Ειδικές Δυνάμεις (ΛΟΚ) Κύπρου

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
kostasaris
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 28, 2013 5:13 am
Επικοινωνία:

Ειδικές Δυνάμεις (ΛΟΚ) Κύπρου

Δημοσίευση από kostasaris »

Γεια χαρα παιδια!Σκεφτομαι να επιλεξω ΛΟΚ Κυπρου... Δεν ξερω ομως ποση ειναι η διαρκεια θητειας... Ειναι πανω απο 9 μηνες; Παλευεται ή να το αφησω καλυτερα;

γιαννης βασιλαρακης

Ειδικές Δυνάμεις (ΛΟΚ) Κύπρου

Δημοσίευση από γιαννης βασιλαρακης »

Γεια σας παιδια ειμαι 17 και θελο να μαθω τα παντα για τα ΛΟΚ μου αρεσουν πολλη και θελω να μπω... Αμα μπορειτε πειτε τα παντα απο την πρωτη μερα τι κανουν και ποσο καιρος ειναι... Και τι ασκησεις κανουν και πως πρεπει να ειμαι πρωετιμασμενος ευχαρηστω!

maxhtic
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2014 4:26 pm
Επικοινωνία:

Ειδικές Δυνάμεις (ΛΟΚ) Κύπρου

Δημοσίευση από maxhtic »

Καλησπέρα, είμαι Κύπριος και έχω έρθει για σπουδές Θεσσαλονίκη. Έχω είδη υπηρετήσει 2 χρόνια στην Κύπρο αλλά θα ήθελα να δω κατά πόσο μπορώ να Υπηρετήσω ως εθελοντής στα ΛΟΚ. Αν γίνετε πώς μπορώ να το κάνω και πιες οι διαδικασίες.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ειδικές Δυνάμεις (ΛΟΚ) Κύπρου

Δημοσίευση από Nassos »

Παίζει να είσαι ο μοναδικός Κύπριος που ζητάει να υπηρετήσει ξανά.Εικόνα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ειδικές Δυνάμεις (ΛΟΚ) Κύπρου

Δημοσίευση από D.Y.K »

Και πέρα από αυτό σε επίπεδο εφεδρείας (τουλάχιστον) δεν νομίζω να μπορεί να γίνει πράξη αυτό που ζητάς!
Άβαταρ μέλους
Navro
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Σεπ 03, 2014 12:16 am
Επικοινωνία:

Ειδικές Δυνάμεις (ΛΟΚ) Κύπρου

Δημοσίευση από Navro »

Καλησπέρα σε όλους τους κομάντος και τους υποψήφιους κομάντος! Τον Νοέμβρη μπαίνω φαντάρος και περιμένω πως και πως τα ΛΟΚ. Εχω ενα και μοναδικο προβλημα. Στην Ελλαδα υπηρετώ όπου χρειαστεί. Θέλω όμως να αποφύγω την Κύπρο για ιδιαίτερους λόγους. Υπάρχει τρόπος να γίνει δεχτούν το αίτημά μου;

Επίσης ήθελα να συμπληρώσω ότι το επαγγελμά μου ειναι δημοσιογραφος. Ενημερωθηκα πως στις Ειδικες Δυναμεις δυσκολα συναντας αλλους του συναφιού μου. "Κινδυνεύω" να μπω σε γραφείο ακόμη κι αν είμαι στα ΛΟΚ;
Bartzokas

Ειδικές Δυνάμεις (ΛΟΚ) Κύπρου

Δημοσίευση από Bartzokas »

Φιλε μου πιστευω πως αν δεν το δηλωσεις δεν θα ξερει κανεις οτι εισαι δημοσιογραφος εκτος αν εισαι ο πρετεντερης η καποιος γνωστος. : Ρ. Επειδη και εγω παρουσιαζομαι πευκο σε 4 μερες και πραγματικα δεν ξερω τι δρομο θα ακολουθησω θα μπορουσες να μου πεις τι εχεις ακουσει για κυπρο και δεν θελεις να πας; γιατι εκει σκεφτομαι να παω.
marios97
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Αύγ 14, 2013 2:18 am
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Ειδικές Δυνάμεις (ΛΟΚ) Κύπρου

Δημοσίευση από marios97 »

Καλησπέρα. Ιούλη κατατάσσομαι και έχω ορισμένες απορίες. Προσπάθησα να επικοινωνήσω με το κυπριακό site skopies.net αλλά δεν πήρα καμία απάντηση ακόμα... Γιαυτό όσοι γνωρίζετε κάτι που θα μου είναι χρήσιμο, θα σας ήμουν ευγνώμων. Όπως ξέρετε την μέρα της κατάταξης συμπληρώνουμε το μηχανογραφικό και δηλώνουμε αν θέλουμε να δηλώσουμε ως υποψήφιοι καταδρομείς. Επειδή από πέρυσι στους καταδρομείς δικαιούνται να δηλώνουν και όσοι έχουν όραση τουλάχιστον 8/10 δηλαδή έως 1 βαθμό μυωπίας και εγώ έχω 1 βαθμό και στα 2 μάτια, αν αυξηθεί στο 1,25 πχ οι υπεύθυνοι μπορεί να κάνουν τα στραβά μάτια και να μου το επιτρέψουν; Επίσης, η εξέταση για μυωπία γίνεται σε όλους τους στρατιώτες; Και γίνεται την μέρα της κατάταξης; Και μία τελευταία ερώτηση, η αθλητική δοκιμασία για τους καταδρομείς πόσες μέρες περίπου μετά την κατάταξη διεξάγεται; Συγνώμη αν κούρασα, ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Άβαταρ μέλους
Cygavrihl
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 18, 2016 11:32 pm
Επικοινωνία:

Ειδικές Δυνάμεις (ΛΟΚ) Κύπρου

Δημοσίευση από Cygavrihl »

Καλησπερα παιδια μπορειτε να μου πειτε τι αθληματα δινεις για να πας λοχος ορεινων καταδρομων; Πχ ποσα δινεις.ελξεις,τρεξιμο,καμψεις, κοιλιακους ευχαριστω απο Κυπρο ειμαι!

Άβαταρ μέλους
TheoT
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 17, 2016 10:31 pm
Επικοινωνία:

Ειδικές Δυνάμεις (ΛΟΚ) Κύπρου

Δημοσίευση από TheoT »

Εχω αρχισει την θητεια μου στην Ε. Φ Κυπρου πριν 9 μερες απο σημερα και 2 μερες πριν ηταν οι αθλητικες δοκιμασιες για να δωσεις υποψηφιοτητα να εντακθεις και να περασεις την εκπαιδευση του Λοχου ορεινων καταδρομων που στην οποια απετυχα στο μιλι εφοσων ο χρονος μου δεν ηταν αναμεσα στο οριο. Τωρα αφου δεν υπαρχει δευτερη ευκαιρια, θα ηθελα να μαθω αν μπορω να ξανα δωσω το τεστ αυτο μετα αφου υπηρετησω την θητεια μου στο πεζικο και να υπηρετησω στις ΕΔ ως εθελοντης.
Μιχαλης

Ειδικές Δυνάμεις (ΛΟΚ) Κύπρου

Δημοσίευση από Μιχαλης »

Παιδια μια ερωτηση ! Υπαρχει πειθανοτητα να σε κοψουν; Γτ θελω να παρω το χαρτι ειδικες δυναμεις και θελω κυπρο ! Υπαρχει καποια τετοια πιθανοτητα να σε κοψουν δηλαδη;
Maik

Ειδικές Δυνάμεις (ΛΟΚ) Κύπρου

Δημοσίευση από Maik »

Καλησπέρα, Υπάρχει η δυνατότητα να υπηρετήσω στην Εθνική Φρουρά;

Είμαι Έλληνας και έχω υπηρετήσει στην ΕΛΔΥΚ το 2007.

Αυθινος αγγελος

Ειδικές Δυνάμεις (ΛΟΚ) Κύπρου

Δημοσίευση από Αυθινος αγγελος »

Καλησπέρα θα είμαι από Ελλάδα από Κέρκυρα και θα ήθελα να υπηρετήσω στης ειδικές δύναμης Κύπρου πως γίνεται να υπηρετήσω εκεί μπορεί να με βοηθήσει κάποιος
Επισκέπτης

Re: Ειδικές Δυνάμεις (ΛΟΚ) Κύπρου

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αν μπεις 35 και για καποιο λόγο δεν σε κόψουν η θες να φυγεις τι γίνεται
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες