Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Kouv
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Οκτ 14, 2014 8:18 pm
Τοποθεσία: ΠΦ
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από Kouv »

Μονο ευζωνες υπαρχουν βρακοφόροι ειναι μονο στις κυριακατικες παραταξεις, κατα τα αλλας φορας μονο ευζωνικα, ειναι ωραια σαν εμπειρία αν μου ελεγες να το ξανα κανω ναι θα το έκανα. Συμβουλη πηγαιντε οσοι θέλεται κ πληρειτε τις προδιαγραφες. Οσοι το θελετε πραγματικα, ειναι μεγάλη περιφάνια!Εικόνα
ellinas21
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Οκτ 13, 2014 11:42 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από ellinas21 »

Κουν πιστευω οτι πληρω τις προδιαγραφες και θελω να παω. Οι γκομενες που ερχοταν για φωτογραφια τι ελεγαν;
Χάρης

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από Χάρης »

Καλημέρα σε όλους!
παρουσιάζομαι και εγώ με την σειρά μου την Α' ΕΣΣΟ του 2015 και επειδή με έχει τραβήξει το θέμα της θητείας στην Π. Φ έχω κάποιες απορίες που διαβάζοντας το site δεν βρήκα απάντηση.
Είδα κάπου οτι παίζει ρόλο και η ηλικία,(21 χρονών και άνω και εγώ είμαι 18!) και η δισχρωματοψία οτι σε εμποδίζει απο το να είσαι Ι.1 (!) ... Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος αν ισχύουν αυτά;
ευχαριστώ
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από D.Y.K »

Χάρης έγραψε:Καλημέρα σε όλους!
παρουσιάζομαι και εγώ με την σειρά μου την Α' ΕΣΣΟ του 2015 και επειδή με έχει τραβήξει το θέμα της θητείας στην Π. Φ έχω κάποιες απορίες που διαβάζοντας το site δεν βρήκα απάντηση.
Είδα κάπου οτι παίζει ρόλο και η ηλικία,(21 χρονών και άνω και εγώ είμαι 18!) και η δισχρωματοψία οτι σε εμποδίζει απο το να είσαι Ι.1 (!) ... Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος αν ισχύουν αυτά;
ευχαριστώ


- Η ηλικία είναι μόνο στα χαρτιά. Γνωρίζω 18χρόνους που υπηρέτησαν κανονικότατα στην Προεδρική Φρουρά.

- Ναι η δυσχρωματοψία μπορεί να επηρεάσει την επιλογή σου ή όχι για να εκπαιδευτείς και τελικώς να υπηρετήσεις στην Προεδρική Φρουρά.

Constantine
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ Μάιος 30, 2014 12:39 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από Constantine »

Φίλε μου Χάρη η ηλικία σίγουρα δεν παίζει ρόλο για τα κριτήρια επιλογής της Π. Φ. εγώ υπηρέτησα 19 χρονών στην Π. Φ. Και σίγουρα προσαρμόστηκα καλύτερα από τους μεγαλύτερους απο μένα σε ηλικία! Μόνο καλό θα σου κάνει αν πας σε μικρή ηλικία, μιάς και θα μπείς πιο εύκολα στο κλίμα και στη νοοτροπία της Φρουράς!
Χάρης

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από Χάρης »

Σας ευχαριστώ πολύ μάγκες... Το σίγουρο είναι οτί μου αρέσει αρκετά και θα το επιδιώξω. Και όλο αυτό ελπίζω να βγει σε καλόνα 'στε καλά!

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από D.Y.K »

Τίποτα ρε κομάντο.

Καλή τύχη και καλή θητεία να έχεις Εικόνα

Άβαταρ μέλους
than007
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Απρ 11, 2015 7:25 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από than007 »

Καλησπερα και συγγνωμη αν ποσταρω σε λαθος τοπικ ! Λοιπον ειμαι 24 ετων, τον Ιουνιο τελειωνω και τις φοιτητικες μου υποχρεωσεις και σκεφτομαι τον Σεπτεμβρη να μπω στρατο. Θα ηθελα πολυ, παρα πολυυυ μην σας πω, να μπω / δοκιμασω Προεδρικη φρουρα. Σε υψος ειμαι 1.88-1.89 Κανονικα κιλα γυμναζομαι ΑΛΛΑΑΑΑΑΑ εχω μυωπια Εικόνα. Φοραω βεβαια συνεχως φακους... Λετε να με κοψουν ή να μην με παρουν καν λογω της μυωπιας; Ευχαριστω εκ των προτερων.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από D.Y.K »

than007 έγραψε:Καλησπερα και συγγνωμη αν ποσταρω σε λαθος τοπικ ! Λοιπον ειμαι 24 ετων, τον Ιουνιο τελειωνω και τις φοιτητικες μου υποχρεωσεις και σκεφτομαι τον Σεπτεμβρη να μπω στρατο. Θα ηθελα πολυ, παρα πολυυυ μην σας πω, να μπω / δοκιμασω Προεδρικη φρουρα. Σε υψος ειμαι 1.88-1.89 Κανονικα κιλα γυμναζομαι ΑΛΛΑΑΑΑΑΑ εχω μυωπια Εικόνα. Φοραω βεβαια συνεχως φακους... Λετε να με κοψουν ή να μην με παρουν καν λογω της μυωπιας; Ευχαριστω εκ των προτερων.


Κριτήρια επιλογής στην Προεδρική Φρουρά

Όσον αφορά την μυωπία δεν σε κόβουν όχι.

Άβαταρ μέλους
giannis777
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 29, 2014 8:40 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από giannis777 »

Γεια σας ειμαι 1,88 και σκεφτομαι για προεδρικη φρουρα. Παρουσιαζομαι λαμια 7 του μηνος και αυτο που με προβληματιζει ειναι εαν θα περασουν απο λαμια γιατι εχω ακουσει οτι περνανε μονο απο μεγαλα στρατοπεδα. Ισχυει αυτο;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από D.Y.K »

giannis777 έγραψε:Γεια σας ειμαι 1,88 και σκεφτομαι για προεδρικη φρουρα. Παρουσιαζομαι λαμια 7 του μηνος και αυτο που με προβληματιζει ειναι εαν θα περασουν απο λαμια γιατι εχω ακουσει οτι περνανε μονο απο μεγαλα στρατοπεδα. Ισχυει αυτο;


Απ'όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω περνάνε από όλα τα Στρατόπεδα όπως και το κλιμάκιο των Ειδικών Δυνάμεων.

Τώρα αν έχει αλλάξει κάτι ως προς αυτό καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος που υπηρέτησε ή υπηρετεί πολύ πρόσφατα.

Άβαταρ μέλους
giannis777
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 29, 2014 8:40 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από giannis777 »

Το λογικο αυτο ειναι φιλε να περνανε απο ολα τα στρατοπεδα, απλα επειδη εχω ακουσει διαφορα γι αυτο το αναφερω
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από D.Y.K »

Πολλά θα ακούσεις πριν και κατά την διάρκεια της Στρατιωτικής σου Θητείας αλλά μην πιστεύεις ούτε το 1/3 από αυτά που ακούς / διαβάζεις. Καλή θητεία να έχεις! Εικόνα
Άβαταρ μέλους
giannis777
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 29, 2014 8:40 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από giannis777 »

Σε ευχαριστω. Αν και δεν εχω ακομα κατασταλαξει, προεδρικη φρουρα ή ειδικες δυναμεις?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από D.Y.K »

giannis777 έγραψε:Σε ευχαριστω. by eDeals"> ΑνΕικόνα και δεν εχω ακομα κατασταλαξει, προεδρικη φρουρα ή ειδικες δυναμεις;


Αυτό είναι καθαρά δική σου επιλογή. Γνωρίζεις πάνω κάτω τι προϋποθέσεις χρειάζονται και το τι είναι το καθένα οπότε εσύ αποφασίζεις.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα είναι τιμή σου όπου και αν υπηρετήσεις την Πατρίδα.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης