Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
bigfish
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 23, 2011 5:09 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από bigfish »

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση και sorry αν ειχε αναφερθει ξανα!
lefteris
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Απρ 04, 2011 3:19 am
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από lefteris »

Παιδια παρουσιαζομαι τον Μαιο και ενδιαφερομαι για προεδρικη φρουρα. Ειμαι 1,83 και 69 κιλα. Εχω πιθανοτητες; Ευχαριστω
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από Greek_Army »

lefteris έγραψε:Παιδια παρουσιαζομαι τον Μαιο και ενδιαφερομαι για προεδρικη φρουρα. Ειμαι 1,83 και 69 κιλα. Εχω πιθανοτητες; Ευχαριστω


Δεν έχεις το ύψος. Θέλουνε πάνω από 1.85. Εκτός και αν έχεις βύσμα
Πιτσιρίκος

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από Πιτσιρίκος »

Καλησπέρα. Θα παρουσιαστώ το χειμώνα στο υγειονομικό σα γιατρός Μα ενδιαφερομαι για προεδρικη φρουρα. Ειμαι 1,96 και περίπου 100κιλα. Εχω καμια πιθανότητα; Ευχαριστώ πολύ
ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ »

Καλησπερα παιδια, διαβασα ολες τις σελιδες με τα σχολια σας και εχω μια πιο σφαιρικη αποψη για το θεμα της προεδρικης φρουρας.
απλα μπερδευτικα λιγο με το υψος, αλλοι λετε πανω απο 1,88 αλλοι 1,87 αλλοι παλι γυρω στο 1,85.
τι ισχυει τελικα υπαρχει μια ηλικια στανταρ; δλδ απο 1.85 και πανω;

εχω μια ερωτηση, θελω να μπω προεδρικη φρουρα αλλα κανω 8μηνη θητεια επειδη ειμαι προστατης οικογενειας. μπορω να δηλωσω προεδρικη φρουρα; η καλυτερα να μην δηλωσω μειωμενη θητεια για να μπω;
Γιάννης

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από Γιάννης »

Μια ερώτηση. είμαι 1,85 σε καλή φυσική κατάσταση. Το ότι έχω δυσχρωματοψία (Ι2) παίζει ρόλο στο να μην Επιλεχθώ; ευχαριστώ
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από D.Y.K »

Γιάννης έγραψε:Μια ερώτηση. Είμαι 1,85 σε καλή φυσική κατάσταση. Το ότι έχω δυσχρωματοψία (Ι2) παίζει ρόλο στο να μην Επιλεχθώ; Ευχαριστώ


Φυσικά.

Θα πρέπει να είσαι Ι1 απαραιτήτως.

Άβαταρ μέλους
ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Παρ Απρ 29, 2011 4:35 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ »

Η μυωπεια παιζει ρολο για την επιλογη καποιου στην προεδρικη φρουρα ;
giorgos

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από giorgos »

Ρε παιδιά γράψαν το όνομά μου στο κεντρο για προεδρκή φρουρα και τωρα που ήρθαν οι μεταθέσεις πήγα Πάτρα τεχνικό και μου είπαν οτι θα Παω μετα ΠΦ. Γίνεται κάτι τέτοιο; Δε θέλω να χάσω την ΠΦ. Γνωστοί μου από Σπάρτη έγινα τφ από τεχνιτες και πηγαν κατευθείαν γτ εγώ έτσι. Είμαι 1.90 και Ι1
Nepenthe
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Οκτ 04, 2011 5:01 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από Nepenthe »

Γεια σας! Ενδιαφέρομαι πολυ για προεδρική φρουρά! Είμαι 1.87 και λογικά θα βγώ Ι1. Ήθελα να ρωτήσω αν παίζει ρόλο στην επιλογή το ότι έχω σημάδι απο σκουλαρίκι στο αυτί μου και αν το ύψος μου πληρεί τις προυποθέσεις. Ευχαριστώ!
opanos

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από opanos »

Καλησπερα

ειμαι 23 χρονων και σκεφτομαι να κοψω την αναβολη το πασχα
εχω υψος 1,92 βαρος 95 κιλα γυμνασμενος δεν υπαρχει κοιλια ουτε για ιχνος
εχω μυωπια ομως 2,5 και 1,5 μπορω να παω τσολιας;
και αν ναι πως το καταφερνω;

ευχαριστω
ΓΙΩΡΓΟΣ

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

Καλησπερα, οι μειωμενης θητειας ειναι και αυτοι υποψηφιοι για προεδρικη φρουρα?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από D.Y.K »

ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:Καλησπερα, οι μειωμενης θητειας ειναι και αυτοι υποψηφιοι για προεδρικη φρουρα;


Ναι φίλε μου.

skopos ΜΑΣ

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από skopos ΜΑΣ »

Κανονικά όχι δεν επιλέγονται, γι αυτο και στο κέντρο ο αξιωματικος που θα ερθει θα σας τονίσει οτι δέχονται μονο πλήρους θητείας! Απο κέι και πέρα όμως αν θέλεις τόσο πολυ να υπηρετήσεις ως εύζωνας τότε απλά μην το αναφέρεις και ενα μήνα πριν απολυθέις μπορείς να κάνεις τα χαρτιά σου για μειωμένη θητεία! Φιλικά πάντα
Άβαταρ μέλους
Ντανιέλ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2012 3:33 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από Ντανιέλ »

Καλησπέρα σε όλους, καταρχάς ευχαριστώ αυτούς που φτιάξανε το Site και αυτούς που το κρατάνε ζωντανό. Λοιπών έχω μερικές ερωτήσεις, θέλω να μάθω πως είναι τα πράγματα στην Π. Φ. Δηλαδή τι κάνουν από την μέρα που μπουν μέχρι να βγουν. Άκουσα ότι σε αφήνουν να πας σπίτι μέρα παρά μέρα; Αλήθεια; Αξίζει αυτό όμως; Για μένα: Είμαι 20 χρονών. Έχω 2 υπηκοότητες Ρώσική και Ελληνική, δεν έχω κάνει στρατό στην Ρωσία. Έχω ύψος 1,98 και 120 κιλά, με λίγα λόγια ΝΤΟΥΛΑΠΑ. Έχω ερασιτεχνικό δίπλωμα αυτοκινήτου. Έχω πτυχίο "Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων και Δικτύων του τομέα Ηλεκτρονικής". Γνώση Ρώσικης γλώσσας. Και το κακό, έχω μυωπία (-4,25) αλλά φοράω φακούς. Παρουσιάζομαι τον Μάιο που δεν ξέρω γιατί είχα πάρει αναβολή. Παιδιά αν έχετε καλοσύνη πείτε μου αν μπορώ να περάσω στην Π. Φ. Για το πως είναι εκεί και αν όχι που θα μπορούσα αλλού να περάσω. Σας ευχαριστώ ξανά!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες