Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
286_lele
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 3:42 am
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από 286_lele »

Μηπως ξερει κανεις αν με παρουν ΕΠΟΠ πεζικου αν μπορω να Περασω ΣΧ. ΑΛ; Η σχολειο αυτοδυτη; Ξερω και θυμαμαι οτι πολλοι υπ/κοι και αξ/κοι ειχαν περασει ΣΧΑΛ αλλα με τους ΕΠΟΠ τι γινεται;
epopina87
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 28, 2009 9:31 pm
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από epopina87 »

Γεια χαρα παιδια τι κανετε

αν μας παρουνε... Θα διαρκεσει η εκπαιδευση σαν τους αλλους;
ποτε πανο κατο θα τελιοσουμε με τιν εκπαιδευσει και γι ατιν πλιρομι θα μας πλιροσουν μετα απο ποσο καιρο;

αν γνοριζει καπιος ας μου απαντιση ευχαριστωωωωΕικόνα
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Velerefontis »

Αν σας παρουν, θα υποβληθειτε σε ταχυρυθμη εκπαιδευση δυο εβδομαδων περιπου. Η πρωτη μισθοδοσια καταβαλεται αναδρομικα
περιπου ενα τριμηνο μετα, απο την ημερα καταταξης
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
sasa
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 3:46 am
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από sasa »

Λογικο δεν ειναι να καθισουμε 45 μερες; Αν μας επαιρναν πριν την ορκωμοσια ισως να μην καθομασταν τοσες μερες. Να σου πω ομως κατι ας μας παρουν κ καθομαστε κ 2 μηνες!

Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Velerefontis »

Οχι, γιατι οι μοναδες εχουν αναγκες
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
sasa
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 3:46 am
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από sasa »

Αχ συγνωμη βελερεφοντη μου απλα βαση λογικης το σκεφτηκα!
m15a4c.q.b
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 2:30 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από m15a4c.q.b »

286_lele έγραψε:Μηπως ξερει κανεις αν με παρουν ΕΠΟΠ πεζικου αν μπορω να Περασω ΣΧ. ΑΛ; Η σχολειο αυτοδυτη; Ξερω και θυμαμαι οτι πολλοι υπ/κοι και αξ/κοι ειχαν περασει ΣΧΑΛ αλλα με τους ΕΠΟΠ τι γινεται;
Και βεβαια μπορεις απλα πρεπει να τους πρηξεις λιγακι και αν δν το δεχτουν κανε μεταταξη στις ειδικες δυναμεις.
286_lele
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 3:42 am
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από 286_lele »

m15a4c.q.b έγραψε:
286_lele έγραψε:Μηπως ξερει κανεις αν με παρουν ΕΠΟΠ πεζικου αν μπορω να Περασω ΣΧ. ΑΛ; Η σχολειο αυτοδυτη; Ξερω και θυμαμαι οτι πολλοι υπ/κοι και αξ/κοι ειχαν περασει ΣΧΑΛ αλλα με τους ΕΠΟΠ τι γινεται;
Και βεβαια μπορεις απλα πρεπει να τους πρηξεις λιγακι και αν δν το δεχτουν κανε μεταταξη στις ειδικες δυναμεις.
ναι αλλα σαν στελεχος του στρατου εχω καθε δικαιωμα να περασω ΣΧΑΛ ετσι; Εγω σε περιπτωση που δεν με παρουν στις καταδρομες και με ριξουν στο πεζικο θελω να ξερω αν εχω την δηνατοτητα η οχι. Δηλ το απαγορευει κανεις;

Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Lxias »

286_lele έγραψε:
m15a4c.q.b έγραψε:
286_lele έγραψε:Μηπως ξερει κανεις αν με παρουν ΕΠΟΠ πεζικου αν μπορω να  Περασω ΣΧ. ΑΛ; Η σχολειο αυτοδυτη; Ξερω και θυμαμαι οτι πολλοι υπ/κοι και αξ/κοι ειχαν περασει ΣΧΑΛ αλλα με τους ΕΠΟΠ τι γινεται;
  Και βεβαια μπορεις απλα πρεπει να τους πρηξεις λιγακι και αν δν το δεχτουν κανε μεταταξη στις ειδικες δυναμεις.
ναι αλλα σαν στελεχος του στρατου εχω καθε δικαιωμα να περασω ΣΧΑΛ ετσι; Εγω σε περιπτωση που δεν με παρουν στις καταδρομες και με ριξουν στο πεζικο θελω να ξερω αν εχω την δηνατοτητα η οχι. Δηλ το απαγορευει κανεις;


Ναι πλήν ειδικών δυνάμεων δεν προβλέπεται να περάσεις ΣΧ. ΑΛ και ο λόγος είναι ο εξής οτι δεν μπορείς να κάνεις συντηρήση σε άλλα όπλα -σώματα συνεπώς είναι ασύμφορο για την υπηρεσία να σε έχει ανενεργό.
Anonymous

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια να σας ρωτησω κατι τωρα αυτοι που θα μπουν ποσο καιρο θα κρατησει η εκπαιδευση τους; γιατι μια κοπελα γνωστη μου περασε νηπιαγωγων ειδικοτητα κ δεν ξερει ουτε που κανουν αυτοι εκπαιδευση ουτε για ποσο θα ειναι
Anonymous

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

ελενα έγραψε:Παιδια να σας ρωτησω κατι τωρα αυτοι που θα μπουν ποσο καιρο θα κρατησει η εκπαιδευση τους; Γιατι μια κοπελα γνωστη μου περασε νηπιαγωγων ειδικοτητα κ δεν ξερει ουτε που κανουν αυτοι εκπαιδευση ουτε για ποσο θα ειναι
βρηκα το μυνημα μου... Μπορει να μου πει καποις τελος παντων οι επιλαχωντες ποσο θα κανουν εκαπιδευση γιατι λεει θα πανε ολοι μαζι στο ιδιο κεντρο να παρουσιαστουν... Θα κατσουν 3 η 6 μηνες

Lion
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 7:05 pm
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Lion »

Μαγκες; Μπορει να μου πει καποιος, μετα την ορκομωσια (40 μερες). Το προγραμμα πως θα ειναι; Εννοω 40 μερες μεσα... Και τις επομενες μερες; Θα μενουμε στο στρατοεδο για κανενα 3μηνο ή 6μηνο, ή θα ειναι τυπου "πιανω δουλεια το πρωι και μετα σχολαω και φευγω"; Οποιος γνωριζει περι του θεματος, ας μου πει.

Ευχαριστω
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

Οχι λιονταρακι μου... Το συστημα "πιανω δουλεια και μετα σπιτι" θα το κανεις μετα το 6μηνο... Απο την ορκωμοσια και μετα θα κανεις διαφορα σχολεια σε ο, τι αφορα την ειδικοτητα σου, μπορει να σε στειλουν για κανενα μηνα σε καποια αλλη μοναδα και μετα την 6μηνη κανονικα στην τοποθετηση σου θα πας

Lion
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 7:05 pm
Επικοινωνία:

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Lion »

Μαλιστα, δηλ το 6μηνο αυτο ειναι λιγο πικρα και μακρυα απο τους δικους σου ε; Χχμμ... Οχι πως παντα θα εισαι κοντα στους δικους σου αλλα προσωπικα αμαξι εχω (και καλο) ... Οπου και να 'μαι πιστευω να τους βλεπω τακτικα μετα το 6μηνο

Υ. Γ: Μ'αρεσε το υποκοριστικο που χρησημοποιησες... Εισαι ωραιαΕικόναΕικόνα
Anonymous

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

illy έγραψε: Οχι λιονταρακι μου... Το συστημα "πιανω δουλεια και μετα σπιτι" θα το κανεις μετα το 6μηνο... Απο την ορκωμοσια και μετα θα κανεις διαφορα σχολεια σε ο, τι αφορα την ειδικοτητα σου, μπορει να σε στειλουν για κανενα μηνα σε καποια αλλη μοναδα και μετα την 6μηνη κανονικα στην τοποθετηση σου θα πας

illy μου ειναι σιγουρο οτι οι επιλαχωντες που θα μπουν τωρα θα κατσουν ενα 6μηυνο μεσα γιατι αν δεν κανω λαθος θα κανουν 3μηνη εκπαιδευση αυτοι γιατι μπαινουν στη μεση... Με καθε επιφυλαξη το λεω αυτο

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες