Αναρρωτική άδεια

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα.
Προσφατα ειχα ενα ατυχημα στη μοναδα σε ωρα εκπαιδευσης (εξαρθρωση) και μου εδωσαν αναρρωτικη αδεια 18 ημερες η οποια οπως μου ειπε ο γιατρος θα παραταθει για να γινω πληρως καλα και ηθελα να ρωτησω αν θα χρειαστει ν α υπηρετησω αυτες τις παραπανω μερες.
Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις.
Anonymous

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Anonymous »

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα δεν καταλαβα πολυ καλα...
Αν χρειαστω παραπανω αναρρωτικη απο τις 18 μερες τις υπηρετω ή οχι;
Anonymous

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Anonymous »

Ειμαι δοκιμος. Ειχα ατυχημα με την μηχανη στο οποιο μονο εγω χτυπησα σοβαρα καθως δεν φορουσα κρανος διοτι το ειχα δωσει στον συνοδηγο ο οποιος δεν επαθε τιποτα. Περα απο αυτα θελω να ρωτησω τι προβλεπεται;

Εχω παρει 40 μερες αναρωτικη...Mε επαναεισαγωγη.

Εκανα χειρουργειο στο 401 Εβαλα λαμες σιδερακια στα δοντια πλαστικες κτλ.

Αυτες τις μερες θα τις υπηρετησω;

Εφοσον για το ατυχημα δεν εφταιγα εγω.

Γιατι καπου ειχα ακουσει οτι ο δοκιμος εχει Αναρωτικη oπως και τα στελεχη.

Εν τω μεταξυ να πω οτι ο μισθος μου συνεχιζει να μπαινει κανονικα στον λογαριασμο μου.

TOPOL-M
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2042
Εγγραφή: Παρ Ιουν 26, 2009 7:42 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από TOPOL-M »

Περαστικά!

τα υπόλοιπα δευτερεύουσας σημασίας.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από yandr »

Ένας φίλος μου που νοσηλεύτηκε κατά την διάρκεια της θητείας του για πάνω από 1,5 μήνα (αλλά δεν θυμάμαι πόσο), του δόθηκε τελικά αναβολή και ξαναυπηρέτησε.

Επομένως υπάρχει κάποιο όριο, πάνω από το οποίο υπηρετείς.

Δες και το link παραπάνω...
Anonymous

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλημερα πριν 3 μερες πηρα αναρωτικη αδεια επειδη επαθα διαστρεμα στο ποδι. Κατα την διαρκεια της αδειας μου πρεπει να επισκεφθω καποιο φρουραρχειο. Το χαρτι λεει απλα οτι στην διαρκεια της αδειας μου πρεπει να επισκεφθω το 401 για επανεξεταση ευχαριστω
Anonymous

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση ! Τελειωνει η φοιτιτηκη μου αδεια που εχω και θελω να την παρατεινω για 3-4 μερεσα ακομα! Μπορω να παω στο φρουραρχειο και να πω οτι δεν αισθανομαι πολλυ καλα και τετοια; Και λενε οτι σου δεινουν εως 4 μερες ελευθερος υπηρεσιας μη δυναμενος μετακινησης! Να το κανω η θα φαω κραξιμο;
Anonymous

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγώ πήρα αναρρωτική λόγω κατάγματος στη φτέρνα και το έπαθα μέσα στο κέντρο που παρουσιάστηκα τη στιγμή που πηδούσα από το Steyr. Λέτε να τις υπηρετήσω και τις 45 extra;
sehos
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Ιαν 06, 2010 10:35 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από sehos »

Χαίρετε και καλή χρονιά! Αυτό το διάστημα υπήρετω τη θητεία μου και θέλω ακόμα 2.5 μήνες να τελειώσω. Έχω όμως ένα πρόβλημα με φίμωση στο πέος το οποίο μου είπε ο γιατρός μου ότι με μία πολύ απλή επέμβαση διορθώνεται και δεν θα κρατήσει πάνω από 10 λεπτά ή 1 λεπτό με lazer. Το θέμα είναι ότι χρειάζεται αρκετές μέρες μετά (10-15) φροντίδα και χωρίς να πηγαίνω πουθενά. Πως θα γίνει να πάρω αναρρωτική γι' αυτό το θέμα χωρίς να πω κάτι ή να με εξετάσουν μέσα στη μονάδα... Αν πάρω κανονική άδεια μπορώ να πάρω και αναρρωτική έχοντας χειρουργηθεί σε δικό μου γιατρό; Παρακαλώ τα φώτα σας γιατί θα με πιάσει και κατάθλιψη στο τέλος... Ευχαριστώ!
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Velerefontis »

AΝαρωτικη αδεια μπορει να σου χορηγησει μονο στρατιωτικο νοσοσκομειο. Ο στρατος δεν δεχεται αναρωτικες αδειες απο ιδιωτες ιατρους
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
sehos
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Ιαν 06, 2010 10:35 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από sehos »

Πρέπει να κάνω στο 401 την επέμβαση δηλαδή;
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Rafale »

Απο οτι καταλαβα δεν θες να μαθουν στη μοναδα σου την αιτια. Αυτο ειναι λιγο δυσκολο να γινει αν αναφερεις για αναρρωτικη. προσωπικη μου αποψη ειναι να κανεις χρηση της κανονικης σου αδειας πας κανεις την επεμβαση και τελος. Τι να μπερδευεις στρατιωτικα νοσκομεια; Αφου δε θες να το μαθουν;

Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Velerefontis »

sehos έγραψε: Πρέπει να κάνω στο 401 την επέμβαση δηλαδή;
δεν εισαι υποχρεωμενος να την κανεις εκει αν δε θες. Αλλα για την αναρωτικη πρεπει να την κανεις εκει. Αν την κανεις σε ιδιωτη και χρειαζεσαι μερες για την αναρωση αναγκαστικα θα παρεις κανονικη
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
sehos
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Ιαν 06, 2010 10:35 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από sehos »

Το κακό ότι έχω μόνο 5 μέρες κανονική και όταν θα τη χρειαστώ δε θα την έχω και είναι κρίμα...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες