Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Φιλότιμος Στρατιώτης

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Φιλότιμος Στρατιώτης »

Εγώ όταν έκοψα την αναβολή δήλωσα ειδικές δυνάμεις, αλλά προτιμώ να μην πω τι πήρα (κοινώς παρουσιάστηκα όπου να 'ναι).

Για ΔΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις είναι τρομερά χλωμό αν δεν έχεις βύσμα. Δεν είναι πρόβλημα το να το προσπαθήσεις, το πρόβλημα είναι, ότι μπορεί να καταλήξεις σε μονάδα εντελώς άσχετη με τις ειδικές δυνάμεις. Την ειδικότητα την παίρνεις προς το τέλος της εκπαίδευσης και η βυσματική μάχη για τα μόρια σβήνει τα περιθώρια, οπότε, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, θα πρότεινα να μην ρισκάρεις να βρεθείς εκτός Ειδικών Δυνάμεων αν αυτές είναι ο πρωταρχικός σου στόχος.

Για έφεδρος αξιωματικός πρέπει να είσαι Ι1 ή Ι2. Αν είσαι Ι2 δεν μπορείς να πάρεις ειδικότητα σε μάχιμο όπλο (θα είσαι διαβιβαστής κ. Λπ.). Αν δεν έχεις πάρα πολύ έντονη μυωπία (2-3... Άντε 4-5 βαθμούς) δεν θα έχεις πρόβλημα και θα βγεις Ι1.

Πολύ σημαντική λεπτομέρεια... Αν δικαιούσαι για οποιονδήποτε λόγο μειωμένη θητεία, τότε ή φρόντισε να το κρύψεις, ή πες το αλλα φρόντισε να πάρεις χαρτιά 9μήνου (πλήρους θητείας), ή πολύ απλά ξέχνα τις ειδικές δυνάμεις. Μην το ξεχάσεις γιατί εγώ και πολλοί άλλοι την πατήσαμε γι' αυτόν τον λόγο. Επίσης αν έχεις βύσμα, πολύ απλά χρησιμοποίησέ το. Καλή τύχη!

:/

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από :/ »

Lewis Hamilton έγραψε: Από αυτή την ΕΣΣΟ το νέο σύνθημα των ειδικών δυνάμεων είναι το εξής:; Έρχονται όσοι θέλουν, μένουν όσοι είναι 9μηνο και έχουν βύσμα!Έκτός ΕΔ όλοι οι 8μηνίτες (που ξέρω εγώ και είναι πολλοί) και οι 9μηνίτες που δεν είχαν κάποιον να τους βοηθήσει! Την φετινή κοροιδία που υπέστησαν πολλά παιδιά δεν θα ξεχαστεί ποτέ! Και από 'κεί που είμασταν υπερήφανοι που θα υπηρετήσουμε σε καταδρομική μονάδα βρεθήκαμε να βολοδέρνουμε σε χωριά του Έβρου! Βέβαια, η υπερηφάνεια μου μεγάλωσε ακόμη περισσότερο γιατί δεν υποχρεώθηκα πουθενά, ούτε έγινα γαμοσείρης! Αλλά όλοι αυτοί που μας είπαν ότι οι 8μηνίτες κόβονται μόνο στα αλεξίπτωτα, να φοράνε μια ζωή την παραλλαγή και να υποτάσσονται στους ηλίθιους ανωτέρους μέχρι τα 90 τους! Όσο για τους βυσματίες μακάρι να γίνετε όλοι ειδικοί φρουροί των 750Ε και του φτυσίματος! Μπορεί το όνειρο μας να υπηρετήσουμε στις καταδρομές να το 'κάναν κάποιοι εφιάλτη αλλά εμείς υπηρετούμε πραγματικά την πατρίδα γιατί πάμε εκεί που μας στέλνουν και θα φύγουμε όταν θα το δικαιούμαστε! Τα χαιρετίσματα μου σε όλα αυτά τα παιδιά που έφυγαν απο Αυλώνα και Πεύκο με άδικο τρόπο και καλή υπομονή σε όλους!


Γιατι ρε παιδια ετσι; Δεν υποτηθεται οτι εχουν αναγκη απο ατομα;
iakovos87
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Δεκ 27, 2011 2:59 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από iakovos87 »

Γεια σας παιδιά. Οταν έκοψα την αναβολή σημείωσα ναι στο πεδιο που έλεγε αν θέλω να υπηρετήσω στις ειδικές δυνάμεις ενώ στο πεδίο που έλεγε αν θέλω να καταταγώ στους πεζοναύτες σημείωσα όχι. Στο site της στρατολογίας λέει ότι παρουσιάζομαι Αυλώνα την 1/2/11 άρα από ότι καταλαβαίνω με πήραν στους πεζοναύτες. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν απο εκεί μπορώ να φύγω για ΛΟΚ ή ΜΑΚ και πως ακριβώς πρέπει να ενεργήσω. Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι στο site λέει ''Εχετε επιλεγεί : Ειδικές Δυνάμεις''
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

iakovos87 έγραψε:Γεια σας παιδιά. Οταν έκοψα την αναβολή σημείωσα ναι στο πεδιο που έλεγε αν θέλω να υπηρετήσω στις ειδικές δυνάμεις ενώ στο πεδίο που έλεγε αν θέλω να καταταγώ στους πεζοναύτες σημείωσα όχι. Στο site της στρατολογίας λέει ότι παρουσιάζομαι Αυλώνα την 1/2/11 άρα από ότι καταλαβαίνω με πήραν στους πεζοναύτες. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν απο εκεί μπορώ να φύγω για ΛΟΚ ή ΜΑΚ και πως ακριβώς πρέπει να ενεργήσω. Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι στο site λέει ''Εχετε επιλεγεί : Ειδικές Δυνάμεις''


Μπορείς όταν μπεις μέσα θα το δηλώσεις

iakovos87
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Δεκ 27, 2011 2:59 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από iakovos87 »

Greek_Army έγραψε:
iakovos87 έγραψε:Γεια σας παιδιά. Οταν έκοψα την αναβολή σημείωσα ναι στο πεδιο που έλεγε αν θέλω να υπηρετήσω στις ειδικές δυνάμεις ενώ στο πεδίο που έλεγε αν θέλω να καταταγώ στους πεζοναύτες σημείωσα όχι. Στο site της στρατολογίας λέει ότι παρουσιάζομαι Αυλώνα την 1/2/11 άρα από ότι καταλαβαίνω με πήραν στους πεζοναύτες. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν απο εκεί μπορώ να φύγω για ΛΟΚ ή ΜΑΚ και πως ακριβώς πρέπει να ενεργήσω. Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι στο site λέει ''Εχετε επιλεγεί : Ειδικές Δυνάμεις''


Μπορείς όταν μπεις μέσα θα το δηλώσεις



Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση. Οπότε για να το ξεκαθαρίσω από τη στιγμή που με έχουν ήδη καλέσει ειδικές δυνάμεις δεν θα χρειαστεί να περιμένω κλιμάκια και να κάνω αθλήματα έτσι; Απλά το δηλώνω όταν μπω
nikos

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από nikos »

Παιδια δεν εχω καταλαβει αν τελικα καποιος κληρωτος που εχει επιλεγει για αυλωνα να παρουσιαστει πχ, αν μπορει οταν περασει η επιτροπη των ειδικων δυναμεων να δηλωσει οτι θελει; Δηλαδη μπαινω στις ειδικες δυναμεις μονο αν εχω βυσμα ρε παιδια, ειμαστε σοβαροι; οι επιτροπες δηλαδη δε περνουν παιδια για ειδικες δυναμεις;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

nikos έγραψε:Παιδια δεν εχω καταλαβει αν τελικα καποιος κληρωτος που εχει επιλεγει για αυλωνα να παρουσιαστει πχ, αν μπορει οταν περασει η επιτροπη των ειδικων δυναμεων να δηλωσει οτι θελει; Δηλαδη μπαινω στις ειδικες δυναμεις μονο αν εχω βυσμα ρε παιδια, ειμαστε σοβαροι;οι επιτροπες δηλαδη δε περνουν παιδια για ειδικες δυναμεις;



Αμφιβάλλω αν έχεις διαβάσει αυτά που έχουνε γραφτεί για την κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις











Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ »

Καλήσπερα σας 8α ηθελά να σας κανώ καποιές ερώτησεις
είμαι 17μισο κ 8ελώ μετά το καλοκαίρι να μπω εθελοντης στα ΛΟΚ -θελω 1ον να ξερώ αν δεχονταί εθελοντές, και με πιοίες προηποθέσείς;
-επισής τι χαρτία χριάζονταί και που μπορώ να ρωτήσω περισσότερες πληροφορίες;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε:Καλήσπερα σας 8α ηθελά να σας κανώ καποιές ερώτησεις
είμαι 17μισο κ 8ελώ μετά το καλοκαίρι να μπω εθελοντης στα ΛΟΚ -θελω 1ον να ξερώ αν δεχονταί εθελοντές, και με πιοίες προηποθέσείς;
-επισής τι χαρτία χριάζονταί και που μπορώ να ρωτήσω περισσότερες πληροφορίες;



Ναι δέχονται εθελοντές στους ΛΟΚ.

Μπορείς να απευθυνθείς στο Στρατολογικό γραφείο στο οποίο ανήκεις (λογικά θα έχεις περάσει και περιοδεύων).
Θανος

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Θανος »

Παιδιά Θα Ήθελα Να με Βοηθήσει Κάποιος... Θέλω Να Πάω Ειδικές Δυνάμεις... Η Κατάταξη Μου Λέει Πως Παρουσιάζομαι Αυλωνα Στις 01/02 και Από Κάτω Γράφει Πως Έχω Επιλεγεί Για Τις Ειδικές Δυνάμεις... Πως Θα Γίνει Αυτή Η Επιλογή... ; Θα Περάσω Κάποια Αθλήματα... Θα Έρθουν Να με Πάρουν Από Το Κέντρο. . Υπάρχει Περίπτωση Να Μπω εφόσον Πρώτα Παρουσιάζομαι Τεθωρακισμένα... ;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Θανος έγραψε:Παιδιά Θα Ήθελα Να με Βοηθήσει Κάποιος... Θέλω Να Πάω Ειδικές Δυνάμεις... Η Κατάταξη Μου Λέει Πως Παρουσιάζομαι Αυλωνα Στις 01/02 και Από Κάτω Γράφει Πως Έχω Επιλεγεί Για Τις Ειδικές Δυνάμεις... Πως Θα Γίνει Αυτή Η Επιλογή... ; Θα Περάσω Κάποια Αθλήματα... Θα Έρθουν Να με Πάρουν Από Το Κέντρο.. Υπάρχει Περίπτωση Να Μπω εφόσον Πρώτα Παρουσιάζομαι Τεθωρακισμένα... ;



Αφού γράφει Ειδικές Δυνάμεις, μπαίνεις στους πεζοναύτες, έχουμε αρκετά θέματα και θα βρεις ότι χρειάζεσαι

Άβαταρ μέλους
bodybuilder625
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2011 6:08 pm
Τοποθεσία: Λοκατζής
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από bodybuilder625 »

Παιδια ειδικες δυναμεις γινετε να μπεις και εθελοντης ; Εννοω πριν κλεισεις τα 18
ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΙΡΗΝΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΓΙΑ ΠΟΛΕΜΟ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

bodybuilder625 έγραψε:Παιδια ειδικες δυναμεις γινετε να μπεις και εθελοντης ; Εννοω πριν κλεισεις τα 18


Γίνεται ναι

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης