Θητεία στο Υγειονομικό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
spuros
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Φεβ 13, 2008 9:10 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από spuros »

Γεια! Λοιπόν, θέλω να ρωτήσω το εξής. Έχω έναν φίλο, ο οποίος κατετάγη χτες στο υγειονομικό της άρτας, θα κάνει 9μηνη θητεία. Είναι από κρήτη. Γνωρίζω 'οτι η κρήτη θεωρείται δεν θεωρείται παραμεθόριος για τους κρητικούς. Ακόμη, λένε πως μετά τις 40 μέρες, πηγαίνουν από κει στο 401. Αν δηλώσει κρήτη αντί για 401, μπορεί να κατέβει; Εννοώ λογικά, αφου όλοι θέλουν 401 δεν θα έχει προτεραιότητα; Και εκτός αυτού ισχυεί η δυσμενής μετάθεση; ...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από yandr »

Στο 401 ή 424 πάνε για εκπαίδευση από 3 έως 4 εβδομάδες.

Ελάχιστοι πάνε στο 401 για να υπηρετήσουν τη θητεία τους.

Μπορεί να πάει και Κρήτη, όμως μάλλον θα χρειαστεί 'σπρώξιμο'.
Anonymous

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Anonymous »

Γνωριζει κανεις τι παιζει για εφεδρος υγειονομικου;(πας σε ΣΤΕΠ, εφημεριες κ. Λ. Π. ) - (εχω τελειωσει την ιατρικη)
gradgr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Οκτ 20, 2009 2:25 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από gradgr »

Καλημερα!

μολις ελαβα στο σημειωμα καταταξης στο ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ ΑΡΤΑΣ (ΥΕΑ) για τις 10/11/09 ...
ειμαι φυσικοθεραπευτης και θα θελα εαν γνωριζει καποιος απο σας, σαν "τι" θα υπηρετησω
γιατι γιατρος δεν ειμαι... Περα απο αυτο ειδα το ΥΕΑ και εχω την απορια εαν θα μπορεσω
να αποφυγω να καταταχτω ως ΥΕΑ...

Η καταγωγη μου και ο τοπος κατοικιας ειναι απο Κομοτηνη. Αλλα παρολ'αυτα για
"προσωπικους" λογους θα θελα να υπηρετησω στο Νομο Καβαλας (ειτε μεσα στη καβαλα)
... Μπορει ενας υποστρατηγος (... no comments) να βοηθησει σε αυτο το θεμα; Και εαν ναι σε ποιο διαστημα
περιπου εαν γνωριζετε μπορει να με μεταθεσει;

Απ οτι εχω ακουσει οταν ορκιστω θα πρεπει να υπηρετησω Κομοτηνη (ωντας παραμεθοριος) ... Απλα με ενδιαφερει το συντομοτερο δυνατον να παρουσιαστω καβαλα... Αν και δεν γνωριζω τι σωματα (και αν εχει υγειονομικο) και τι κατασταση επικρατει, στο νομο καβαλας θα θελα οποιος μπορει να μου δωσει τα φωτα του.
ευχαριστω!

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Rafale »

gradgr έγραψε:Καλημερα!

μολις ελαβα στο σημειωμα καταταξης στο ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ ΑΡΤΑΣ (ΥΕΑ) για τις 10/11/09 ...
ειμαι φυσικοθεραπευτης και θα θελα εαν γνωριζει καποιος απο σας, σαν "τι" θα υπηρετησω
γιατι γιατρος δεν ειμαι... Περα απο αυτο ειδα το ΥΕΑ και εχω την απορια εαν θα μπορεσω
να αποφυγω να καταταχτω ως ΥΕΑ...

Η καταγωγη μου και ο τοπος κατοικιας ειναι απο Κομοτηνη. Αλλα παρολ'αυτα για
"προσωπικους" λογους θα θελα να υπηρετησω στο Νομο Καβαλας (ειτε μεσα στη καβαλα)
... Μπορει ενας υποστρατηγος (... no comments) να βοηθησει σε αυτο το θεμα; Και εαν ναι σε ποιο διαστημα
περιπου εαν γνωριζετε μπορει να με μεταθεσει;

Απ οτι εχω ακουσει οταν ορκιστω θα πρεπει να υπηρετησω Κομοτηνη (ωντας παραμεθοριος) ... Απλα με ενδιαφερει το συντομοτερο δυνατον να παρουσιαστω καβαλα... Αν και δεν γνωριζω τι σωματα (και αν εχει υγειονομικο) και τι κατασταση επικρατει, στο νομο καβαλας θα θελα οποιος μπορει να μου δωσει τα φωτα του.
ευχαριστω!

Σου εχω ιδη απαντησει και μαλιστα πολυ εμπεριστατωμενα!
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από yandr »

Για τραυματιοφορέα σε κόβω αν πάρεις μετάθεση σε κάποιο στρατιωτικό νοσοκομείο, διαφορετικά σκοπιά όπως όλοι. Συνήθως τα ΚΙΧΝΕ δεν έχουν και πολύ ιατρική δουλειά.
gradgr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Οκτ 20, 2009 2:25 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από gradgr »

Επειδη μαλλον ειμαι noob και δεν την "βλεπω" μπορεις να με ενημερωσεις προσωπικα;
ευχαριστω
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Rafale »

gradgr έγραψε:Επειδη μαλλον ειμαι noob και δεν την "βλεπω" μπορεις να με ενημερωσεις προσωπικα;
ευχαριστω
Μισο λεπτο αγαπητε μου να το βρω και θα στο στειλω ευχαριστω
Anonymous

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα σε όλους σας! Θα ήθελα να ρωτήσω έαν κάποιος από τη Βόρεια Ελλάδα καταταχθεί στο υγεινομικό της Άρτας για βασική εκπαίδευση, μετά σε ποιές περιοχές μπορεί να τον στείλουν; Πάλι σε νησιά ή Έβρο; Ευχαριστώ. Εικόνα
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11199
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Nassos »

Γιάννης Κ. έγραψε:Καλησπέρα σε όλους σας! Θα ήθελα να ρωτήσω έαν κάποιος από τη Βόρεια Ελλάδα καταταχθεί στο υγεινομικό της Άρτας για βασική εκπαίδευση, μετά σε ποιές περιοχές μπορεί να τον στείλουν; Πάλι σε νησιά ή Έβρο; Ευχαριστώ.Εικόνα


Οι Βορειοελλαδίτες πάνε Έβρο. Πολύ σπάνια σε νησιά.
fitnesspao34
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 30, 2009 12:02 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από fitnesspao34 »

Καλησπερα σας ηθελα να ρωτησω εαν θα μπορουσα να παω υγειονομικο συμφωνα με αυτα που εχω λοιπον εχω τελειωσει Τεφαα με ειδικοτητα αποκατασταση μυοσκελετικων τραυματισμων (κατι σαν φυσικοθεραπεια ειναι αυτο) και εχω και διπλωμα Ναυαγοσωστη και εχω δουλεψει κιολας και 2 χρονιες ως ναυαγοσωστης (το οτι εχω πτυχιο ναυαγοσωστη σημαινει οτι εχω και πτυχιο Πρωτων βοηθειων). Αν τα δηλωσω αυτα θα με παρουν; Θελω να μπω τον μαρτιο μαιο ποτε να κοψω την αναβολη μου; Επισης στο υγειονομικο υπαρχουν και απλοι βοηθοι και ΥΕΑ; Θα πρεπει να βαλω και βισμα; Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις ειμαι ασχετος! ΕυχαριστωΕικόνα
fitnesspao34
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 30, 2009 12:02 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από fitnesspao34 »

Για οσους δεν ξερουν Τεφαα ειναι γυμναστικη ακαδημια δηλαδη ειμαι γυμναστης με ειδικοτητα φυσικοθεραπειας
γιωργος-4-
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 20, 2010 7:35 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από γιωργος-4- »

Γεια σας. Πρωτη φορα γραφω και θα ηθελα να μου απαντησετε σε καποιες αποριες αν γνωριζει κανεις.
1) ειμαι φοιτητης νοσηλευτικης, για να παω Υγειονομικο πρεπει να εχω παρει το πτυχιο μου η γινεται και χωρις να το εχω παρει;
2) αν παω παω υγειονομικο περνω καποια μορια για το διορισμο; Και αν ναι ποσα;

ευχαριστω προκαταβολικα...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Greek_Army »

γιωργος-4- έγραψε:Γεια σας. Πρωτη φορα γραφω και θα ηθελα να μου απαντησετε σε καποιες αποριες αν γνωριζει κανεις.
1) ειμαι φοιτητης νοσηλευτικης, για να παω Υγειονομικο πρεπει να εχω παρει το πτυχιο μου η γινεται και χωρις να το εχω παρει;
2) αν παω παω υγειονομικο περνω καποια μορια για το διορισμο; Και αν ναι ποσα;

ευχαριστω προκαταβολικα...


1) πρέπει να έχεις πτυχίο και λίγο βύσμα
2) δεν παίρνεις μόρια
rap

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από rap »

Καλησπερα! Με εστειλαν στο υγειονομικο της Αρτας. Ειμαι απο Βορεια Ελλαδα. Σε ποιες περιοχες μπορει να με στειλουν μετα; Παιζει και στο υγειονομικο της Λημνου; Που ειναι καλυτερα (για υγειονομικο) ;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες