Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Οτιδήποτε δεν ανήκει στις υπόλοιπες συζητήσεις
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Jimny

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Jimny »

Τι να πω ρε φιλε έχεις δικιο. εγω χάνω 6 χρόνια σε νοσοκομείο. επειδη μου έληξε η αδεια κ την έβγαλα φέτος δεν μου αναγνωτιζει τα χρονια. βεβαια αναλόγως το νοσοκομείο που θα πέσεις γιατί σε καποια νοσοκομεια δεν σκαμπαζουν οι υπάλληλοι. θα τα βαλω κ ότι γινει
Άβαταρ μέλους
mr.Vox
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 09, 2014 5:30 pm
Επικοινωνία:

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από mr.Vox »

Είπαμε ότι το θέμα είναι ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ. Αν δω ότι αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα θα απευθυνθώ στον Συνήγορο του Πολίτη αλλά και στον Επιθεωρητή Δημόσιας Διοίκησης. Βαριέμαι να συντάσσω κείμενα πάλι άλλα ίσως βρούμε το δίκιο μας κάποιοι.Ακόμα εγώ δεν έχω θέμα αν και έχω ένα μικρό κενό. Όχι επειδή έφταιγα εγώ αλλά λόγω της γραφειοκρατίας.

Επίσης το θέμα πρέπει να το δει και η Ομοσπονδία Υπαλλήλων Προσωπικού Ασφαλείας Ελλάδος

Αν θέλει κάποιος για το θέμα αυτό μου στέλνει inbox

Jimny

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Jimny »

Φιλε για το θέμα της ασειας που σε είχα ρωτήσει την δεχτηκαν την προυπηρεσια. περασα. δουλευω ήδη. απλα εβαλα φωτοτυπιες τις παλιες αδειες. δεν ειχα προβλημα.
markos

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από markos »

Παιδια προτεινετε μια καλη σχολη για το σεμιναριο των 100ωρων και τιμες περιπου που παιζουν.

Σας ευχαριστω

jvlsm
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Απρ 27, 2019 2:46 pm
Επικοινωνία:

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από jvlsm »

Η άδεια εργασίας Α του ΚΕΜΕΑ είναι ίδια με την άδεια εργασίας κάποιου που έχει τελειώσει διετές ΙΕΚ Στέλεχος Ασφάλειας Προσώπων και Υποδομών; Αν αποφασίσω να πάω στο συγκεκριμένο ΙΕΚ θα χρειαστεί να βγάλω νέα άδεια εργασίας μετά την πιστοποίηση ή χρησιμοποιώ την ήδη υπάρχουσα του ΚΕΜΕΑ;
Άβαταρ μέλους
mr.Vox
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 09, 2014 5:30 pm
Επικοινωνία:

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από mr.Vox »

Δεν εχεέ σχέση η πιστοποίηση του ΚΕΜΕΑ με την πιστοποίηση που θα πάρεις από τον ΕΟΠΠΕΠ αφού τελειώσεις το ΙΕΚ.Άμα τελειώσεις το ΙΕΚ και πιστοπιηθεις δεν χρειάζεται να δώσεις εξετάσεις στο ΚΕΜΕΑ.

Την λαμβλαμβά χωρίς εξετάσεις.

Αν όμως έχεις την αδεια του ΚΕΜΕΑ καλό ειείν να την ανανεώνεις γιατί η προυππροϋπη στο δημόσιο λαμβάνεται υπόψη από την ημέρα απόκτησης της άδειας και όχι της πιστοποίησης

jvlsm
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Απρ 27, 2019 2:46 pm
Επικοινωνία:

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από jvlsm »

mr.Vox έγραψε:Δεν εχεέ σχέση η πιστοποίηση του ΚΕΜΕΑ με την πιστοποίηση που θα πάρεις από τον ΕΟΠΠΕΠ αφού τελειώσεις το ΙΕΚ.Άμα τελειώσεις το ΙΕΚ και πιστοπιηθεις δεν χρειάζεται να δώσεις εξετάσεις στο ΚΕΜΕΑ.

Την λαμβλαμβά χωρίς εξετάσεις.

Αν όμως έχεις την αδεια του ΚΕΜΕΑ καλό ειείν να την ανανεώνεις γιατί η προυππροϋπη στο δημόσιο λαμβάνεται υπόψη από την ημέρα απόκτησης της άδειας και όχι της πιστοποίησης

Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Για το δεύτερο που λες με ενδιαφέρει. Έχοντας την άδεια εργασίας ήδη από το ΚΕΜΕΑ και όταν με το καλό πάρω την πιστοποίηση του διετούς ΙΕΚ, από ότι κατάλαβα δε θα χρειαστεί να βγάλω εκ νέου άδεια εργασίας για τον νέο τίτλο που θα αποκτήσω, σωστά;

Άβαταρ μέλους
mr.Vox
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 09, 2014 5:30 pm
Επικοινωνία:

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από mr.Vox »

Θα την ανανεώνεις ανά 5 χρόνια. Κανονικα χωρίς να δίνεις εξετάσεις. Με δύο λόγια οι έχοντας πιστοποίηση ΕΟΠΠΕΠ επίπεδο 5 δεν υποχρεούνται να δώσουν εξετάσεις στο ΚΕΜΕΑ για να βγάλουν άδεια εργασίας.

Το ΚΕΜΕΑ χορηγεί τίτλο επιπέδου 1 στην εκπαιδευτική κλίμακα.

στελιος

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από στελιος »

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! Μια ερωτηση το χαρτι ψυχειατρου πρεπει να ειναι μονο απο κρατικο νοσοκομειο η και ιδιωτη; Ευχαριστω

KOSTIS

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από KOSTIS »

γεια σας παιδια εδοσα και βγικανε τα αποτελεσματα γραπατα εγραψα 8 προφορικα 10 και βγικε σινολο 9 δεν περασα σοστα ;

Ιωάννα

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Ιωάννα »

Όχι δυστυχώς γιατί πρέπει να βγάλεις μέσο όρο 10
Δη.

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Δη. »

Γειά σας ξέρει κανείς για άδεια σεκιουριτη αν θέλει ύψος; σεκιουριτη πχ σε σούπερ μάρκετ κλπ
Aristidis

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Aristidis »

Καλησπέρα παιδιά, πόσο περίπου είναι ο μισθός σε αεροδρόμιο G4S; Παίζει ρόλο το πόστο που βρίσκεσαι; Υπάρχουν υπερωρίες κτλ;

ευχαριστώ εκ των προταίρων για τις απαντήσεις σας

GTR

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από GTR »

Ρε παιδιά έδωσα εξετάσεις τον Μάιο και πέρασα. τωρα πότε θα μου στείλουν την βεβαίωση επάρκειας. πρεπει να απευθυνθώ κάπου. ειχα δηλωσει να μου την στείλουν με κούριερ. ειμαι από επαρχια
Petros_Gnou
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 28, 2019 4:25 pm
Επικοινωνία:

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Petros_Gnou »

Παιδια θελω να κανω μια ερωτηση... Ειχα δωσει περισι τετοιο καιρο καιρο πιστοποιηση για την ειδικότητα Στελεχος Υπηρεσιων Ασφαλειας... Στα προφορικα που με κοψανε κιολας ρωτουσανε και καλα για σεναρια πανω στην δουλειά... Επηδη τα εκανα εχταρμας στα προφορικα μηπως ξερει καποιος απαντησεις διαφορων σεναριων για να παω λιγο προετοιμασμενος μιας και ξεκιναει τωρα η πιστοποιηση?;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες