Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Thalia92
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 22, 2019 6:51 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Thalia92 »

Καλησπέρα σας!! Για αστυνομία μέσο πανελλήνιες μεχρι 26 χρονών είναι;
The Marine
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 249
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 27, 2012 10:54 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από The Marine »

Thalia92 έγραψε:Καλησπέρα σας!! Για αστυνομία μέσο πανελλήνιες μεχρι 26 χρονών είναι;
Ναι

"Θαρσείν Χρή" ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΠΕΖΟΝΑΥΤΩΝ
DimitrisDion
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 05, 2019 6:32 am
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από DimitrisDion »

Εχουν καλεσει κανεναν επιτυγχοντα φετος απο το τμημα;
Panosvlach
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 22, 2019 4:36 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Panosvlach »

Καλησπέρα όχι κανέναν ακόμα και εγώ επιτυχών ειμαι και περιμένω φταίει που έχουν βάλει τους ειδικούς φρουρούς μπροστά μήπως ξέρει κανείς επδει είμαι ανάμεσα σε Ρέθυμνο και Κομοτηνή αν στο Ρέθυμνο έχει καλές εγκαταστάσεις
Panosvlach
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 22, 2019 4:36 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Panosvlach »

Καλησπερα στην ομαδα μηπως ξερει κανεις που να εχει παει ρεθυμνο πως ειναι απο εγκαταστασεις; Ειμαι 3ος σε σειρα επιτυχιας και εχω και τριτεκνια ειδικο κριτηριο ειμαι αναμεσα σε ρεθυμνο και κομοτηνη να επιλεξω ξερει κανεις να με συμβουλεψει; ευχαριστω εκ των προτερων
Άβαταρ μέλους
Giwrgos152617171
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Οκτ 15, 2019 10:53 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Giwrgos152617171 »

Να ρωτήσω Κάτι; Στην διάρκεια της φοίτησης στη σχολή ένας από Θεσσαλονίκη εννοείται πως μπορεί τις μέρες που υπάρχει έξοδος να γυρίσει στην πόλη του; 2 εμείς επιλέγουμε το παράρτημα που θέλουμε και είναι πιο κοντά στον τοπο μας...3 η πρακτική τα καλοκαίρια στον τοπο διαμονής μας γίνεται.. Ευχαριστώ
SV112
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 19, 2019 12:33 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από SV112 »

1)Εάν σε βολεύει να πηγαινοερχεσαι και σε αφήσουν να βγεις από τη σχολή (Δηλαδή δεν έχεις στερηση εξοδου ή καποια υπηρεσία) ναι μπορείς να πηγαίνεις 2) εμένα σήμερα με πήραν τηλέφωνο να πάω να δηλώσω σχολές. Από ότι έχω ακούσει δηλώνουμε σχολές με τη σειρά που θέλουμε και έπειτα ανάλογα με τον τόπο κατοικίας μας και τη σειρά επιτυχίας με την οποία έχουμε περάσει πάμε στην αντίστοιχη σχολή

3) θα σε απογοητεύσω γιατί έχω την εντύπωση πως πλέον πάμε όλοι Αθήνα στην πρακτική . Υπάρχει βέβαια και το ενδεχόμενο το καλοκαίρι να μας πάρουν και σε νησί

Ελπίζω να σε βοήθησα

SV112
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 19, 2019 12:33 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από SV112 »

Panosvlach έγραψε:Καλησπερα στην ομαδα μηπως ξερει κανεις που να εχει παει ρεθυμνο πως ειναι απο εγκαταστασεις; Ειμαι 3ος σε σειρα επιτυχιας και εχω και τριτεκνια ειδικο κριτηριο ειμαι αναμεσα σε ρεθυμνο και κομοτηνη να επιλεξω ξερει κανεις να με συμβουλεψει; ευχαριστω εκ των προτερων


Γεια. Επειδή είσαι τρίτος στη σειρά επιτυχίας (συγχαρητήρια !!) πιστεύω ότι όποια σχολή και να βάλεις πρώτη στη σειρά προτίμησης θα σε πάρουν εκεί. Φέτος πέρασα και εγώ αλλά όσους αστυνομικούς έχω ρωτήσει με συμβούλεψαν να βάλω το Ρέθυμνο σαν πρώτη επιλογή. Γιατί και η νοοτροπία του κόσμου είναι διαφορετική και η σχολή είναι πάρα πολύ κοντά στο κέντρο για όταν θέλεις για τις εξόδους σου. Τώρα είναι και ανάλογα το τι σε βολεύει με τον τόπο κατοικίας σου.

Απλώς Έχε υπόψη σου ότι άμα πας στο Ρέθυμνο σαν σχολή τη βασική εκπαίδευση που περνάμε τον πρώτο μήνα θα την κάνεις πάνω στην Κομοτηνή και μετά θα πάτε κάτω Κρήτη

Άβαταρ μέλους
Giwrgos152617171
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Οκτ 15, 2019 10:53 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Giwrgos152617171 »

Ευχαριστώ πολύ.. Και για την πρακτική δηλαδή είναι πολύ λίγες οι πιθανότητες να ρθεις... δεν έχω πάει στην σχολή απλά άκουσα ότι μόνο την τελευταία πρακτική είναι αναγκαστικά Αθήνα... γιατι το καλοκαίρι νομίζω οτι επιλέγεις Και συ ή βάζεις έστω μια προτεραιότητα για το που θες να πας

ΜΑΡΙΑ235
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 10:49 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από ΜΑΡΙΑ235 »

Παιδιά αν πετύχουμε στις πανελλαδικές για την αστυφυλάκων , που δίνουμε τα αθλήματα; Έχω ακούσει ότι γίνεται και στην πυροσβεστική. Ισχύει κάτι τέτοιο;
TZITZIKAKOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2012 11:07 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από TZITZIKAKOS »

Σωστά και πηγαίνεις το χαρτί βεβαίωση στην αστυνομία μόλις κριθείς επιτυχών στην Πυροσβεστική.
Kyriakostsak
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 31, 2020 10:04 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Kyriakostsak »

Καλησπερα σας ειμαι 16 χρονων και το ονειρο μου απο μικρος ηταν να μπω στην αστυνομία. Το θεμα ειναι οτι σταμάτησα να πηγαινω στο δημόσιο σχολειο και γράφτηκα σε ιδιωτικό που συγκεκριμενα ειναι ΒΡΕΤΑΝΙΚΟ... σημαινει πως δεν μπορω να δωσω πανελληνιες... για να μπω στην αστυνομία Ποιες λύσεις μου προτείνετε... μπορω να μπω στην αστυνομία χωρις εξετασεις; Υπαρχει καποια σχολη που μπορω να μπω με το απολυτήριο του Λυκειου που θα παρω;
Kwstas10
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 13, 2020 3:34 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Kwstas10 »

Καλησπέρα, θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με κάτι που με απασχολεί. Είμαι τριτοετης φοιτητής σε ΑΕΙ του χρόνου με το καλό θα πάρω το πτυχίο μου. Σκέφτομαι πολύ έντονα να ξαναδώσω πανελλήνιες για τη σχολή αστυφυλάκων μιας και είναι κάτι που ήθελα αλλά δεν τόλμησα όταν μου δόθηκε η ευκαιρία την πρώτη φορά στις πανελλήνιες. Πιστεύω ότι αν διαβασω θα την πιάσω. Ωστόσο θέλω να ρωτήσω. Διαβασα οτι μετα την αποφοίτηση πάμε 2 χρόνια σε ΑΤ στην Αθήνα. μετάαπόαυτα τα χρόνια θα πρέπει να παραμείνουμε Αθήνα; Ή μπορούμε να διαλέξουμε τον τόπο που θα εργαζόμαστε πλέον ως αστυνομικοίι;
Θαπροτιμούσα να μου απαντήσει κάποιος που γνωρίζει και όχι κακοπροαίρετα. Ευχαριστώ πολυ!

Άβαταρ μέλους
Giorgos33
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2020 5:41 am
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Giorgos33 »

Παιδιά μια ερώτηση ξέρει κανείς μέσα από την σχολή αστυφυλάκων σε τι θέση μπορεί να εργαστεί κάνεις (π. χ έχω ακούσει ότι κάποιος μπορεί να γίνει μηχανικός μέσα από την σχολή)
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης