 pm
Επάγγελμα: Στρατιωτικός
Επικοινωνία:

Αμάν με τα τούρκικα σίριαλ!

Δημοσίευση από Black_Knight »

Πραγματικά αυτό με το μπόλιγουντ ποια ιδιοφυία του μανατζμεντ το σκέφτηκε;
"And so I become a knight of the Kingdom of Dreams and Shadows!"
Άβαταρ μέλους
Titis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2011 9:01 pm
Επικοινωνία:

Αμάν με τα τούρκικα σίριαλ!

Δημοσίευση από Titis »

July goes Bollywood και τα μυαλά στα κάγκελα Εικόνα
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Αμάν με τα τούρκικα σίριαλ!

Δημοσίευση από Signaller »

Εν τω μεταξύ η κατάσταση εδώ έχει ξεφύγει εντελώς... Κάθε πέρσι και καλύτερα που λέμε...

Ο ΑΝΤ1 άλλαξε και το σήμα Εικόνα

Εικόνα

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

Αμάν με τα τούρκικα σίριαλ!

Δημοσίευση από TEIN »

Χαχα πολυ καλο και το θεμα ειναι οτι ακολουθουνε και αλλα καναλια!Εικόνα
cristina
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Τρί Μάιος 11, 2010 1:46 pm
Επικοινωνία:

Αμάν με τα τούρκικα σίριαλ!

Δημοσίευση από cristina »

Δεν θα έβλεπα ποτέ και δεν εχω δει κανένα τούρκικο σήριαλ.
Rafale!!!
ziogas191
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Τετ Αύγ 26, 2009 2:02 pm
Επικοινωνία:

Αμάν με τα τούρκικα σίριαλ!

Δημοσίευση από ziogas191 »

Ρε που... Τη μου 400 χρόνια τους είχαμε πάνω από το κεφάλι μας, όχι άλλο κάρβουνοοοο!
απαντηση

Αμάν με τα τούρκικα σίριαλ!

Δημοσίευση από απαντηση »

Η Τουρκια ειναι 1 φορα εχθρος μας. Δεν θελουμε λοιπον τα τουρκικα σηριαλ (συμφωνω).

Τα Αμερικανικα σηριαλ και τις ταινιες γιατι τις θελουμε; Αν δε κανω λαθος, εκτος του οτι η Αμερικη ειναι 100 φορες πιο υπουλη και τα τελευταια χρονια μονο εχει κανει ενα σωρο εγκληματα κατα της Ελλαδας, χρησιμοποιωντας ακομα και την Τουρκια ως πιονι της, εκτος των αλλων τυχαινει να ειναι και πολυ πιο επικινδυνη απο τη Τουρκια. Αν φοβομαστε 1 φορα την οποια επιθεση ή πολεμο με την Τουρκια, θα πρεπε να ανησυχουμε 10 φορες περισσοτερο για την Αμερικη.

Εγω θα φοβομουν περισσοτερο τον εξ-αμερικανισμο της Ελλαδας παρα τον εκτουρκισμο της. Ο χειροτερος εχθρος δεν ειναι αυτος που φαινεται αλλα ο υπουλος. Και η Αμερικη αλλα και γενικοτερα η δυση εχει αποδειχτει πολυ περισσοτερο εχθρος της Ελλαδας παρα φιλος της.H Αμερικανικη σκουπιδοκουλτουρα εχει βλαψει πολυ περισσοτερο την Ελληνικη κοινωνια απ΄ο, τι τα οποια περιστασιακα τουρκικα σηριαλ.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες