Θητεία στο Υγειονομικό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
jeffjeff
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιουν 23, 2020 3:05 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από jeffjeff »

Καλησπέρα, μπαίνω με την επόμενη ΕΣΣΟ στη Χίο, στο Υγειονομικό (με πτυχίο ψυχολόγου). Έχει πάει κανένας άλλος από το υγειονομικό εκεί; Εντυπώσεις;
Τ

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Τ »

Καλησπέρα Μου ήρθε και εμένα το χαρτί για Χίο, υγειονομικό.(πτυχίο Κοινωνιολογίας)

Ξέρουμε πως είναι εκεί τα πράγματα;

Δον

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Δον »

Καλησπέρα συνάδελφε. Μου έχει έρθει κι εμένα για υγειονομικό ψυχολόγος. Μπορείς να μου διαφωτίσει λίγο για το τι έκανες και τι δεν έκανες βάση της ειδικότητας μας; Ευχαριστώ πολύ!
...

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από ... »

Καλησπέρα φίλε μου και καλές γιορτές.Όπως και σε εσένα έτσι και εμένα μου ήρθε το χαρτί για το υγειονομικό, Πτυχίο Κοινωνιολογίας. Απ ότι ξέρω τα άτομα που έχουν αντίστοιχα πτυχία έχουν πιθανότητες να μπουν στους οψμ (ομάδα ψυχοκοινωνικής μέριμνας), αν κάνεις μια έρευνα θα βρεις κάποιες πληροφορίες. Αν καταφέρεις να μπεις ή να σε βάλουν εκεί θα είναι σίγουρα πολύ καλά! Αλλά φυσικά επειδη μιλάμε για τον ελληνικό στρατό πρέπει να είσαι τυχερός ή να έχεις ένα καλό βύσμα. Όλα αυτά όμως είναι θεωρητικά, βάσει όσων έχω βρει ψάχνοντας στο διαδίκτυο. Καλή θητεία!

giannismar
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Τετ Οκτ 28, 2015 1:17 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από giannismar »

Αν εχετε επιλεγει υγειονομικο και εχετε πτυχιο ψυχολογου/κοινωνιολογου θα σας βαλουν και στο αντιστοιχο ποστο. Αυτο ειναι ενα πρωινό ποστο, το οποιο σημαινει οτι το απογευμα βραδυ μπορει να κανετε και υπηρεσιες που δεν εχουν σχεση με την ειδικοτητα σας (σκοπιες κλπ). Αλλα γενικα θα ειναι καλα.
..

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από .. »

Εντάξει, ναι, αυτό με τις υπηρεσίες το απόγευμα είναι λογικό. Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Καλή συνέχεια!
JohnJohn

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από JohnJohn »

Γειά σε όλους και Χρόνια Πολλά με υγεία και ένα καλύτερο 2021. Καλές θητείες σε όλους. Είμαι οδοντίατρος έχω κόψει αναβολή και θα μπω Μάρτιο όπως φαίνεται. Αναμένω να δωσω και κατατακτηριες όταν γίνουν (έχουν πάρει αναβολή και περιμένω).

Όταν μπαίνω στρατολογια να συμπληρώσω στοιχεία μου ζητάει να δηλώσω στρατόπεδο υποδοχής. Παίζει ρόλο τι θα δηλώσω;

Έχετε καμία ιδέα που μας στέλνουν εμάς;

Ευχαριστώ πολύ. Καλή χρονιά σε όλους!

Nigel

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Nigel »

Καλημερα, ειμαι υγειονομικο, θελω μεταθεση για Αθηνα χωρις βισμα. Ξερει κανεις σε ποιες μοναδες μπορει να με στειλουν; Υπαρχει περιπτωση να παω και Αυλωνα; Ευχαριστω

Κωνσταντίνος

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος »

Καλησπέρα στην ομάδα είμαι στον Ερυθρό Σταυρό σαν Σαμαρείτης-Διασωστης υπάρχει περίπτωση να με πάρουν στο υγειονομικό; (Επειδή ο Ερυθρός Σταυρός Ξεκίνησε απο τον πόλεμο του Σολφερίνο επίσης είναι καθαρά υγειονομικό κομμάτι του στρατού σε καιρό πολέμου άλλο που κάνουμε και διάφορα αλλα πράγματα σε καιρό ειρήνης)

Αν ξέρεις κάνεις κάτι

Σας ευχαριστώ

Ιβάν Γιάννης Χρίστοβ

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Ιβάν Γιάννης Χρίστοβ »

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα!

Α) Είμαι 2έτος στη Φυσικοθεραπεία,

Υπάρχει πιθανότητα να με πάρουν στο Υγειονομικό μόλις τελειώσω την φοίτηση μου;(έχω αλλά δύο έτη ακόμη)

Β) Επίσης, είμαι ενεργός Εθελοντής Διασώστης σε αναγνωρισμένη εθελοντική ομάδα από την Γενική Γραμματεία Προστασία του Πολίτη (την ΕΠΟΜΕΑ)

Γ) Είμαι επίσης και εθελοντής αιμοδότης

(να σημειώσω πως είμαι Βούλγαρος με ελληνική ταυτότητα εννοείτε ΚΑΙ χωρίς κάποιο μέσο).

Εκτιμώ την διάθεση του χρόνο σας.

Άβαταρ μέλους
piatr
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 07, 2020 3:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επάγγελμα: Χειρουργός Οδοντίατρος
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από piatr »

Καλησπέρα στην παρέα.
Υπάρχει κάποιος να μου επισυνάψει ή να μου πει τι ισχύει για τις αρμοδιότητες των οπλιτών ιατρών, οδοντιάτρων, ν/τ, φαρμακοποιών και κτηνιάτρων κατά την διάρκεια της θητείας τους;

Ισχύει ότι οι οπλίτες ιατροί δεν κάνουν ένοπλες υπηρεσίες παρά μόνον εφημερίες και ότι οι οδοντίατροι και οι άλλοι κάνουν ενοπλα;

Ευχαριστώ

Live for nothing or die for something
Ιωαννης

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Ιωαννης »

Καλησπερα παιδια ηθελα να ρωτησω σε ποις στρατοπεδα γινεται η βασικη εκπαιδευση τ υγειονομικου και ποιο ειναι το καλυτερο?
Άβαταρ μέλους
Ismail
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Φεβ 02, 2022 5:28 pm
Τοποθεσία: Φαντάρος
Ενδιαφέροντα: Μουσική
Επάγγελμα: Nοσηλευτης
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Ismail »

Είμαι νοσηλευτης και μου είπαν ότι θα είμαι σε υγειονομικό σώμα σε ποια μονάδα λέτε ότι θα υπηρετήσω εννοώ αν θα με στείλουν σε κάποιο στρατιωτικό Νοσοκομείο η θα αγνοήσουν το σώμα μου και θα με βάλουν όπου να ναι
Ισμαήλ
Σπύρος

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Σπύρος »

Ειμαι πανεπιστήμιακος Νοσηλευτης Και θα κόψω την αναβολή για να μπω με την επόμενη εσσο λόγω πτυχίου νοσηλευτη Από αει Και προϋπηρεσίας Σε πανεπιστημιακο νοσοκομείο Λόγω ειδικότητας της μεθ θα μπορούσα να μπω υγειονομικό. Ευχαριστώ πολύ Εκ των προτέρων
Anastasis1900
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 27, 2022 3:29 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Anastasis1900 »

Ο στρατός δεν υπολογίζει ούτε πτυχία ούτε προυπηρεσίες, ούτε ειδικές εμπειρίες πλην ελαχίστων εξαιρέσεων (πχ μάγειρες, γιατροί). Στην σειρά μου είχα έναν ΠΕ Νοσηλευτή από Αθήνα ο οποίος ήταν Πεζικάριος. Υγειονομικό μην νομίζεις πως θα κάνεις κάτι στο αντικείμενο σου. Μόνο γιατροί, οδοντίατροι και ψυχολόγοι. Όλοι οι άλλοι κανονικά σκοπιές κλπ. Αν είσαι σε κανα 401 ίσως μπεις σε κάποιο βοηθητικό πόστο του στυλ πας τα αίματα στα εργαστήρια. Το υγειονομικό είναι βέβαια χαλαρό σώμα, χωρίς τις καραβανιές του πεζικού, αλλά θέλει καλό δόντι για να πας.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες