Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Greek_Army »

PeRiS έγραψε:Καλησπέρα παιδιά! Παρουσιάζομαι Νοέμβρη δεν έχω δηλώσει Ειδικές Δυνάμεις ώστε να παρουσιαστώ στο Μ. Πεύκο κατευθείαν ! Προκειμένου να μπώ αμφίβιους όμως και αφού περαστούν τα απαιτούμενα αθλήματα στο κέντρο παρουσιάσεως τι διαδικασίες πρέπει να γίνουν; Θα το δηλώσω κάπου η θα μπώ όπου τύχει;Εικόνα


Δηλώνεις μόνο Αμφίβιες μοίρες
PeRiS
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Ιουν 27, 2011 5:17 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από PeRiS »

Σε ευχαριστώ! Δηλωνοντάς το οι πιθαβότητες να μπείς είναι αρκετές ή πιο πολύ κατα τύχη;Εικόνα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Greek_Army »

PeRiS έγραψε:Σε ευχαριστώ! Δηλωνοντάς το οι πιθαβότητες να μπείς είναι αρκετές ή πιο πολύ κατα τύχη;Εικόνα


Ε τώρα τι θέλεις να στο υπογράψω κιόλας;Εικόνα Αν το δηλώσεις κατά 99% πας σε νησί
PeRiS
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Ιουν 27, 2011 5:17 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από PeRiS »

Σε ευχαριστώ! Απλά το είπα επειδή ακούγεται οτι είναι πιο πολύ θέμα ''τύχης''!
ΡΑΦΑΗΛ ΔΑΡ.

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από ΡΑΦΑΗΛ ΔΑΡ. »

Γεια σε ολους σας ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις. Ειναι πιθανο φετος (2012) να σταματησω τις σπουδες μου για να καταγω Και να κανω την θητεια Μου. Εχω δηλωσει ειδικες δυναμεις και σκοπευω να παω Στους αμφιβιους καταδρομεις, ομως υπαρχει ενα θεμα με το σωματοτυπο μου. Ειμαι 1.62 και 58 κιλα και ακουσα οτι υπαρχει οριο 1.65. Το οριο αυτο ισχυει κανονικα η παραβλεπεται αν πχ εισαι πολυ καλος στα αθληματα που θα σε βαλλουν να περασεις; Μετα ακουσα κατι οτι αν η θητεια ειναι κατω απο 12 μηνες δεν μπορεις να μπεις Σε ΜΑΚ. Απο το 2012 θα εχουμε 12 μηνες αρα μπορω να παω; Και τελος για προσωπικους λογους (εχω κανει ενα ταμα) πρεπει να παω σε καποιο στρατοπεδο στο Ν. Λεσβος. Ποιες μοναδες ΜΑΚ υπαρχουν στο νησι;

ευχαριστω για τον χρονο σας.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΡΑΦΑΗΛ ΔΑΡ. έγραψε:Γεια σε ολους σας ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις. Ειναι πιθανο φετος (2012) να σταματησω τις σπουδες μου για να καταγω Και να κανω την θητεια Μου. Εχω δηλωσει ειδικες δυναμεις και σκοπευω να παω Στους αμφιβιους καταδρομεις, ομως υπαρχει ενα θεμα με το σωματοτυπο μου. Ειμαι 1.62 και 58 κιλα και ακουσα οτι υπαρχει οριο 1.65. Το οριο αυτο ισχυει κανονικα η παραβλεπεται αν πχ εισαι πολυ καλος στα αθληματα που θα σε βαλλουν να περασεις; Μετα ακουσα κατι οτι αν η θητεια ειναι κατω απο 12 μηνες δεν μπορεις να μπεις Σε ΜΑΚ. Απο το 2012 θα εχουμε 12 μηνες αρα μπορω να παω; Και τελος για προσωπικους λογους (εχω κανει ενα ταμα) πρεπει να παω σε καποιο στρατοπεδο στο Ν. Λεσβος. Ποιες μοναδες ΜΑΚ υπαρχουν στο νησι;

ευχαριστω για τον χρονο σας.


1. Δεν υπάρχει όριο ύψους το έχουμε γράψει αρκετές φορές

2.









Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

typos

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από typos »

Απο το site του ΓΕΣ " β. Να έχουν ανάστημα άνω του 1,70μ. "

egweimai
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 5:16 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από egweimai »

Τι αγχώνεστε ρε με αυτά; Και 1.50 να είσαστε θα σας πάρουν, αφού όπως είπα ψάχνουν άτομα. Βάλτε το καλά στο μυαλό σας αυτό που λέω. Φιλικά.
typos

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από typos »

Με καθε σεβασμο στο φιλο που εκανε την ερωτηση, αλλα δε νοειται κομμαντο με 1.62 υψος, οπως δε νοειται τσολιας κτλπ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Greek_Army »

typos έγραψε:Με καθε σεβασμο στο φιλο που εκανε την ερωτηση, αλλα δε νοειται κομμαντο με 1.62 υψος, οπως δε νοειται τσολιας κτλπ


Αχ Αχ να τα έλεγες αυτά σε έναν βάτραχο που γνώρισα στην θητεία μου και ήτανε 1.65 ακόμα στο βαρελάκι μέσα θα ήσουνα... Εικόνα

typos

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από typos »

Κοιταξε, μπορει να το λεει η ψυχη του και να γινει το καλυτερο κομμαντο στη μοιρα, αλλα που τραβαμε τη γραμμη; Στο 1.60; Στο 1.55; Στο 1.50; Πιο κατω; Στα ποσα κιλα; Στα 100; Στα 120,150; Καταλαβαινεις τι θελω να πω.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Greek_Army »

Οι μόνιμοι των ειδικών δυνάμεων δεν έχουνε κάποιο θέμα με τα κιλά τους, τέλος πάντων αν δεν έχεις υπηρετήσεις σου προτείνω να μην θίγεις έτσι άτομα επειδή είναι κάτω από 1.70
typos

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από typos »

Τι σχεση εχει αν εχω υπηρετησει ή οχι; Αυτο που ειπα ηταν το αυτονοητο, οτι δηλαδη δε γινεται κομμαντο με τετοιο υψος οπως δε νοειται μπασκετμπολιστας ή τσολιας. Ειπα και κατι αλλο στο οποιο δεν απαντησες, που τραβαμε τη γραμμη; Οπως και να εχει καλη θητεια στο παλικαρι, φυσικα και δεν ηθελα να τον θιξω, οπως ειδες δεν επιτεθηκα προσωπικα σε κανεναν.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Greek_Army »

Έχει σχέση και προφανώς με αυτά τα παραδείγματα που αναφέρεις δεν έχεις κάνει την θητεία σου στις ειδικές δυνάμεις, ούτε έχεις δει παρελάσεις με βάτραχους κτλπ...

και δεν τραβάς την γραμμή γιατί η θητεία στις ειδικές δυνάμεις είναι εθελοντική... Ούτε στο ύψος, ούτε στα κιλά (αρκεί να μπορεί να αντεπεξέλθει στις ασκήσεις ο άλλος)

Y. Γ μπορείς να στείλεις ότι θέλεις, αλλά από την στιγμή που δεν έχεις υπηρετήσει στις ειδικές είναι λογικό να μην καταλαβαίνεις μερικά θέματα

typos

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από typos »

Αυτο ακριβως σου λεω, οτι καπου πρεπει να τραβας τη γραμμη, διαφορετικα δεν εισαι επιλεκτο σωμα, εισαι το ιδιο με τους αλλους απλα με περισσοτερες ασκησεις. Δηλαδη αν καποιο Ι2 Ι3 βγαζει το τρεξιμο να τον παρουμε; Κανεις σαν να μην καταλαβαινεις τι θελω να πω
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης