Σχολή Αστυφυλάκων - Η ζωή στη σχολή

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
SSE

Σχολή Αστυφυλάκων - Η ζωή στη σχολή

Δημοσίευση από SSE »

Γεια ς ολους
δινω πανελληνιες τ χρονου κ θελω να ρωτησω...br> μεσο ορο δοξα το θεο 19.1 εβγαλα ας ελπισουμε θα τα παω και ετσι πανελληνιες... Αν τα παω τοσο καλα σκεφτομαι αξιωματικων αστυνομιας (το σκεφτομαι σημαινει κανω τουμπες απο τη χαρα μου που περασα Εικόνα)
αλλα ειναι κατι που μ αρεσει οποτε θα πηγαινα κ αστυφυλακων (βεβαια οχι κ μ τρελη χαρα απλως θα ξαναεδινα με ειδικο ποσοστο)
αλλα ειναι κ τα τεχνικα θεματα απο οτι ξερω κ εκει εχεις μεταθεσεις κ ιστοριες οποτε ηθελα να ρωτησω οντας σκραπας στη μαγειρικη
η αστυνομια εχει κατι αντιστοιχο μ τη λεσχη αξιωματικων του στρατου... Ή θα χαλαω τα κερατα μου στις ταβερνες
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Η ζωή στη σχολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

Στις σχολές αστυφυλάκων τρώς από τα μαγειρία πρωί-μεσημέρι-βράδυ και δίνεις περίπου 80 ευρώ τον μήνα, αν σκεφτείς ότι παίρνεις 280 ευρώ τον μήνα σου έρχεται οικονομικά
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Τρί Ιουν 29, 2010 8:20 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
devil

Σχολή Αστυφυλάκων - Η ζωή στη σχολή

Δημοσίευση από devil »

Οταν εισαι δοκιμος αστυφυλακας τα χριστουγεννα και το πασχα παιρνεις δωρο; Η κατι τετοιο?
Φωτης

Σχολή Αστυφυλάκων - Η ζωή στη σχολή

Δημοσίευση από Φωτης »

Παιδια μια ερωτηση να κανω μονο... Επειδη ενα ατομο γνωστο μου θελει να μπει στη σχολη... Με ρωτησε για την εκπαιδευση ποσο δυσκολη... Τι θα μου απαντουσατε?
thodora

Σχολή Αστυφυλάκων - Η ζωή στη σχολή

Δημοσίευση από thodora »

Αααααα... καταλαβα. να ρωησω και κατι αλλο. τον πρωτο χρονο μεσα στην σχολη πιο ειναι το προγραμμα με τις εξοδους; Για παραγειγμα ποσο συχνα θα βγαινω; Καθε σαββατοκυριακο θα ειμαι εξω η πολλα ζηταω?
Ntelos
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 27, 2011 10:02 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Η ζωή στη σχολή

Δημοσίευση από Ntelos »

Καθε τεταρτη απο το μεσημερι και μετα βγαινεις εξω μεχρι το βραδυ. Επισης παρασκευη (μεσημερι) -σαββατο-κυριακη μπορεις να βγαινεις αν δεν εχεις υπηρεσια.
thodora

Σχολή Αστυφυλάκων - Η ζωή στη σχολή

Δημοσίευση από thodora »

Αααα ωραια. Αυτα τον πρωτο χρονο... Ελπιζω τον δευτερο να ειναι και λιγο καλυτερα τα πραγματα... Σας ευχαριστω παρα πολυ.
Ntelos
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 27, 2011 10:02 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Η ζωή στη σχολή

Δημοσίευση από Ntelos »

thodora έγραψε:αααα ωραια. αυτα τον πρωτο χρονο... ελπιζω τον δευτερο να ειναι και λιγο καλυτερα τα πραγματα... σας ευχαριστω παρα πολυ.


τον δευτερο χρονο βγαινεις εξω σαν δοκιμη μεχρι τον επομενο οκτωβρη οπου ξαναμπαινεις στη σχολη για εξετασεις. μετα τις εξετασεις παιρνεις αδεια 10-15 μερες και ξαναγυρνας να ορκιστεις. αλλα απ'οτι ακουγεται θα γινει δυο χρονια μεσα στην σχολη και μονο τα καλοκαιρια θα βγαινουν οι αστυφυλακες στα τμηματα για πρακτικη ενω τον υπολοιπο χρονο θα ειναι εσωκλειστοι στη σχολη. ελπιζω να σε καλυψα.
police

Σχολή Αστυφυλάκων - Η ζωή στη σχολή

Δημοσίευση από police »

Παιδιά γεια σας Και απο μενα ή8ελα να ρωτισω μηπως κανενας ακουσε που θα μας στειλουν για πρακτικη φετος; Ισχυει οτι λογο οικονονικης κρισης θα παμε οι περισσοτεροι στα σπιτια μας; Ειμαι στη σχολη αστυφυλακων αλλα μεχρι στιγμης δε μας ειπαν τιποτα ακομα... Μηπως κανεις ξερει κατι παραπανω;

Άβαταρ μέλους
TasosOPC
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 4:34 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Η ζωή στη σχολή

Δημοσίευση από TasosOPC »

police έγραψε:Παιδιά γεια σας Και απο μενα ή8ελα να ρωτισω μηπως κανενας ακουσε που θα μας στειλουν για πρακτικη φετος; Ισχυει οτι λογο οικονονικης κρισης θα παμε οι περισσοτεροι στα σπιτια μας; Ειμαι στη σχολη αστυφυλακων αλλα μεχρι στιγμης δε μας ειπαν τιποτα ακομα... Μηπως κανεις ξερει κατι παραπανω;



Δεν έχει ακουστεί κάτι τέτοιο. Φήμη είναι.

blademaster
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Δευ Μαρ 07, 2011 2:41 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Η ζωή στη σχολή

Δημοσίευση από blademaster »

GiwrgosL έγραψε:
Να ρωτησω καποια πραγματα ακομα. Αυτο το προγραμμα για ποσο καιρο το κανεις; Για ενα χρονο εχω ακουσει οτι εισαι μεσα στην σχολη και τον επομενο κανεις κατι αλλο, αν ισχυει αυτο τι ακριβως κανεις τον 2ο χρονο; Αδειες μπορεις να παιρνεις πχ για να βγαινεις σαβ/κα απο την σχολη;

ναι, προς το παρών 1 χρόνο είναι η σχολή και μετά βγαίνεις για πρακτική με κανονικό ωράριο 8ωρο και μισθό γύρω στα 500ευρώ.
τεταρτη απογευμα και σκ είσαι στάνταρ έξω εκτός άν σε τιμωρήσουν οι εκπαιδευτές με στέρηση εξόδου.
χριστούγεννα και πάσχα θα έισαι έξω.

ένας φίλος που ρώτησε για συμπληρώματα, μπορείς να πάρεις. Απλά βάλτα σε κάποια βαλίτσα και κάτω απο το κρεβάτι. Μήν τα έχεις σε κοινή θέα και προκαλείς.
τα γυμναστήρια έχουν κυρίως όργανα με βάρη, αλλα όπως είπα δύσκολο να έχει κάποιος κουράγιο και χρόνο να κάνει γυμναστική μέσα.
μακης1993

Σχολή Αστυφυλάκων - Η ζωή στη σχολή

Δημοσίευση από μακης1993 »

blademaster μηπως ξερεις ποσο ειναι το επιδομα οσο εισαι μεσα στην σχολη; Εγω εχω ακουσει γυρω στα 200 ευρω.
blademaster
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Δευ Μαρ 07, 2011 2:41 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Η ζωή στη σχολή

Δημοσίευση από blademaster »

Στην σχολή 300 είναι περίπου. Απο τα οποία θα δίνεις το μήνα κάποιο ποσό και για το φαη.
και στην πρακτική ο βασικός αυτός είναι απλώς θα παίρνεις κανονικά τα νυχτερινά και τα πενθήμερα δηλαδή +200-250 περίπου
markos93
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2011 3:04 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Η ζωή στη σχολή

Δημοσίευση από markos93 »

Η βασική εκπαίδευση πόσες μέρες είναι;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης