Αναρρωτική άδεια

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
phantom91
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 09, 2012 6:53 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από phantom91 »

Καλησπέρα σας, παρουσιάστηκα τον γενάρη με την Α'ΕΣΣΟ, έχω συμπληρώσει στο 401 συνολικά 50 Μέρες (με 2 επανεισαγωγές) ως νοσηλευόμενος για ένα θέμα που μου εντόπισαν. Θα υπηρετήσω παραπάνω απο 9 μήνες;
Hsdh

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Hsdh »

KΑλησπερα παιδια! Απ οτι καταλαβαινω απο τα γραφωμενα, η αναρρωτικη εαν το περιστατικο εχει συμβει εντος στρατοπεδου και η ΕΔΕ δικαιωνει το στρατιωτη δεν ειναι υπηρετισημη ακομα και αν το διαστημα αποχης ειναι μεγαλο π. Χ 50 μερες?
-

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από - »

Το Ε/Υ Μη δυνάμενος μετακίνησης μετράει εκείνη τη στιγμή που στο δίνει ο γιατρός στο στρατόπεδο;

πχ η αδεια μου τελειωσε 30 απριλιου 7,00 το πρωι... Και Πήγα 29 Απριλίου εκεί να πάρω το χαρτί.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Greek_Army »

- έγραψε:Το Ε/Υ Μη δυνάμενος μετακίνησης μετράει εκείνη τη στιγμή που στο δίνει ο γιατρός στο στρατόπεδο;

πχ η αδεια μου τελειωσε 30 απριλιου 7,00 το πρωι... Και Πήγα 29 Απριλίου εκεί να πάρω το χαρτί.



Από τις 30 μετράει.

Hsdh έγραψε:KΑλησπερα παιδια! Απ οτι καταλαβαινω απο τα γραφωμενα, η αναρρωτικη εαν το περιστατικο εχει συμβει εντος στρατοπεδου και η ΕΔΕ δικαιωνει το στρατιωτη δεν ειναι υπηρετισημη ακομα και αν το διαστημα αποχης ειναι μεγαλο π. Χ 50 μερες;


Ναι

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ »

Καλησπερα... εχω μια κυστη και σκεφτομαι την εγχειρηση να την κανω κατα τη διαρκεια της θητειας μου (δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα στις δραστηριοτητες μου) ... παρουσιαζομαι τη τεταρτη και μαλλον θα υπηρετησω στις ειδικες δυναμεις γιατι θα περασω τα αθληματα... την εγχειρηση σκεφτομαι να την κανω λιγους μηνες πριν απολλυθω1ον) υπαρχει περιπτωση να με διωξουν απτις ειδικες δυναμεις η να μου δωσουν αναβολη

2ον) σε περιπτωση που δεν υπηρετω κοντα στην αθηνα γινεται να την κανω την εγχειρηση στο 401;

υ. γ. δε με νοιαζουν οι μερες της ανναρωτικης απλα πειτε μου πως πρεπει να κινηθω... ευχαριστω

ydneastd
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Δεκ 27, 2013 1:51 am
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από ydneastd »

Καλησπέρα παιδιά, μετά από νοσηλεία μου σε στρατιωτικό νοσοκομείο κάμποσων ημερών μου χορηγήθηκε αναρρωτική άδεια. Η άδεια αυτή μετράει από την επόμενη του εξιτηρίου σωστά; Γιατί έτσι με ενημέρωσαν. Ευχαριστώ για την απάντηση!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Greek_Army »

Έχει απαντηθεί σε παλαιότερο μήνυμα .


nikos

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από nikos »

Καλησπερα. Εχω σοβαρο προβλημα με το διαφραγμα τηςμυτης και θα θελα να κανω την επεμβαση στο στρατο. Το θεμα ειναι οτι εχω ηδη παρει 8 μερες φοιτητικη και φοβαμαι οτι αν μ δωσουν αρκετες μερες αναρρωτικη θα πρεπει να τις υπηρετησω. Τι Μπορω να κανω;
ΧΡΗΣΤΟΣ

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από ΧΡΗΣΤΟΣ »

Εχω παρι 45 μερες αναρρωτική την υπηρετώ;
Άβαταρ μέλους
Kourtembeu
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 01, 2015 8:49 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Kourtembeu »

ΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:Εχω παρι 45 μερες αναρρωτική την υπηρετώ;


Άνω των 12 ημερών είναι υπηρετίσιμη. Από όσον θυμάμαι, πάντως κοίτα εκεί να τους ψήσεις μήπως και ξεχάσουν να γράψουν τίποτα μερούλες ή να σου δώσουν στο τέλος της θητείας σου καμιά τιμητική.

Μαιρη
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 08, 2015 6:52 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Μαιρη »

Καλησπερα! Υπαρχει περιπτωση αναρρωτικης αδειας μετα απο εισαγωγη στο νοσοκομειο 401; Να προσθεσω οτι μπηκε για ιατρικες εξετασεις και δεν εχει καποιο σοβαρο προβλημα...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από D.Y.K »

Μαιρη έγραψε:Καλησπερα! Υπαρχει περιπτωση αναρρωτικης αδειας μετα απο εισαγωγη στο νοσοκομειο 401; Να προσθεσω οτι μπηκε για ιατρικες εξετασεις και δεν εχει καποιο σοβαρο προβλημα...


Αν δεν συντρέχει σοβαρός ιατρικός λόγος ή δεν κάνει κάποιο χειρουργείο τότε όχι δεν παίρνει αναρρωτική άδεια.

cuervo

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από cuervo »

D.Y.K έγραψε:
Μαιρη έγραψε:Καλησπερα! Υπαρχει περιπτωση αναρρωτικης αδειας μετα απο εισαγωγη στο νοσοκομειο 401; Να προσθεσω οτι μπηκε για ιατρικες εξετασεις και δεν εχει καποιο σοβαρο προβλημα...


Αν δεν συντρέχει σοβαρός ιατρικός λόγος ή δεν κάνει κάποιο χειρουργείο τότε όχι δεν παίρνει αναρρωτική άδεια.



Σπάνια κάποιος που έγινε εισαγωγή να μη πάρει έστω και 5-10 ημέρες αναρρωτική, το κόλπο που μας έλεγαν και εμάς ήταν πως άμα γίνεις εισαγωγή έχεις "καθαρίσει" Εικόνα

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες