Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Οτιδήποτε δεν ανήκει στις υπόλοιπες συζητήσεις
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκέπτης

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κανείς κάποια ιστοσελίδα με αγγελίες για φύλακες ασφαλείας / Security στο εξωτερικό (ΕΕ) και αν μπορώ να με την άδεια εργασίας που έχω, να δουλέψω στο εξωτερικό;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Αλεξ

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Αλεξ »

Καλημέρα, με τα την απόλυση μας από ΕΛΔΥΚ μας έδωσαν χαρτί που γράφει ότι έχουμε κάνει 50 ένοπλες υπηρεσίες και μας είπαν πως με αυτό μπορούμε να βγάλουμε άδεια security. Ισχύει κάτι τέτοιο;
Βασίλης

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Βασίλης »

Παιδιά μου έληξε η αδεια σεκιουριτι εδώ και 10 μέρες. Γίνετε να την ανανεώσω;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από D.Y.K »

Βασίλης έγραψε:Παιδιά μου έληξε η αδεια σεκιουριτι εδώ και 10 μέρες. Γίνετε να την ανανεώσω;


Φυσικά. Απλά όπως καταλαβαίνεις, μέχρι να την ανανεώσεις δεν θα μπορείς να εργαστείς.

Άβαταρ μέλους
Vasilis1995
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2020 11:22 pm
Επικοινωνία:

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Vasilis1995 »

Παιδιά μια ερώτηση πολύ σημαντική λήγει η άδεια σεκιούριτι 22 του μηνός έχω στείλει όλα τα χαρτιά στην αστυνομία εδώ και έναν μήνα αλλά δεν έχει έρθει ακόμα η καινούργια άδεια και εγώ δουλευω αν δεν ερθει μέχρι τότε η άδεια μπορώ να πάρω κάποιο χαρτί από την αστυνομία ότι έχω κάνει τα χαρτιά για να μπορώ να δουλέψω; Γιατί αλλιώς δεν νομίζω να μπορω... Όταν είχα βγάλει την άδεια πριν 5 χρόνια μου ειχαν δώσει χαρτί μέχρι να έρθει η καινούργια αλλά τώρα δεν ξερω...
Κώστας

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Κώστας »

Παιδιά ξέρετε τι άδεια χρειάζεται στην Αμερική για να δουλέψω προφανώς το χαρτί κεμεα δεν ισχύει έτσι;
Κώστας

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Κώστας »

Καλημέρα παιδιά θέλω να δουλέψω Αμερική προφανώς η άδεια εργασίας του κεμεα δεν ισχύει εκεί τι άδεια εργασίας χρειάζεται να βγάλω για Αμερική αν ξέρει κάποιος κάτι ας με ενημερώσει ευχαριστώ
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από D.Y.K »

Κώστας έγραψε:Καλημέρα παιδιά θέλω να δουλέψω Αμερική προφανώς η άδεια εργασίας του κεμεα δεν ισχύει εκεί τι άδεια εργασίας χρειάζεται να βγάλω για Αμερική αν ξέρει κάποιος κάτι ας με ενημερώσει ευχαριστώ


Το χαρτί του ΚΕΜΕΑ δεν έχει ισχύ σε καμία χώρα, καθώς οπουδήποτε και αν πας (είτε εντός, είτε εκτός ΕΕ), θα πρέπει να δώσεις τις αντίστοιχες εξετάσεις για να βγάλεις άδεια εργασίας εκεί. Μην ξεχνάς ότι κάθε χώρα διέπεται από διαφορετική νομοθεσία.

κωσταας

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από κωσταας »

Ξερει κανεις που πρεπει να ενημερωθω για αδεια σεκιουριτη στην αμερικη απο αμερικανιιη πρεσβεια;

Άβαταρ μέλους
George1245
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 3:41 am
Τοποθεσία: ΣΟΥΚΟΥΛΙΚΟΣ
Επικοινωνία:

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από George1245 »

Καλημέρα σας, όσοι απολύθηκαν από Κύπρο και είχαμε κάνει 50+ ένοπλες υπηρεσίες χωρίς ποινές μας έδωσαν πιστοποιητικό. Με τι χαρτί αυτό μας είπαν ότι μπορούμε να βγάλουμε άδεια security. Ξέρετε κάτι τέτοιο; Ευχαριστώ (361 Β 2019)

Fsasa

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Fsasa »

George1245 έγραψε:Καλημέρα σας, όσοι απολύθηκαν από Κύπρο και είχαμε κάνει 50+ ένοπλες υπηρεσίες χωρίς ποινές μας έδωσαν πιστοποιητικό. Με τι χαρτί αυτό μας είπαν ότι μπορούμε να βγάλουμε άδεια security. Ξέρετε κάτι τέτοιο; Ευχαριστώ (361 Β 2019)

Γενικά στην Κύπρο φάγατε πολύ Παππά Εικόνα για άδεια σεκιούριτι μπες στην σελίδα της αστυνομίας και τσεκαρε τι δικαιολογητικά θέλεις , τέτοιο χαρτί δεν νομίζω να ζητάει.
Άβαταρ μέλους
George1245
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 3:41 am
Τοποθεσία: ΣΟΥΚΟΥΛΙΚΟΣ
Επικοινωνία:

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από George1245 »

Δε ξέρω τη εννοείς "φάγαμε παπά"... Δεν υπάρχει τέτοια έκφραση στην ελληνική γλώσσα. Πάντως το φαγητό στην ΕΛΔΥΚ είναι μια χαρά αν εννοείς αυτό. Μια χαρά περάσαμε στη Κύπρο. Δε μπορώ να σε καταλάβω...
fsafsa

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από fsafsa »

George1245 έγραψε:Δε ξέρω τη εννοείς "φάγαμε παπά"... Δεν υπάρχει τέτοια έκφραση στην ελληνική γλώσσα. Πάντως το φαγητό στην ΕΛΔΥΚ είναι μια χαρά αν εννοείς αυτό. Μια χαρά περάσαμε στη Κύπρο. Δε μπορώ να σε καταλάβω...


Για να βγάλεις άδεια εργασίας για σεκιούριτι χρειάζεται να δώσεις εξετάσεις στον ΕΟΠΠΕΠ, πουθενά δεν θα σε βοηθήσουν οι 50+ ένοπλες υπηρεσίες που σας έδωσαν στην ΕΛΔΥΚ ούτε αυτό το πιστοποιητικό.

Το "φάγαμε παπά" σημαίνει ο, τι σας κορόιδεψαν, σας έδωσαν ένα πιστοποιητικό που δεν έχει καμία αξία στην εύρεση εργασίας.

o_agnostos_123
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Μάιος 25, 2020 5:13 pm
Επικοινωνία:

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από o_agnostos_123 »

Καλησπερα...

τελειωσα στρατο πριν 5 χρονια... Ειμουν Ι1 αλλα λογω υγειας, με εκαναν Ι4 (παιζει ρολο αν ειναι παθολογικο/ψυχολογικο και γενικα αν ειναι Ι4/αοπλο στους security; ).

Στ Χ εταιρια. Αν με ρωτησουν αν τελειωσα στρατο και προφανως πω ναι, θα ζητηθει το χαρτι απολυσης στρατου;

Υπαρχει καποιο Ελαχιστο υψος; Ή οριο ηλικιας;(Ειμαι 25)

Επισης οι εξετασεις ειναι 2 φορες το χρονο (ΚΕΜΕΑ) ;

Ευχαριστω για τον χρονο σας. Με εκτιμηση, Γιωργος.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης