Αναρρωτική άδεια

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Greek_Army »

Laz έγραψε:Γινεταί να πληρωθει η ανναρωτική άδεια; Απο το πρωτο γραφειο της μοναδας μου λενε οτι γινετε οι 30 μερες 90 ευρω. Ισχυει; Ευχαριστω προκαταβολικα!


Δεν ισχύει κάτι τέτοιο

NEOΣ

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από NEOΣ »

ΓιωργοςΚ έγραψε:Καλησπερα.

Ηθελα να ρωτησω, αν ξερει καποιος, σχετικα με μια ειδικη περιπτωση αδειας.

Συγκεκριμενα, λογω μιας θεραπειας για αλλεργια πρεπει να κανω ενα εμβολιο καθε ενα μηνα. Ο γιατρος μου ειπε οτι θα παιρνω μια φορα το μηνα μια αδεια 2-3 ημερων για να πηγαινω στο 401 να μου κανει το εμβολιο ενας αλλεργιολογος.

Αυτες οι μερες απο που θα αφαιρεθουν;



φιλε μου και εγω ειναι να μπω τωρα με την Α ΕΣΣΟ 2012 και επιδει και εγω αντιμετοπηζω καποιο προβλημα και πρεπει να κανω μια ενεση το μηνα... Τι σου ειπαν δεν γιναιτε πχ να την βαστας εσυ απο εξω και να στην κανουν στα ιατρια γιατι κ εγω το εχω απορια πως θα γιναιτε τωρα που θα μπω αυλωνα. Και εσυ αυλωνα εισαι η καπου αλλου;

pantzos4
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 6:35 am
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από pantzos4 »

NEOΣ έγραψε:

ΓιωργοςΚ έγραψε:Καλησπερα.

Ηθελα να ρωτησω, αν ξερει καποιος, σχετικα με μια ειδικη περιπτωση αδειας.

Συγκεκριμενα, λογω μιας θεραπειας για αλλεργια πρεπει να κανω ενα εμβολιο καθε ενα μηνα. Ο γιατρος μου ειπε οτι θα παιρνω μια φορα το μηνα μια αδεια 2-3 ημερων για να πηγαινω στο 401 να μου κανει το εμβολιο ενας αλλεργιολογος.

Αυτες οι μερες απο που θα αφαιρεθουν;



φιλε μου και εγω ειναι να μπω τωρα με την Α ΕΣΣΟ 2012 και επιδει και εγω αντιμετοπηζω καποιο προβλημα και πρεπει να κανω μια ενεση το μηνα... Τι σου ειπαν δεν γιναιτε πχ να την βαστας εσυ απο εξω και να στην κανουν στα ιατρια γιατι κ εγω το εχω απορια πως θα γιναιτε τωρα που θα μπω αυλωνα. Και εσυ αυλωνα εισαι η καπου αλλου;



Το ποιό πιθανό είναι εάν δεν έχουν να στης κάνουν στο στεπ να βγάζουν κίνιση σε ένα νοσοκομίο της πόλης η σε στρατιοτικό... Άδεια δύσκολα θα σε δίνουνε καθε μήνα

Μακαρι ολη η ζωη να ηταν μια εκδρομη Ολη την ζωη μου τρελαμενος παοκαρα ως το τελος
NEOΣ

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από NEOΣ »

pantzos4 έγραψε:
NEOΣ έγραψε:

ΓιωργοςΚ έγραψε:Καλησπερα.

Ηθελα να ρωτησω, αν ξερει καποιος, σχετικα με μια ειδικη περιπτωση αδειας.

Συγκεκριμενα, λογω μιας θεραπειας για αλλεργια πρεπει να κανω ενα εμβολιο καθε ενα μηνα. Ο γιατρος μου ειπε οτι θα παιρνω μια φορα το μηνα μια αδεια 2-3 ημερων για να πηγαινω στο 401 να μου κανει το εμβολιο ενας αλλεργιολογος.

Αυτες οι μερες απο που θα αφαιρεθουν;



φιλε μου και εγω ειναι να μπω τωρα με την Α ΕΣΣΟ 2012 και επιδει και εγω αντιμετοπηζω καποιο προβλημα και πρεπει να κανω μια ενεση το μηνα... Τι σου ειπαν δεν γιναιτε πχ να την βαστας εσυ απο εξω και να στην κανουν στα ιατρια γιατι κ εγω το εχω απορια πως θα γιναιτε τωρα που θα μπω αυλωνα. Και εσυ αυλωνα εισαι η καπου αλλου;



Το ποιό πιθανό είναι εάν δεν έχουν να στης κάνουν στο στεπ να βγάζουν κίνιση σε ένα νοσοκομίο της πόλης η σε στρατιοτικό... Άδεια δύσκολα θα σε δίνουνε καθε μήνα



Δεν με νιαζει αν εχουν τα φαρμακα. Εγω θα βασταω 9 εμβολια μαζι μου + οτι αλλο περνω για το προβλημα μου με γνωματευση για να τους τα διξω οποτε αφου θα εχω το φαρμακο δεν θα μου κανουν το εμβολιο Αμεσος στα ιατρια της μοναδος; Θα πρεπει αναγκαστικα να τρεχω σε νοσοκομεια;
Κωστας

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Κωστας »

Καλημερα σας. Θελω να ρωτησω κατι. Παρουσιαστηκα στην θηβα αρχες μαρτιου και σημερα ορκιζομαστε. Εγω χθες μπηκα στο 401 με πυρετο και καποιο προβλημα μικρο στην καρδια, απο οτι μουπαν θα νοσηλευτω για μερες. Εγω ποτε θα ορκιστω αφου σημερα δε μπορεσα; Και την αδεια της ορκομοσιας που δικαιουμε θα την παρω; Και ποτε; Ευχαριστω.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Greek_Army »

1. Θα ορκιστείς μόνος σου

2. Την άδεια θα την πάρεις όταν επιστρέψεις

guest111

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από guest111 »

Παιδια καλησπερα, ηθελα να ρωτησω το εξης, σορρυ αν ειναι οφ τοπικ, λοιπον εμενα η αδεια μου λιγει αυριο και χαναπαιρνω στις 5 με το γκρουπακι πασχα, τι μπορω να κανω για να το παρω σερι μεχρι τοτε; Δινουν ευκολα αναρρωτικες στα νοσοκομεια?
Alex

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Alex »

Τελικά τι έγινε με την αναρρωτική άδεια για την περιτομή;

η αναρρωτική μετράει μαζί με την φοιτητική;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αναρρωτική-φοιτητική-αγροτική είναι μαζί
bas90

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από bas90 »

Καλημερα. Εσπασα το ποδι μου (μεσα στο θαλαμο) εν ωρα υπηρεσιας μου ως θαλαμοφυλακας. Σε περιπτωση αναρρωτικης αδειας, θα την υπηρετησω;
bas90

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από bas90 »

yandr έγραψε:Όχι

Aκομα και αν ειναι πολυμηνη; Δεν το ρωταω για να το εκμεταλλευτω, απλα μου κανει εντυπωση.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από D.Y.K »

Όχι δεν υπηρετείς παραπάνω διότι το έπαθες έν ώρα υπηρεσίας οπότε σε καλύπτει η ίδια η υπηρεσία.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από yandr »

Όπως έγραψε και ο DYK (που δεν είδα πριν γράψω αυτό το μήνυμα), εφόσον είναι εν ώρα υπηρεσίας νομίζω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα διάρκειας.

Αν ήταν εκτός υπηρεσίας (συνέβη σε γνωστό μου) θα απολυόσουν προσωρινά όταν τελείωνε η αναρρωτική που δικαιούσαι και θα επέστρεφες να υπηρετήσεις το υπόλοιπο.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης