ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από Anonymous »

Σωστοτατος. Εχεις δικιο αυτο κανω. Τοσο καιρο. Ευχαριστω... Απο οτι εχω καταλαβει... Εαν πας ως καταδρομεις. Θα καταλαβεις... Πως πηγες στρατο. Ενω σαν δεα. Δεν τ νομιζω. Εκτος εαν πας ειδικων δυναμεων π θελει μεσον. Απλως κλεινω... Πιο πολυ... Ορεινος καταδρομεις αυτο π σκεφτομαι εδω και χρονια...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Γνώμη μου είναι αφού το σκέφτεσαι για Ορεινός να υπηρετήσεις στην 35 ΜΚ στην Κύπρο. Θα είναι και καλή σαν εμπειρία, θα παίρνεις και 2 δραχμούλες έτσι ώστε να μην στριμώχνεις και τα γερόντια σου οικονομικά όσο μπορείς και απο θέμα εκπαίδευσης είναι καλύτερα τα πράγματα στην ΕΛΔΥΚ.
Anonymous

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από Anonymous »

Η καρδια μου λεει ορεινος καταδρομεις... Παντα ελεγα θα παω να υπιρετισω τν πατριδα μου... Για τν πατριδα μου. Πατρις οικογενεια θρισκεια. Αλλα για να κανω οικογενεια... Πλεον... Τ βλεπω κ αλλιος. Ισως αυτα τ μορια... Θ μ βοηθησουν αργοτερα. Για να βρω κ μια δουλιτσα για να σηντιρησω  τν οικογενεια μου... Παρολου π η πατριδα δεν εκανε πολλα για μενα... Εγω ηθελα θελω και θα θελω να τν υπιρετισω. Και ς περιπτωση πολεμου. Να τν σταθω. Λεω. Τωρα. Πολεμος δεν γινεται.
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από dimitris mak »

Και τα δυο... Αν μπορεσεις... Και παιρνεις μορια... Και για τα δυο...
ΟΑΑΕΕ02
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 741
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2010 2:21 am
Επικοινωνία:

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από ΟΑΑΕΕ02 »

D.Y.K έγραψε:Αμφίβιος Καταδρομέας ήμουνα Φιλαράκι.
αυτο δεν το ηξερα, που ησουν ρε δυκακο
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από D.Y.K »

έγραψε:Η καρδια μου λεει ορεινος καταδρομεις... Τότε να υπηρετήσεις στους Ορεινούς. Παντα ελεγα θα παω να υπιρετισω τν πατριδα μου... Για τν πατριδα μου.Όπως όλοι μας! Πατρις οικογενεια θρισκεια. Αλλα για να κανω οικογενεια... Πλεον... Τ βλεπω κ αλλιος.Πρός το παρών είσαι εργένης και όχι Οικογενειάρχης όπως καταλαβαίνω οπότε κάνε αυτό που σου λέει η καρδιά σου και όταν βρείς βάσανο (γυναίκα δηλαδή) βλέπεις ! Εικόνα Ισως αυτα τ μορια... Να τα και αυτά τα πολυπόθητα μόρια... Θ μ βοηθησουν αργοτερα.Άν ψάχνεσαι για Ειδικός Φρουρός τότε σίγουρα... Οτιδήποτε άλλο θέλει βύσμα και όχι μόρια! Για να βρω κ μια δουλιτσα για να σηντιρησω Τν οικογενεια μου... Πόσο χρονών είσαι; Έχεις οικογένεια ή μιλάμε στο 'άν και όποτε';Παρολου π η πατριδα δεν εκανε πολλα για μενα... Ε και; Κάνε εσύ γι'αυτήν... Τα ιδανικά και οι αξίες της δεν ψάχνουν για ανταλλάγματα αλλά για παλικάρια που θα μπορέσουν στο μέλλον άν και όποτε απαιτηθεί να τα υπερασπιστούν! Εγω ηθελα θελω και θα θελω να τν υπιρετισω. Και ς περιπτωση πολεμου. Να τν σταθω. Λεω. Τωρα. Πολεμος δεν γινεται.Είσαι σίγουρος; Προετοιμάσου ψυχολογικά γιατί μερικές φορές οι 'κρίσεις' οικονομικές Και μή μπορούν να καταλήξουν στα 'μαχαίρια'. Αυτά !
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από D.Y.K »

ΟΑΑΕΕ02 έγραψε:
D.Y.K έγραψε:Αμφίβιος Καταδρομέας ήμουνα Φιλαράκι.
αυτο δεν το ηξερα, που ησουν ρε δυκακο


Ι
θανασης

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από θανασης »

Φιλε μ δυκ τωρα μπορεις να περασεις σαν βατραχος κ απο ειδικες δυναμεισ?
Άβαταρ μέλους
mixanikara
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 23, 2011 11:05 pm
Τοποθεσία: Σουηδία
Ενδιαφέροντα: UAV
Επάγγελμα: Μηχανικος
Επικοινωνία:

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από mixanikara »

ΔΕΑ πήγαινε μονο για να πάρεις ενα χαρτί ότι έκανες κάτι. ΛΟΚ πήγαινε επειδή θέλεις να κάνεις κάτι. Ετσι απλα
Υπεράνω όλων η Ελλαδα!
Άβαταρ μέλους
ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Δευ Μαρ 14, 2011 12:13 am
Επάγγελμα: ΜΑΘΗΤΗΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΛΟΧΙΑΣ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΑΣ
Επικοινωνία:

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ »

Αν κανεις δεα εχεις το δικαιωμα να παραμεινεις στον στρατομε τον βαθμο του δεκανεα ως εμθ και να πληρωνεσαι?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ έγραψε:Αν κανεις δεα εχεις το δικαιωμα να παραμεινεις στον στρατομε τον βαθμο του δεκανεα ως εμθ και να πληρωνεσαι;


Όχι!Εικόνα Και οι λόγοι βρίσκονται εδώ

Άβαταρ μέλους
tasos981
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 23, 2012 1:20 am
Τοποθεσία: Επιλοχίας
Ενδιαφέροντα: Σκοποβολή
Επικοινωνία:

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από tasos981 »

Γεια σας παιδιαα! Το ξερω οτι ισως ειναι χαζη η ερωτηση μου αλλα. Η καλυτερη ειδικοτητα στο στρατο ξηρας πια ειναι; Εγώ θα θελα να παω ΥΕΑ στα τεθωρακισμένα ή δόκιμος στα ΛΟΚ. Διαβασσα πολλα αρθρα και μίλησα με ενα παιδι που πάει για δοκιμος στα λοκ και με είπε οτι ειναι πιο καλά απο ΥΕΑ. Θα παρακαλουσα οποιος μπορει να με απαντησεις στις παρακατω ερωτήσεις:1) Ποια είναι η διαδικασια για να πας στα ΥΕΑ; Πηγαίνεις μόνο αμα σε επιλέξουνε ή μπορείς να δηλωσεις στο στρατιωτικο γραφειο;

2) Ποια είναι η διαδικασια για να πας Δόκιμος στα ΛΟΚ; Μέτα την θητειά σου πας ή πας πριν που θα κάνεις την θητεια;

Ευχαριστώ Εικόνα

Άβαταρ μέλους
expedition
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 15, 2011 2:55 am
Επικοινωνία:

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από expedition »

ΥΕΑ και δόκιμος είναι ένα και το αυτό.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες