Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Edwwww

Re: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Edwwww »

Giorgosssw έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 8:26 am Παιδιά είμαι Ειδικος Φρουρος από το 2020. Είναι ένα πολύ κακό επάγγελμα και κακοπληρωμένο. Δεν αξίζει να μπείτε. Ειλικρινά 800€ παίρνετε. Και μετά το εξαήμερο και τα νυχτερινά θα φτάσετε τα 1000. Ένα παιδί από επαρχία δε θα βγαίνει με τίποτα οικονομικά. Και μαντέψτε. Σπίτι σας δε θα πάτε ΠΟΤΕ! Απλά ρωτήστε πόσοι αστυνομικοί παραιτούνται κάθε χρόνο.
Αυτά αν τα είχες ψάξει θα τα γνώριζες εξαρχής όχι μόνο εσύ αλλά όσοι επιλέξατε να κάνετε τα χαρτιά σας σε μια τέτοια προκήρυξη.
Giorgosssw

Re: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Giorgosssw »

Άλλο να είσαι έξω από το χορό. Και αλλά να χορεύεις. Εάν δεν δεις, δεν εσείς τριβή με το αντικείμενο ότι και να σου λένε οι κουμπάροι σου οι μπατζανακηδες. Τρέχα Χαράλαμπε
ExwterikosFrouros
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 12, 2023 12:48 pm
Επικοινωνία:

Re: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από ExwterikosFrouros »

Giorgosssw έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 12:13 pm Άλλο να είσαι έξω από το χορό. Και αλλά να χορεύεις. Εάν δεν δεις, δεν εσείς τριβή με το αντικείμενο ότι και να σου λένε οι κουμπάροι σου οι μπατζανακηδες. Τρέχα Χαράλαμπε
Συγννωμη ρε φιλε πριν μπεις δεν ηξερες ποσα λεφτα θα παιρνεις; Δεν ηξερες οτι τα ενοικια στην Αθηνα ειναι ακριβα; Ολα αυτα ειναι γνωστα οποτε τα βαζεις κατω και υπολογιζεις αν μπορεις ή οχι.
Εμενα ας πουμε ενας γμωστος μου απο επαρχια εκανε τους υπολογισμους και ειδε οτι δε θα μπορεσει να ανταπεξελθει οποτε δε δεχτηκε τη θεση τοτε.
Δε χρειαζεται να μπεις για να καταλαβεις αν μπορεις ή δε μπορεις να ανταπεξελθεις οικονομικα. Τα οικονομικα ειναι γνωστα πριν μπεις.
Τωρα οσον αφορα τη δουλεια ως δουλεια τι περιμενες να κανεις δηλαδη; Να σε αντιμετοπιζουν ως αξιωματικο;!
Επισης το οτι δε θα πας ποτε στον τοπο σου, ειναι επισης γνωστο και αυτο. Ισως πας σε καμια 20αρια χρονια και αν!
Edwwww

Re: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Edwwww »

Giorgosssw έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 12:13 pm Άλλο να είσαι έξω από το χορό. Και αλλά να χορεύεις. Εάν δεν δεις, δεν εσείς τριβή με το αντικείμενο ότι και να σου λένε οι κουμπάροι σου οι μπατζανακηδες. Τρέχα Χαράλαμπε
Φίλε μου δυστυχώς δεν το έψαξες, στο ίντερνετ εδώ και πολλά χρόνια βρίσκεις τα πάντα, τι μισθό θα λαμβάνεις τον πρώτο καιρό με τις κρατήσεις, πόσο πληρώνονται τα νυχτερινά τι παίζει με τις μεταθέσεις και άλλα πολλά. Η τριβή που λες έχει να κάνει πως εσύ μπήκες στην αστυνομία με την ελπίδα της επαγγελματικής αποκατάστασης, δικαίωμα σου αλλά πολλοί την πατάνε έτσι.
Giorgosssw

Re: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Giorgosssw »

Όχι φίλε. Δεν ήξερα ότι θα δουλεύω εξαντλητικά ωράρια και θα πηγαίνω για δουλεια κάθε 12 ώρες.(Βλέπε Δίας) ούτε και ότι θα κάνω ανάποδο διπλό κυλιόμενο με ένα ρεπό την εβδομάδα. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό η να στο εξηγήσω στο επόμενο μήνυμα; Ρωτά τα τμήματα κάθε 15 μέρες που παίρνουν το αυτοδικαιο ρεπό και ότι σε παίρνουν στο κινητό σου στις 22.00 το βράδυ να σου ανακοινώσουν ότι αύριο είσαι μέτρα στο γήπεδο. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό; Ότι δεν έχεις ωράριο. Όταν σχολασεις… Οτι η υπηρεσία δεν δίνει ούτε ευρώ για εξοπλισμό, αρβύλα, στολή. Ότι οι μηχανές της Δίας δεν έχουν φρένα και γράφουν άπειρα χιλιόμετρα πάνω. Και είναι πανάρχαιες. Οτι στη Δίας δεν έχεις χώρο ούτε να αλλάζεις; Μη μιλήσω για θέματα ατομικής υγιεινής. Ότι το κυλιόμενο στις περισσότερες ένστολες υπηρεσίες, απλά δεν τηρείται σχεδόν ποτέ, πλην της ΑΔ και αυτό σχετικό είναι. Ότι στην ασφάλεια κάνεις να πάρεις ρεπό 15 μέρες. Όλοι έχουμε έναν γνωστό στην ασφάλεια και ξέρουμε.
Κανένας αστυνομικός από τους 55,000 περίπου, δεν είναι ικανοποιημένος με την υπηρεσια. Αυτό τα λέει όλα. Εξίσου και οι 500 παραιτήσεις από τους 1500 ΕΦ που μπήκαν πριν λίγα χρόνια. Καλύτερα να έχω πρόβατα στο χωριό μου παρά να παίρνω 800€ μακριά από τον τόπο μου.

ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ ΜΠΕΙΤΕ. Εδώ οι αξιωματικοί παραιτούνται. Που έβγαλαν 19000 μόρια.
ExwterikosFrouros
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 12, 2023 12:48 pm
Επικοινωνία:

Re: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από ExwterikosFrouros »

Giorgosssw έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 9:45 pm Όχι φίλε. Δεν ήξερα ότι θα δουλεύω εξαντλητικά ωράρια και θα πηγαίνω για δουλεια κάθε 12 ώρες.(Βλέπε Δίας) ούτε και ότι θα κάνω ανάποδο διπλό κυλιόμενο με ένα ρεπό την εβδομάδα. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό η να στο εξηγήσω στο επόμενο μήνυμα; Ρωτά τα τμήματα κάθε 15 μέρες που παίρνουν το αυτοδικαιο ρεπό και ότι σε παίρνουν στο κινητό σου στις 22.00 το βράδυ να σου ανακοινώσουν ότι αύριο είσαι μέτρα στο γήπεδο. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό; Ότι δεν έχεις ωράριο. Όταν σχολασεις… Οτι η υπηρεσία δεν δίνει ούτε ευρώ για εξοπλισμό, αρβύλα, στολή. Ότι οι μηχανές της Δίας δεν έχουν φρένα και γράφουν άπειρα χιλιόμετρα πάνω. Και είναι πανάρχαιες. Οτι στη Δίας δεν έχεις χώρο ούτε να αλλάζεις; Μη μιλήσω για θέματα ατομικής υγιεινής. Ότι το κυλιόμενο στις περισσότερες ένστολες υπηρεσίες, απλά δεν τηρείται σχεδόν ποτέ, πλην της ΑΔ και αυτό σχετικό είναι. Ότι στην ασφάλεια κάνεις να πάρεις ρεπό 15 μέρες. Όλοι έχουμε έναν γνωστό στην ασφάλεια και ξέρουμε.
Κανένας αστυνομικός από τους 55,000 περίπου, δεν είναι ικανοποιημένος με την υπηρεσια. Αυτό τα λέει όλα. Εξίσου και οι 500 παραιτήσεις από τους 1500 ΕΦ που μπήκαν πριν λίγα χρόνια. Καλύτερα να έχω πρόβατα στο χωριό μου παρά να παίρνω 800€ μακριά από τον τόπο μου.

ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ ΜΠΕΙΤΕ. Εδώ οι αξιωματικοί παραιτούνται. Που έβγαλαν 19000 μόρια.
Τι να σου πω ρε αδερφέ, εγώ προσωπικά όλα αυτά που ανέφερες τα γνωριζα από τον πατέρα μου.
Δυστυχώς δε κατάφερα να μπω για 10 μόρια το 2019. Εν τέλη μπήκα εξωτερικός φρουρός.
Εγω που ήθελα να μπω, ήμουν άτυχος για 10 μόρια και συ που μπήκες δε σ αρέσει.
Άδικη η ζωή δυστυχώς.
Stratiotis

Re: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Stratiotis »

Τι σημαίνει εξωτερικός φρουρός ; Τι υπηρεσία είναι που ανήκεις κτλ μπορείς να μας πεις λίγα πράγματα ;
ExwterikosFrouros
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 12, 2023 12:48 pm
Επικοινωνία:

Re: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από ExwterikosFrouros »

Πάτα στο Google ΥΕΦΚΚ.
Εξωτερική φρουρα καταστημάτων κράτησης.
Ανήκει στο Υπουργείο προστασίας του πολιτη.
Edwwww

Re: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Edwwww »

Giorgosssw έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 9:45 pm Όχι φίλε. Δεν ήξερα ότι θα δουλεύω εξαντλητικά ωράρια και θα πηγαίνω για δουλεια κάθε 12 ώρες.(Βλέπε Δίας) ούτε και ότι θα κάνω ανάποδο διπλό κυλιόμενο με ένα ρεπό την εβδομάδα. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό η να στο εξηγήσω στο επόμενο μήνυμα; Ρωτά τα τμήματα κάθε 15 μέρες που παίρνουν το αυτοδικαιο ρεπό και ότι σε παίρνουν στο κινητό σου στις 22.00 το βράδυ να σου ανακοινώσουν ότι αύριο είσαι μέτρα στο γήπεδο. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό; Ότι δεν έχεις ωράριο. Όταν σχολασεις… Οτι η υπηρεσία δεν δίνει ούτε ευρώ για εξοπλισμό, αρβύλα, στολή. Ότι οι μηχανές της Δίας δεν έχουν φρένα και γράφουν άπειρα χιλιόμετρα πάνω. Και είναι πανάρχαιες. Οτι στη Δίας δεν έχεις χώρο ούτε να αλλάζεις; Μη μιλήσω για θέματα ατομικής υγιεινής. Ότι το κυλιόμενο στις περισσότερες ένστολες υπηρεσίες, απλά δεν τηρείται σχεδόν ποτέ, πλην της ΑΔ και αυτό σχετικό είναι. Ότι στην ασφάλεια κάνεις να πάρεις ρεπό 15 μέρες. Όλοι έχουμε έναν γνωστό στην ασφάλεια και ξέρουμε.
Κανένας αστυνομικός από τους 55,000 περίπου, δεν είναι ικανοποιημένος με την υπηρεσια. Αυτό τα λέει όλα. Εξίσου και οι 500 παραιτήσεις από τους 1500 ΕΦ που μπήκαν πριν λίγα χρόνια. Καλύτερα να έχω πρόβατα στο χωριό μου παρά να παίρνω 800€ μακριά από τον τόπο μου.

ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ ΜΠΕΙΤΕ. Εδώ οι αξιωματικοί παραιτούνται. Που έβγαλαν 19000 μόρια.
Οι περισσότερες υπηρεσίες έχουν το ίδιο πρόβλημα, δυστυχώς τα βύσματα χώνουν τους υπόλοιπος.
Stratiotis

Re: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Stratiotis »

Σε ευχαριστώ πολύ το έψαξα. Δν έχω καταλάβει κάτι, μπαίνουν με προκυρηξη σωφρονιστικών ;
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Άλλοι δύο εφ για διακίνηση ναρκωτικών.
Χρυσοχοιδη σ ευχαριστώ.
Airborne376
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Αύγ 01, 2023 4:45 pm
Επικοινωνία:

Re: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Airborne376 »

Παιδιά μετά τις τελευταίες εξελίξεις και την ανακοίνωση του υπουργείου ότι η ΕΛ. ΑΣ θα στελεχωνεται μόνο από αποφοίτους σχολών από δω και στο εξής ποια είναι η γνώμη σας; Υπάρχει περίπτωση να πάρουν πίσω αυτή την απόφαση η να πάψουμε να ελπίζουμε?
GreenDragon99

Re: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από GreenDragon99 »

Πότε έγινε αυτό; Υπάρχει όντως ανακοίνωση από το υπουργείο προστασίας του Πολίτη; Ο Μηταράκης το είπε αυτό και έφυγε νύχτα μετά από δύο βδομάδες σχηματισμού της νέας κυβέρνησης.
Airborne376
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Αύγ 01, 2023 4:45 pm
Επικοινωνία:

Re: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Airborne376 »

Ναι φίλε αυτό αυτό ανακοινώθηκε από το υπουργείο μαζί με κάτι άλλες βλακειες περί έφιππης αστυνομίας κτλ https://www.google.com/amp/s/www.thetoc ... 3famp=true
Visitor

Re: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Visitor »

GreenDragon99 έγραψε: Τρί Αύγ 01, 2023 7:56 pm Πότε έγινε αυτό; Υπάρχει όντως ανακοίνωση από το υπουργείο προστασίας του Πολίτη; Ο Μηταράκης το είπε αυτό και έφυγε νύχτα μετά από δύο βδομάδες σχηματισμού της νέας κυβέρνησης.
Ναι. Δυστυχώς το ειπε
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες