Θητεία στο Υγειονομικό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ashen

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Ashen »

Καλησπέρα παιδιά μετα απο πολύ αναμονή μαθαμε που θα καταταγουμε τον Φεβρουαριο όπου και θα παρουσιαστεί φετος η Α ΕΣΣΟ.

Εμενα με πηγανε Υγεινομικό χωρις κανενα πτυχιο, επειδη από ότι φαίνεται με πηγανε τυχαια αν καταλαβα απο προηγουμενες σελιδες ειναι πιθανο να με στειλουν σε αλλο σωμα μετα την ορκομωσια; Η θα παραμεινω Υγειονομικό;

Tasos

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Tasos »

Καλησπερα, πηρα μεταθεση για 401 ως νοσηλευτης ξερεται τι παιζει εκει μεσα.
George

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από George »

Καλησπέρα, ως αποφοιτος ψυχολογιας μπορω να μπω στο 424 κατευθειαν με το σωστο 'σπρώξιμο'?
fsafa

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από fsafa »

George έγραψε:Καλησπέρα, ως αποφοιτος ψυχολογιας μπορω να μπω στο 424 κατευθειαν με το σωστο 'σπρώξιμο';


Δεν έχεις μόνο εσύ βύσμα αλλά γίνεται.

Ashen
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2018 8:45 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Ashen »

George έγραψε:Καλησπέρα, ως αποφοιτος ψυχολογιας μπορω να μπω στο 424 κατευθειαν με το σωστο 'σπρώξιμο';


Όταν λες κατευθείαν εννοείς φαντάζομαι μετά την βασική εκπαίδευση έτσι; Ναι με την σωστή άκρη γίνεται, αλλά όπως είπε και ο φίλος δεν έχεις μόνο εσύ βύσμα.

George

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από George »

Ευχαριστω πολύ αρχικα για τις απαντησειςΚατι ακομα, η βασικη εκπαιδευση γινεται στο σωμα που θα υπηρετησεις μιας και εχουν καταργηθει τα κεντρα ή κανω λαθος;

Shinobi

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Shinobi »

Μιας και αξιωματικός του υγειονομικού-ψυχολόγος να σε ενημερώσω ότι με το πτυχίο της ψυχολογίας, ενσωματώνεσαι στην Ομάδα Ψυχοκοινωνικής Μέριμνας με την έγκριση πάντα του υπεύθυνου της ομάδας. Παλαιότερα ψυχολόγοι, κοινωνιολογοι κλπ. Οπλίτες θητείες πήγαιναν για εκπαίδευση στο 414 στη Πεντέλη. Πλέον, αυτό γίνεται στη μονάδα τοποθέτησης (που είναι κάποιο ΚΙΧΝΕ) και είναι στην ευχέρεια των υπεύθυνων.

Καλή θητεία σου εύχομαι!Εικόνα

Bozi
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 11, 2019 2:24 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Bozi »

Καλησπερα. Ειμαι 17 χρονων και εκανα το δελτιο απογραφης πριν 2 μηνες επιλεγοντας Πολεμικη Αεροπορια. Οταν με το καλο τελειωσω το σχολειο, θα γραφτω στο δημοσιο ΙΕΚ του ΕΚΑΒ. Υπαρχει περιπτωση μετα τη σχολη να με παρουν στο υγειονομικο; Ευχαριστω εκ των προτερων.
George

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από George »

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Μπορεις μηπως να μου δωσεις παραπανω πληροφοριες σχετικα με το τι κανει ο καθε φανταρος-ψυχολογος εκει περα και αν μενει μεσα στο νοσοκομειο ή εχει καθε μερα διανυκτερευση;

Επισης το πτυχιο μου ειναι απο ιδιωτικο πανεπιστημιο (οχι ΙΕΚ), φανταζομαι οτι παλι θα μπορω να να ενσωματωθω σην ΟΨΜ;

Tony

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Tony »

Καλησπέρα σε όλους σας! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση μιας και είδα απάντησε πρόσφατα ένας στρατιωτικός ψυχολόγος. ΕΠΟΠ ή ΟΒΑ ψυχολόγους προσλαμβάνει ο στρατός; Η έχει προσλάβει παλιότερα; Φαντάρους δηλαδή που υπηρέτησαν ως ψυχολόγοι στην ΟΨΜ. Με το σκεπτικό ότι μπορεί να βγει κάποια στιγμή στο μέλλον κάποια σχετική προκήρυξη. Ευχαριστώ
Shinobi

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Shinobi »

Καλησπέρα! Προσλήψεις ΕΠΟΠ ή ΟΒΑ στον Στρατό Ξηράς με την ιδιότητα του Ψυχολόγου δεν γίνονται! Ψυχολόγοι, Γιατροί και Νοσηλευτές Των ενόπλων δυνάμεων είναι απόφοιτοι Στρατιωτικών Σχολών! Οι ειδικότητες των ΕΠΟΠ έχουν να κάνουν κυρίως με το υλικοτεχνικό κομμάτι! Αν υπηρέτησες στην ΟΨΜ σίγουρα θα σου χρησιμεύσει για την επαγγελματική σου σταδιοδρομία μιας και παίρνεις συστατική (από όσο θυμάμαι) από την μονάδα σου... !

Takis

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Takis »

Καλησπέρα σε όλους!Έχω ακούσει ότι γίνεται σαν γιατρός να υπηρετήσεις σε στρατιωτικό νοσοκομείο. Ξέρει κάποιος να μου δώσει περισσότερες πληροφορίες ή να με παραπέμψει κάπου ώστε να μάθω περισσότερα;

Όντας κάπως άσχετος για το θέμα... Ήθελα να μάθω... Ποια είναι η διαδικασία για να πας; Που μένεις κατά τη διάρκεια της θητείας; Αναγνωρίζεται ο χρόνος θητείας σαν ειδικότητα;

Τσακ

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Τσακ »

Καλησπέρα!!! Είμαι τελειόφοιτος φυσικοθεραπειας και έχω πτυχίο επαλ βοηθός νοσηλευτη και με έχουν κατανέμει Σ. Ξ! Αξίζει να κάνω μεταταξη για Ναυτικό; έχω πιθανότητες για υγειονομικαριος στο Π. Ν;
totosa

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από totosa »

Γεια σας παιδια... Οταν βγηκαν ηλεκτρονικα το που θα καταταγω με εχουν κατανειμει στο υγειονομικο λογω πτυχιου. Υπάρχει περιπτωση μετα την εκπαιδευση να μην ειμαι του υγειονομικού; Και να ειμαι Σε καποιο αλλο σωμα;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης