ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από kampf »

POLITHS έγραψε:
kampf έγραψε: Μπα στρατιωτης ειμαι.311 σειρα, αυριο απολυομαι. Δεν ξερω τι λεω; ΑΧα χα χαΧαχαχαχαχαχα στειλε καναν φανταρο να σου παρει καφε και ασε τα περι ηθικης. Τα χουμε δει απο κοντα και τα χουμε νιωσει στο πετσι μας. Αμα γουσταρεις σου αραδιαζω και ενα κατεβατο παραδειγματα που ειδα και βιωσα. Μαρεσει που σπαζεσαι κιολας.

Αμα δεν περνας καλα στο στρατο σηκω φυγε. Δεν σας εβαλε κανενας με το ζορι. Με οσους εποπ και εμθ εχω κατσει να κουβεντιασω για τα λεφτα και μονο για αυτα μπηκαν και επειδη δεν ειχαν κατι αλλο να κανουν. Ασε που με τους περισσοτερους μαλωσα γιατι στο τελος με βγαλανε και φασιστα γιατι τους ελεγα για τις ημερες και τα εργα των τουρκαλαδων. Λολ. Απο εποπ και εμθ που εχω γνωρισει μονο 4 ατομα αξιζαν πραγματικα το σεβασμο και ηταν παλληκαρια. Ευγενεστατοι, δεν χωναν τον απλο φανταρο σε τιποτα, κοιτουσαν την δουλεια τους και προπαντων τιμουσαν την στολη. Αμα ηταν ολοι σαν αυτα τα παιδια υπηρετουσα και 3 χρονια. Αλλα επειδη ειναι ετσι οπως ειναι τα πραγματα και οι 9 μηνες που εκανα κοντεψαν να με κανουν αναρχικο και αρνησιπατρι.
κατ΄αρχην καλος πολιτης ευχομαι οτι καλυτερο γιατι πιστευω οτι η θητεια δεν ειναι τιποτα μπροστα στα προβληματα που εχει να λυσει στην καθημερινη του ζωη ο εφεδρος που απολυεται. Στο θεμα μας τωρα εγω ειλικρινα ποτε δεν εχω στειλει φανταρο να μου παρει καφε η φαγητο το θεωρω μεγαλη γαιδουρια οτι το κανουν συναδελφοι μου ειναι αληθεια ομως δεν θα απολογηθω γι΄΄αυτους. Ολοι μας εργαζομαστε για τα λεφτα δεν νομιζω οτι καποιος δουλευει και δεν τον νοιαζουν τα χρηματα εγω αγαπαω αυτο που κανω και ειμαι περηφανος που φοραω την στολη και υπηρετω στις καταδρομες δεν ντρεπομαι κοιταω να κανω την δουλεια μου Οσο καλυτερα μπορω και καθε μερα να γινομαι και καλυτερος Το ξερω οτι πολυ στον στρατο εχουν λαθος νοοτροπια αλλα δεν μπορουμε να τους βαζουμε ολους στο ιδιο τσουβαλι η δουλεια μας ειναι δυσκολη και εχει πολλες κακες στιγμες Τις Οποιες καποιοι αντι να τις αποροφησουν τις μεταφερουν προς τα κατω ειτε στους επ. Οπ ειτε στους εφεδρους δεν δικαιολογουμαι. Αυτα σεβομαι την γνωμη σου αλλα σου ξαναλεω μην τους βαζεις ολους στο ιδιο τσουβαλι καλο βραδυ και καλος πολιτης.


αν κανεις ετσι οπως λες εισαι μαγκας και εχεις το ρεσπεκτ μου. Δυστυχως μαζι με ξερα καιγονται και τα χλωρα.

ΠΣ: Ευχαριστω για τις ευχες σας και σας ευχομαι υγεια σε σας και στις οικογενειες σας.
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
fistikisfiction
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 14, 2010 3:36 am
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από fistikisfiction »

Ήθελα και εγώ να σχολιάσω επί της ευκαιρίας μιας και παρακολούθησα όλη τη συζήτηση περί ΕΜΘ και ΕΠΟΠ... Λοιπόν καταρχήν είμαι δυάρι στη ΣΜΥ... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι τσακώνεστε όλοι μεταξύ σας... Καταλάβετε ότι υπάρχουν πολύ σημαντικότερα προβλήματα τα οποία καλούμαστε να επιλύσουμε...

Σε λιγο καιρό έτσι όπως πάμε θα διαλυθέι το στράτευμα και εμείς τσακωνόμαστε μεταξύ μας. Ας συνέλθουμε τέλος πάντων... Το πρόβλημα με κάποιους συναδέλφους δεν έγκειται στην ΄΄καταγωγή΄΄ τους όπως λέτε αλλά στην νοοτροπία και στο ήθος τους σαν άνθρωποι... Εμείς ουδέποτε είχαμε κόμπλεξ με τα στελέχη εκτος παραγωγικών σχολών (εξαιρέσεις υπάρχουν σε όλες τις κατηγόρίες ανεξαρτήτως απο το πού προέρχονται είτε είναι αξιωματικοί είτε μόν. Υπαξ εμθ η εποπ... ) ας κοιτάξουμε όλοι την δουλειά μας και ας πάψουν πλεόν οι έχθρες για να ασχοληθούμε με σοβαρά προβλήματα...

Να ξέρετε οτι οι παραγωγικές σχολές δεν είναι εύκολες... Και σκεφτέιτε ότι πριν μπούμε δωσαμε πανελλήνιες... Εκπαιδευόμαστε στη σχο΄λη για να αναλάβουμε συγκεκριμένα πόστα διοικητικά η τεχνικά έιναι λογικό λοιπόν να μας τοποθετούν σε αυτά... Το θέλαμε και μπήκαμε στο στρατό. Δεν έχουμε ούτε κόμπλεξ ανωτερότητας σε θεσμούς όπως ΕΠΟΠ η ΕΜΘ ούτε κομπλεξ κατωτερότητας ως προς τους παραγωγικούς αξιωματικούς.(εξαιρέσεις όπως προείπα παντα υπάρχουν) ούτε μας καλλιεργούν στη σχολή έχθρες για τέτοιου είδους θεσμούς... Ας αφήσουμε τις έχθρες και ας κοιτάξουμε να βελτιώσουμε την καθημερινότητα μας και την εργασία μας... Πάντα φιλικά...

Άβαταρ μέλους
samloxias
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 374
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2013 8:29 pm
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από samloxias »

Θα σχολιάσω και γώ παιδιά. Θα πάρη πάρα πολλά χρόνια δυστυχώς για να γίνει ο Σρατός Στρατός όπως ήτανε κάποτες. Δηλαδή,ο Στρατιώτης Στρατιώτης, και ο Στρατηγός Στρατηγός. Άν! Βέβαια δεν έρθει η πλήρη διάλυση
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης