Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Οτιδήποτε δεν ανήκει στις υπόλοιπες συζητήσεις
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Νικος

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Νικος »

650-700? σε όποιο πόστο κι αν πας απλά σαν screener μόνο μπορείς να γίνεις επόπτης πχ σα φύλακας δε μπορείςΥπερωρίες υπάρχουν λίγες κι αυτό γιατί δε νθέλει το αεροδρόμιο υπερωρίες για λόγους κοπωσης

Κάθε χρόνο παραιτούνται 15-20 άτομα απο g4s και άλλα τοσα από icts αεροδρομιου.. έχει κούραση και καταπίεση και γενικά είναι για άτομα που εχουν απόλυτη ανάγκη τα χρήματα Μηλεω πολλά οι παραιτήσεις τα λένε ολα. υπάρχει λόγος που στις αγγελίες ζητάνε συνέχεια άτομα για αεροδρόμιο. Καποια καλά πόστα τα χουν πιάσει βύσματα τα άλλα θα τα πιάσουν τα κορόιδα που θα έρθουν να αντικαταστήσουν αυτούς που παραιτούνται.

giannis255

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από giannis255 »

Καλησπερα παιδες απο οτι καταλαβα για ανανεωση

1) παω στην αστυνομια της περιοχης και μου δινουν αιτηση ανανεωσης που συμπληρωνω και μαζι αφηνω

2) τεσσερις εγχρωμες μικρες πικ

3) μια δηλωση του κλασσικου νομου στην οποια χειρογραφα θα γραψω εκεινα τα κλασσικα 4 Οτι δεν ειμαι κρατουμαι δεν εχω καταδικαστει και τα υπολοιπα και την οποια θα εχω θεωρησει σε κεπ αρχικα

4) το ιδιο χαρτι ψυχιατρου που ειχα παει και στην χορηγηση

5) και ενα τριανταευρω για να αγορασω το σχετικο τελος αυτο απο που το παιρνω απο αστυνομια εκεινη τη στιγμη;

αυτα ειναι ετσι;

και φυσικα να κανω την διαδικασια κανα διμηνο πριν τη ληξη γιατι παιζει ενα μηνα να κανει στανταρ γραφειοκρατικα

σωστα τα λεω;

Πρασινος Ιπποτης

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Πρασινος Ιπποτης »

Παιδια ειμαι 22 ετων και μετα απο πολυ πριξιμο των γονιων μου για δουλεια με ενσημα περασα την πορτα ενος ΚΕΚ αρχισα μαθηματα Νοεμβρη 2019 εδωσα εξετασεις Φεβρουαριο 2020 και εν τελη παρελαβα αδεια Μαΐο 2020 κοστος 240? ΚΕΚ με εκτωση λογω ανεργιας 100?παραβολο 50 ΚΕ. ΜΕ. Α παραβολο ΕΟΠΠΕΠ εξετασεων 20? ψυχιατρο 30? παραβολο ΕΛΑΣ συν 2.40? παραβολο ΕΛΑΣ πριν την παραλαβη της αδειας. Συνολικο κοστος 442.40?.
Πρασινος Ιπποτης

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Πρασινος Ιπποτης »

Πηγαινοντας στην πρωτη μου συνεντευξη σε εταιρια του χωρου καταλαμβα πως κατι περιεργο συμβαινει οταν η πρωτη τους κοβεντα ηταν σε προσλαβανουμαι σημερα αν θες και ξεκινας αυριο με χαρτια προσληψης ετοιμα να συμπληροθουν οπως ειπε και ο υπαληλος. Αμοιβη 23? την ημερα και 25? την νυκτα το οκταωρο 23 ενσημα το μηνα πεντε ημερες την εβδομαδα εργασια τωρα αν παρουσιατει κατι εκτακτο θα ειδοπιοιθεις αν θες μου κανει με νοημα. Απο το επομενο πρωι αρχιζει το στενο μαρκαρισμα κλησεις στο τηλεφωνο και συνεχεις παρεγκλισεις να παω να υπογραψω. Προφανως και συνηθως δεν σε παρακαλανε να δουλεψεις οποτε το εψαξα και διαβασα πολυ ασχημα πραγματα για τις εργασικες συνθηκες των περισοτερων εταιριων στην Ελλαδα συμπεριλαμβανομενης και αυτης της εταιριας.
Πρασινος Ιπποτης

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Πρασινος Ιπποτης »

Εν κατακλιδη για οπιον ενδιαφερεται να βγαλει αδεια ας γνωριζει οτι το κοστος με σεμιναρια ΚΕΚ παραβολα εξετασεων αστυνομιας συν το 20ρικο του ψυχιατου ειναι 442.4? η διδικασια θα κρατησει καπιους μηνες λογω του οτι δεν υπαρχουν στανταρ ημερομηνιες εξετασεων. Να κανει μεγαλη ερευνα για της εταιριες του χωρου. Πρωσοπικα προτιμω να συνεχιζω να εργαζομαι ως ντελιβερι πενθημερο πεντε ωρες και ας παιρνω 15? γιατι μπορω να βγαζω αλλα 20? σε μπουρμπουαρ.
Giannis1

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Giannis1 »

Απο 780 μέχρι 890 ανάλογα τις υπερορίες και τα βραδινά που θα κάνεις. Εχει πολύ όμως δουλειά και θα ταλαιπωρηθής αν δεν έχεις όρεξη για εργασία.
Πρασινος Ιπποτης

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Πρασινος Ιπποτης »

Giannis1 έγραψε:Απο 780 μέχρι 890 ανάλογα τις υπερορίες και τα βραδινά που θα κάνεις. Εχει πολύ όμως δουλειά και θα ταλαιπωρηθής αν δεν έχεις όρεξη για εργασία.
Σε συνεντευξη εργασιας μου ειπε 23 ευρω την ημερα σε ημερισιες φυλαξεις οκταωρες 20 ημερες το μηνα 460 ευρω. Του λεω ο βασικος μισθος δεν ειναι τοσα μου λεει η εταιρια κανει μονοωρες συμβασεις εργασιας. Ωρεξη για δουλεια υπαρχει ωρεξη για κοροιδια δεν υπαρχει. Αυτη η φυλαξη ηταν 50 λεπτα με την συγκοινωνια απο το σπιτι μου.

dimitris345

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από dimitris345 »

Καλησπερα ρε μαγκες, οποιος μπορει να βοηθησει, πηγα σε ενα τμημα να ρωτησω για ανανεωση πενταετιας αδειας μου ειπαν εκει σε ενα πινακα ειναι τα απαραιτητα εγγραφα φερτα, τα εβγαλα μια φωτο πηγα να ρωτησω αλλα μου ειπαν με δυσαρεσκεια λες και τους ετρωγα τον χρονο ρωτα στο τηλεφωνο δεν ξερουμε παραπανω

λοιπον

1) αναφερει ενα παραβολο των 30ε απο το σαιτ ε-παραβολο

αυτο ειναι το 1834 σωστα;

2) αναφερει χαρτοσημα των 2.04 ευρω της ελληνικης αστυνομιας παλι απο το ε-παραβολο σαιτ, αυτα δεν τα βρισκω;

3) αυτο το πιστοποιητικο πρωτοδικειου απο κεπ το οποιο λεει προαιρετικα, στα κεπ το δινουν;

4) λογαριασμο δεη για την οδο κατοικιας αφου μενω στο πατρικο πως γινεται παλι παω κεπ και παιρνω ενα αλλο εγγραφο οτι μενω στους δικους μου;

Ανθυποστρατηγός

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Ανθυποστρατηγός »

Καλημέρα σε όλους,

Γνωρίζει κάποιος που αλλού ζητείται το ΙΕΚ στελέχους ασφαλείας προσώπων και υποδομών πέρα από προκηρύξεις της ΕΛ. ΑΣ στο δημόσιο;

Ευχαριστώ.

gpeppas941994
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2020 10:33 pm
Επικοινωνία:

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από gpeppas941994 »

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχω δουλέψει ως ένοπλος φρουρός σε πλοίο μετά μπορώ να βρω δουλειά σεκιούριτι χωρίς να έχω την άδεια.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από D.Y.K »

gpeppas941994 έγραψε:

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχω δουλέψει ως ένοπλος φρουρός σε πλοίο μετά μπορώ να βρω δουλειά σεκιούριτι χωρίς να έχω την άδεια.



Δυστυχώς όχι.

Θα πρέπει να παρακολουθήσεις τα μαθήματα των 105 ωρών και να δώσεις εξετάσεις στον ΕΟΠΠΕΠ για να βγάλεις άδεια εργασίας ΙΕΠΥΑ Α' κατηγορίας.

Αυτή την περίοδο δεν γίνονται οι εξετάσεις λόγω COVID.

gpeppas941994
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2020 10:33 pm
Επικοινωνία:

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από gpeppas941994 »

D.Y.K έγραψε:Δυστυχώς όχι.Θα πρέπει να παρακολουθήσεις τα μαθήματα των 105 ωρών και να δώσεις εξετάσεις στον ΕΟΠΠΕΠ για να βγάλεις άδεια εργασίας ΙΕΠΥΑ Α' κατηγορίας.

Αυτή την περίοδο δεν γίνονται οι εξετάσεις λόγω COVID.


Ευχαριστώ πολύ δ. Υ. Κ. Κοιτάζω για τους εποπ αλλά έτσι όπως το πάνε δεν θα με πιάσει το όριο και μετά από κάποια ηλικία βαριέσαι συνέχεια στο καράβι.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Τρί Μαρ 16, 2021 8:09 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Demi111
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Μαρ 29, 2021 7:56 pm
Επικοινωνία:

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Demi111 »

Καλησπέρα σε όλους,security κ εγω, πρόσφατα ειχα μια πρόταση για την εταιρεία brinks να εργαστώ στο αεροδρόμιο, κ μ πρότειναν να παω σε κάποιο αλλο νησι, και το σκέφτομαι να παω κ με τν ευκαιρία να δω και κάποιο αλλο νησί, αλλα ήθελα να σας γνωρίσω αν γνωρίζει κανεί συγκεκριμένα όμως για την brinks οχι γενικα για αλλη εταιρεία εαν στο σπιτι που σου νοικιάζουν μένεις μονος ή εχεις κ συγκατοίκους;
Fsasa

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Fsasa »

Τι μόνος, με άλλους θα μένεις.
.

Επάγγελμα Security : Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από . »

Καλησπέρα σας, Πριν αρκετό καιρό είχα δουλέψει ως security λίγους μήνες και θέλω να βγάλω άδεια πάλι αλλά έχει λήξει. Είναι υποχρεωτική η παρακολούθηση 105 ώρες;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης