ΣΝΔ vs ΣΣΕ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

ΣΝΔ vs ΣΣΕ

Δημοσίευση από Αλέξης »

Επειδή και εγώ πάνω κάτω ς αυτό το δίλλημα βρίσκομαι. Και επειδή δεν έχω πρόβλημα ούτε με την ξηρά ούτε και με τη θάλασσα. Θα τα δηλώσω και τα 2 με πρώτη την ΣΣΕ. Έχει αρχίσει να μου αρέσει περισσότερο η δράση εκεί.
ΜΙΧΑΛΗΣ

ΣΝΔ vs ΣΣΕ

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ »

Ρε παιδια να ρωτησω κατι απο περιεργεια. ενας φιλος μου που ηταν στην ΣΝΔ μου ειπε οτι τους ευελπιδες τους φωναζουν "λεβεγκουρεσ". ισχυει κατι τετοιο?
sse

ΣΝΔ vs ΣΣΕ

Δημοσίευση από sse »

ΜΙΧΑΛΗΣ έγραψε:Ρε παιδια να ρωτησω κατι απο περιεργεια. Ενας φιλος μου που ηταν στην ΣΝΔ μου ειπε οτι τους ευελπιδες τους φωναζουν "λεβεγκουρεσ". Ισχυει κατι τετοιο;


Υπαρχουν μια περιεργη κατασταση μεταξυ της ΣΣΕ και ΣΝΔ αλλα απο ελαχιστους. Εμεις αυτους απο την ΣΝΔ τους λεγαμε Αλικη, για αυτο μην σε απασχολη καθολου αυτου. Μην δινεις σημασια σε τετοια.
PETER.D
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 13, 2010 6:20 pm
Επικοινωνία:

ΣΝΔ vs ΣΣΕ

Δημοσίευση από PETER.D »

Συμφωνο με τον προλαλησαντα ευελπι... ΣΣΕ... !
ρ

ΣΝΔ vs ΣΣΕ

Δημοσίευση από ρ »

Φιλε μου πηγαινε σε κανονικο πανεπιστημιο να δεις πως περνανε τα μαθηματα με σκονακι και διαβασμα 2 ωρες πριν δωσουν και συν τοις αλλοις στο πανεπιστημιο δε παρακολουθει κανεις ειδικα στα πρωινα μαθηματα στη ΣΝΔ παντως τα μαθηματα Ηταν αρκετα ζορικα...

Stelios11
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Παρ Μαρ 26, 2010 9:48 pm
Επικοινωνία:

ΣΝΔ vs ΣΣΕ

Δημοσίευση από Stelios11 »

ρ έγραψε:Φιλε μου πηγαινε σε κανονικο πανεπιστημιο να δεις πως περνανε τα μαθηματα με σκονακι και διαβασμα 2 ωρες πριν δωσουν και συν τοις αλλοις στο πανεπιστημιο δε παρακολουθει κανεις ειδικα στα πρωινα μαθηματα στη ΣΝΔ παντως τα μαθηματα Ηταν αρκετα ζορικα...



Φίλε μου όταν μπείς στη σχολή θα καταλάβεις κι εσύ οτι στα μαθήματα δεν θα παρακολουθείς ούτε λεπτό γιατί κι εσύ θα κοιμάσαι. Όλη η τάξη θα κοιμάται και ο καθηγητής θα μιλάει στους τοίχους. Ακόμα και ο αρχηγός του τμήματος θα κοιμάται γιατί όλοι θα είστε ψόφιοι απο την κούραση. Όσο για το σκονάκι μην ανησυχείς, μέσα στη ΣΣΕ έχει γίνει επιστήμη. Θα δείς συστήματα αντιγραφής μέσα στη σχολή που δεν τα έχεις διανοηθεί. Άλλο ΣΝΔ, άλλο ΣΙ και άλλο ΣΣΕ.
ρ

ΣΝΔ vs ΣΣΕ

Δημοσίευση από ρ »

ΕΧω τελειωσει ΣΝΔ και εχω καει στο διαβασμα, στο τμημα μηχανικων ημασταν 10 ατομα και ο ανταγωνισμος ηταν μεγαλος, κανεις δε κοιμοταν ουτε κατα διανοια...

Stelios11
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Παρ Μαρ 26, 2010 9:48 pm
Επικοινωνία:

ΣΝΔ vs ΣΣΕ

Δημοσίευση από Stelios11 »

ρ έγραψε:ΕΧω τελειωσει ΣΝΔ και εχω καει στο διαβασμα, στο τμημα μηχανικων ημασταν 10 ατομα και ο ανταγωνισμος ηταν μεγαλος, κανεις δε κοιμοταν ουτε κατα διανοια...



Το θέμα στη συζήτηση είναι για τα μαθήματα στη ΣΣΕ όχι για το τι γίνεται στη ΣΝΔ. Εγώ είμαι στη ΣΣΕ και ξέρω τι παίζει. Πολύ καλά κάνουν οι μαθητές της ΣΝΔ και δεν κοιμούνται μέσα στα μαθήματα και μπράβο τους. Άλλη φιλοσοφία η ΣΝΔ άλλη η ΣΣΕ...
Άβαταρ μέλους
ptolemaios
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Δευ Απρ 26, 2010 8:28 pm
Επικοινωνία:

ΣΝΔ vs ΣΣΕ

Δημοσίευση από ptolemaios »

Μηπως γιαυτο απο την ευελπιδων βγαινουν περισσοτεροι καραβαναδες;
λεω εγω τωρα...
Stelios11
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Παρ Μαρ 26, 2010 9:48 pm
Επικοινωνία:

ΣΝΔ vs ΣΣΕ

Δημοσίευση από Stelios11 »

ptolemaios έγραψε:Μηπως γιαυτο απο την ευελπιδων βγαινουν περισσοτεροι καραβαναδες;
λεω εγω τωρα...


Απο τους 220 Ανθυπολοχαγούς που βγαίνουν κάθε χρόνο οι 10 είναι καραβανάδες και μας παίρνει όλους η μπάλα...
Άβαταρ μέλους
ptolemaios
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Δευ Απρ 26, 2010 8:28 pm
Επικοινωνία:

ΣΝΔ vs ΣΣΕ

Δημοσίευση από ptolemaios »

Ναι ετσι ειναι... Επισης φταιει και το κακο ιστορικο των αξιωματικων στον Σ. Ξ. Οπου καποτε ο καθε πικραμενος επαιρνε εξουσια... Αλλα ενταξει... Οφειλω να πω οτι πλεον οι αξιωματικοι μας ειναι καλλιεργημενοι στην πλειονοτητα τους...
Black_Knight
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2010 5:27 pm
Επάγγελμα: Στρατιωτικός
Επικοινωνία:

ΣΝΔ vs ΣΣΕ

Δημοσίευση από Black_Knight »

Δεν ειναι τόσο θεμα φιλοσοφίας ειναι θεμα κούρασης.
"And so I become a knight of the Kingdom of Dreams and Shadows!"
Άβαταρ μέλους
theologos
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 07, 2012 2:06 am
Επικοινωνία:

ΣΝΔ vs ΣΣΕ

Δημοσίευση από theologos »

Παιδια εγω θα ηθελα να μου πει καποιος ποια απο τις δυο ειναι πιο ευκη σε θεμα βαθμολογιας(εισαγωγης) εκπαιδευσης και ζωης στη σχολη ευχαριστω
XarhsK
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Φεβ 20, 2013 3:20 am
Επικοινωνία:

ΣΝΔ vs ΣΣΕ

Δημοσίευση από XarhsK »

Καλησπέρα σας ολους
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτιση σχετικά με τις δυο αυτες σχολές (ΣΣΕ και ΣΝΔ).
Δίνω πανελλαδικές φέτος και ενδιαφέρομαι να περάσω σε μία απο αυτές τις δυο σχολές αλλά απο άποψη ζωής και μισθού δεν ξέρω πια είναι "καλήτερη" (Επιπλέον θα ήθελα να προσθαίσω πως ενδιαφέρομαι για να συνεχίσω την πορεία μου μετα την σχολή με την ειδίκευση ειδικών δυνάμεων των Λοκ ή Ουκ αντίστοιχα). Ξέρω το συνηθισμαίνο πρόβλημα των απόφοιτων της ΣΣΕ με τις μεταθέσεις και το πρόβλημα των ταξηδιών της ΣΝΔ αλλά δεν ξέρω τι ακριβός γίνετε με τα παρακάτω θέματα :
1) Οι ειδικές δυνάμεις των Λοκ-Αλεξύπτοτα-Βατραχανθροποι στρατού ειναι ακριβός τα ίδια σε μισθό με των Ουκ του Π. Ν. Επιπλέον ενας Λοκατζης με όλα τα σχολεία συνηθος που παιρνει μετάθεση;
2) Πόσες μέρες είναι τα αναγγαστικά ταξίδεια στο Π. Ν. Τώρα πια;
3) Τέλος μια προσοπική άποψη απ'τον καθένα σας. Αν μου προτείνατε μια απ'τις δύο σχολές λόγο ζωής/οικονομικών ή ακομα και Ειδικών Δυνάμεων αργότερα πια θα'ταν αυτη;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες