Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
john

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από john »

Παιδια καλο μεσημερι. Ειμαι 19 χρονων και εχω δηλωσει στο περιοδευον αλεξιπτωτιστες. Αλλα θα ηθελα να υπηρετησω στα Ο. Υ. Κ θα μπορω να μπω οταν παρουσιαστω στο στρατο μετα απο το πανεπιστημιο. Περνουνε τωρα πια παιδια για τα Ο. Υ. Κ; Ετσι απλα δηλαδη να δηλωσεις και να σε παρουνε;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Όχι, μόνο μόνιμα στελέχη πάνε ΟΥΚ. Βρε παιδιά ψάξ'τε το forum πριν θέσετε τα ερωτήματα σας!
xristos391
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 08, 2011 1:20 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από xristos391 »

Καλησπερα παιδια,

Εχω καποιες ερωτησεις σχετικα με την 8ητεια που προκειτε να κανω και ελπιζω να με βοηθησετε!

1. Ειμαι φοιτητης (20 χρονων) και 8ελω να κοψω την αναβολη που εχω ετσι ωστε να παρουσιαστω τον Σεπτεμβρη, ποτε και πως γινεται αυτο;
2. Εχω δειλωσει στο περιοδευων στρατο ξηρας (πεζικο) αλλα 8ελω να παω Ε. Δ. Λ. Ο. Κ. Πρεπει να κανω κατι πριν παρουσιαστω η αφου παρουσιαστω δηλωνω που 8ελω να παω;

Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας, ισως η ερωτησεις αυτες να εχουν ξανα ειπω8ει στο Φορουμ εδω αλλα δυστηχως δεν μπορω να βρω συγκεκριμενα τις απαντησεις που θελω...

Άβαταρ μέλους
george7388
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2011 3:39 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από george7388 »

1) Για να μπεις σεπτεμβρη δηλ αυγουστο πρεπει να πας στο στρατολογικο γραφειο που ανηκεις και να κοψεις την αναβολη σου απο Γ/ΕΣΣΟ (Αύγουστος) : Από 1 Φεβρουαρίου μέχρι 30 Απριλίου2) Οταν θα πας να κοψεις την αναβολη σου θα συμπληρωσεις μια αιτηση οπου θα εχει μεταξυ Αλλων και ενα κουτακι που θα λεει: Επιθυμειτε να υπηρετησετε ειδικες δυναμεις; Θα το τσεκαρεις. Εγω αυτο εκανα και κομπλε

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

xristos391 έγραψε:Καλησπερα παιδια,

Εχω καποιες ερωτησεις σχετικα με την 8ητεια που προκειτε να κανω και ελπιζω να με βοηθησετε!

1. Ειμαι φοιτητης (20 χρονων) και 8ελω να κοψω την αναβολη που εχω ετσι ωστε να παρουσιαστω τον Σεπτεμβρη, ποτε και πως γινεται αυτο;
2. Εχω δειλωσει στο περιοδευων στρατο ξηρας (πεζικο) αλλα 8ελω να παω Ε. Δ. Λ. Ο. Κ. Πρεπει να κανω κατι πριν παρουσιαστω η αφου παρουσιαστω δηλωνω που 8ελω να παω;

Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας, ισως η ερωτησεις αυτες να εχουν ξανα ειπω8ει στο Φορουμ εδω αλλα δυστηχως δεν μπορω να βρω συγκεκριμενα τις απαντησεις που θελω...



Πότε να κόψω την αναβολή ;

Για τα δεύτερο ερώτημα αν διάβαζες προηγούμενα μηνύματα θα το έβρισκες!

nikos

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από nikos »

γεια σε ολουςδιεκοψα την αναβολη μου και το εκανα απο προξενειο στο εξωτερικο λογω σπουδων που ειμαι εξω. Εκει στην αιτηση δεν ελεγε αν θελω να καταταγω ειδικες δυναμεις και ουτε κουτακι για να τσεκαρω ειδικες δυναμεις ειχε... Θα μπω φλεβαρη 2012, περιμενω ακομη το χαρτι να ερθει στη διευθυνση μου για να μαθω που παω.

στο περιοδευον δεν θυμαμαι τι δηλωσα, πεζικο, ναυτικο η αεροπορια...

ομως θελω να υπηρετησω στις ειδικες δυναμεις. Τωρα λοιπον πως μπορω να τους πω οτι θελω να παω; Πρεπει να τηλεφωνησω στο στρατολογικο γραφειο που ανηκω;

πειτε μου σας παρακαλω! ΣΤΡΑΤΑΡΧΗ ΒΟΗΘΕΙΑ! Δεν θελω να γινω σκοπανθρωπος στον απλο στρατο ουτε να πινω ολη μερα καφεδες...

θελω να μπω λοκατζης, αμφιβιος, πεζοναυτης η αλεξιπτωτιστης

ευχαριστω θερμα!

nikos

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από nikos »

Γεια σε ολους!διεκοψα την αναβολη μου πριν λιγο καιρο και μου ειπαν πως θα μπω φλεβαρη. Ειχα παρει αναβολη το 2004 λογω σπουδων... Τοτε δεν θυμαμαι τι δηλωσα στο περιοδευον... Αεροπορια, ναυτικο η στρατο ξηρας...

δεν θελω με τιποτα να παω ναυτικο η αεροπορια, θελω να υπηρετησω στις ειδικες δυναμεις.

μηπως ξερει κανεις τι μπορω να κανω για να μαθω ποθ θα με στειλουν πριν ερθει το χαρτι; Αν ειχα δηλωσει αεροπορια η ναυτικο παλια στο περιοδευον, τωρα μπορω να παω στο στρατολογικο γραφειο και να το αλλαξω;

ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από yandr »

Δεν επιλέγεις που θα πας. Δηλώνεις προτίμηση και ίσως να την αποδεχθούν.

Πάρε τηλέφωνο τη στρατολογική υπηρεσία μήπως καταφέρεις να μάθεις που θα πας (το αποκλείω γιατί είναι πολύ νωρίς) και απλά όταν με το καλό μπεις θα δηλώσεις στο ΚΕΝ την προτίμησή σου για τις ειδικές δυνάμεις.

nikos

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από nikos »

yandr έγραψε:Δεν επιλέγεις που θα πας. Δηλώνεις προτίμηση και ίσως να την αποδεχθούν.

Πάρε τηλέφωνο τη στρατολογική υπηρεσία μήπως καταφέρεις να μάθεις που θα πας (το αποκλείω γιατί είναι πολύ νωρίς) και απλά όταν με το καλό μπεις θα δηλώσεις στο ΚΕΝ την προτίμησή σου για τις ειδικές δυνάμεις.

δηλαδη ακομη και αν με καλεσουν στην αεροπορια η το ναυτικο, παλι μπορω να δηλωσω εκι στο αναλογο ΚΕΝ αεροποριας η ναυτικου, την προτιμηση μου για ειδικες δυναμεις;

Άβαταρ μέλους
Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 12, 2010 6:48 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ »

1) δεν περνανε για ειδικες δυναμεις απο τα ΚΕΝ αεροποριας... Και ναυτικου.2) δε νομιζω να σε στειλουν ναυτικο η αεροπορια ρε. Οποτε μην αγχωνεσε

nikos

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από nikos »

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ έγραψε:1) δεν περνανε για ειδικες δυναμεις απο τα ΚΕΝ αεροποριας... Και ναυτικου.2) δε νομιζω να σε στειλουν ναυτικο η αεροπορια ρε. Οποτε μην αγχωνεσε

ευχαριστω μεγαλε!απλα ξερεις γιατι το ρωταω... Διοτι εδω μεσα εχω διαβασει τοσα πολλα πραγματα και διαφορα που λεει ο καθενας και εχω μπερδευτει...

λενε πως αμα ειχα δηλωσει στο περιοδευον αεροπορια η ναυτικο, εκει θα με παρουν.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Διάβασες κάτι λάθος τότε! Εμείς απλά έχουμε γράψει πως αν σου έρθει το χαρτί κατάταξης για πολεμική αεροπορία δεν αλλάζει μετά!
nikos

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από nikos »

yandr έγραψε:Δεν επιλέγεις που θα πας. Δηλώνεις προτίμηση και ίσως να την αποδεχθούν.

Πάρε τηλέφωνο τη στρατολογική υπηρεσία μήπως καταφέρεις να μάθεις που θα πας (το αποκλείω γιατί είναι πολύ νωρίς) και απλά όταν με το καλό μπεις θα δηλώσεις στο ΚΕΝ την προτίμησή σου για τις ειδικές δυνάμεις.

για δοκιμος στις ειδικες δυναμεις που και ποτε μπορω να δηλωσω?
Ηλίας

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ηλίας »

Παιδιά έχω γεννηθεί Αλβανία... Και τώρα 4 Δεκεμβρίου γίνομαι 18... Έχω μεγαλώσει ελλάδα... Όλα μου τα χαρτιά είναι Αλβανικά... Θέλω όμως να να κάνω την θητεία μου ελλάδα γιατί πολύ απλά σέβομαι και εκτιμάω τον τόπο που μου πρόσφερε μόρφωση, στέγη και δουλειά... Θέλω συγκεκριμένα να πάω ειδικές δυνάμεις μήπως ξέρετε τι πρέπει να κάνω για να δηλώσω Ελλάδα?
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: XarisMX11 και 0 επισκέπτες