Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

Η ΔΑ είναι ότι πιο άχρηστο υπάρχει στο δημόσιο, μεγάλο ποσοστό των στελεχών της είναι τοπικά βύσματα, όλη μέρα αράζουν σε καφετέριες κόβουν και καμιά κλήση σε κάνα ταλαίπωρο... Πάει το οχτάωρο... Όσο για τους 90... Τα είπαν οι προηγούμενοι.
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
Άβαταρ μέλους
Κροταλιας
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 09, 2017 3:05 pm
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Κροταλιας »

Λόγο το ότι δεν υπάρχει προσωπικό στην αστυνομία από δω και πέρα όχι μόνο η δημοτική αστυνομία, αλλά και ο κάθε Μ@@Λ@@Σ δημόσιος υπάλληλος θα γίνεται Ε. Φ για να πηγαίνει να κάνει βόλτες τσάμπα με την μηχανή, η με το περιπολικό και στο τέλος ένα Έβερεστ να φουσκώσει η κοιλιά. Αυτα έχει η Ελλάδα του 2017 και εμείς εδώ κάνουμε πλούσια τα φροντιστήρια για να περάσουμε σε μια Γ@#$%^Η Σχολή την οποία ξέρουμε τι μας περιμένει, τι έχουμε να αντιμετωπίσουμε. Πλέον έχω αρχίσει να σιχαίνομαι την ίδια μου την πατρίδα.

Γ@%Ω ΤΗΝ ΚΥΒΈΡΝΗΣΗ

Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από wolver »

Και ποιος σου ειπε εσενα οτι θα παρουν ε. Φ; Και αν παρουν πιστεψε με οι περισσοτεροι απο τα παιδια που θα μπουμε θα το θελουμε και φυσικα οχι για τους λογους που ειπες. Επισης για τα φροντιστηρια που λες ολοι εχουμε περασει απο αυτη την κατασταση. Οποτε δεν καταλαβαινω την εκρηξη σου
Άβαταρ μέλους
Κροταλιας
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 09, 2017 3:05 pm
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Κροταλιας »

Εγώ φίλε μου είμαι υποψήφιος στην σχολή αστυφυλάκων και εγώ επίσης θέλω να περάσω αλλά όταν υπάρχουν κάτι άτομα που μόνο και μόνο για τα λεφτά (και που σιγά τα λεφτά) και για την σίγουρη δουλειά μπαίνουν στην αστυνομία, και φυσικά είναι για τους λογούς που είπα έτσι είναι φιλαράκο άμα βγεις έξω και παρατήρησης θα καταλάβεις Ότι είναι όλη αυτή ανίκανη Είναι όλη τους για φραπεδες και για μπουγάτσες.

Γιατί άμα υπήρχαν τα παιδιά που θα το θελαν δεν θα ακούγαμε κάθε λίγο και λιγάκι ληστείες, βιασμοί, η εγκληματικοτητα χτυπάει κόκκινο σε κάποιες περιοχές Μενίδι, Εξάρχεια. Αμα είναι να κυνηγάνε Τους εγκληματίες και στα Έβερεστ ποιος θα πάει μου λες; Τόσα τροχαία ατυχήματα καθημερινά που είναι η αστυνόμευση;

Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από wolver »

Εισαι τελειως λαθος. Απλα πιστευω εισαι αγανακτησμενος με την ολη κατασταση οπως και ολοι μας δηλαδη. Εγω 2η φορα εδωσα φετος και δν περναω οσο γ αυτο π λες οτι η αστυνομια εχει γεμισει απο ατομα που πανε μονο για τα λεφτα αυτο αντε πες να γινεται τα τελευταια χρονια λογω κρισης.2011 και πριν το μεγαλυτερο ποσοστο εμπαινε για την κ@υλα τ.
Άβαταρ μέλους
Oliki_Katastrofh
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 15, 2017 11:17 pm
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Oliki_Katastrofh »

Ενας δημοτικος αστυνομικος μπορει να μετακινηθει εαν θελει στους ειδικους φρουρους?
Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από wolver »

Οχι οπως το εννοεις εσυ. Δεν γινεται δηλαδη να κανεις καποια αιτηση για να σε παρουν απο την δημοτικη αστυνομια ως ειδικο φρουρο. Αυτο εγινε φετος που μετακινησαν καποιους δημοτικους σε ειδικους φρουρους... Μεγαλη ξεφτιλα
Άβαταρ μέλους
Oliki_Katastrofh
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 15, 2017 11:17 pm
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Oliki_Katastrofh »

Μπορεις να γινεις εθελοντης αστυνομικος?
Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

Oliki_Katastrofh έγραψε:Μπορεις να γινεις εθελοντης αστυνομικος;


Αν εννοείς όπως εθελοντής πυροσβέστης, όχι.
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
Άβαταρ μέλους
Oliki_Katastrofh
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 15, 2017 11:17 pm
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Oliki_Katastrofh »

Δηλαδη δεν μπορω να βοηθησω να προσφερω καπως στο σωμα?
Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από wolver »

Γινε ρουφιανος στις πορειες Εικόνα Ο θεσμος του εθελοντη αστυνομικου οσο και εαν καποιοι θελουν να τον αρχισουν συνανταει νομικα προβληματα οποτε οχι δεν γινεται να γινεις εθελοντης και δεν πιστευω και στο μελλον κιολας
Άβαταρ μέλους
AirsoftTeam
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 21, 2017 3:21 pm
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από AirsoftTeam »

Η ομάδα Ζ και η ομάδα τον ΟΠΚΕ δεν είναι εθελοντικές; Το λέω αυτό γτ σε κάποιες συνέντευξης λέγανε ότι είναι εθελοντές
Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από wolver »

Εθελοντες εννοουσε οτι πηγαν με δικια τους θεληση στις ομαδες αυτες. Ολοι οσοι υπηρετουν ειναι ειτε απο την σχολη αστυφυλακων ειτε ειδικοι φρουροι. Δεν υπαρχουν εθελοντες αστυνομικοι στην Ελλαδα
vardtrooper
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 11, 2017 10:20 pm
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από vardtrooper »

Παιδια θελω να κανω μια ερωτηση αν γινει προκηρυξη για ειδικους φρουρους. Και μετα την εκπαιδευση μπεις στο σωμα ως ειδικος φρουρος εσυ επιλεγεις σε ποιο τμημα θα μπεις; Δηλαδη αμεση δραση η διας η οπκε; Μονο σε αυτα τα τρια εχεις δικαιωμα να μπεις σαν ειδικος φρουρος;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης