Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
edwww

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από edwww »

Sicario έγραψε: Τετ Απρ 26, 2023 4:49 pm Λες γεμισαμε γιωταδες με ειδικες δυναμεις και φορτηγατζηδες. Οι μαχιμοι ποοιοι ειναι δηλαδη; Εσυ τι προσοντα εχεις και τι κριτηρια προτεινεις; Δε θες ουτε ειδικες δυναμεις, ουτε πτυχια! Να βαλει γραπτα και προφορικα; Εκει ειναι που θα μπουν βυσματα!
Κραζεις αλλα δε βλεπω να εχεις μπει σε καποια προκηρυξη αρα δεν εχεις κανενα προσον, ουτε φορτηγα αλλα ουτε και πτυχια αει-τει, ειδαλλως θα ειχες μπει οππι αν ειχες πτυχιο!
Άσε τι κάνω εγώ και που δουλεύω.

Θέλει lifting η προκήρυξη, να δίνει μόρια σε επίλεκτα σώματα αλλά σαφέστατα λιγότερα.

Δεν χρειάζεται να μοριοδοτείται το φορτηγό, το 95% δεν το έχει χρησιμοποιήσει ποτέ και ούτε πρόκειται.

Πήγαιναν όλοι Ειδικές Δυνάμεις έδιναν λεφτά για διπλώματα οδήγησης και έμπαιναν μέσα, εσύ θεωρείς ότι αυτή είναι η συνταγή για να πετύχει ένας θεσμός;

Μη βλέπουμε τα πράγματα όπως μας βολεύει ο πισινό μας.

Ούτε να δίνει 10 μόρια σε πτυχία ΑΕΙ/ΤΕΙ, το παν είναι να βρεθεί μια ισορροπία.

Μίλησε μου τώρα για μάχιμους και για τα δικά μου προσόντα... Γιατί είσαι εκτός σώματος και δεν μπορείς να συγκρίνεις ούτε την απόδοση κάποιων ούτε να δεις τα πράγματα πιο αντικειμενικά.

Όποιος θέλει το καλό της αστυνομίας θα πρέπει να κάνει φορματ στον θεσμό και να θέσει νέα κριτήρια πρόσληψης, μεταθέσεων, τοποθετήσεων κτλπ.

Και δεν έγραψα πουθενά για γραπτά, αν δεν μπορείς να συζητήσεις και είσαι κολλημένος στην δικιά σου λογική μην απαντάς καθόλου.
ElCapz
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Απρ 20, 2023 8:24 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από ElCapz »

Μάγκες δεν υπάρχει λόγος να το πηγαίνουμε σε προσωπικό επίπεδο.
Πάνω από όλα είναι να βρεθεί μια ισορροπία σε ολα, προσωπικά πιστεύω πως πρέπει να δώσουν και μια βοήθεια στις μονογονεϊκές οικογένειες και όχι μόνο σε τριτεκνους, πολύτεκνους ...

Δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει αλλά καλό θα ήταν να μην χάνουμε την ελπίδα εμείς που περιμένουμε προκήρυξη ειδικών φρουρών...
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Sicario »

edwww έγραψε: Τετ Απρ 26, 2023 5:02 pm
Sicario έγραψε: Τετ Απρ 26, 2023 4:49 pm Λες γεμισαμε γιωταδες με ειδικες δυναμεις και φορτηγατζηδες. Οι μαχιμοι ποοιοι ειναι δηλαδη; Εσυ τι προσοντα εχεις και τι κριτηρια προτεινεις; Δε θες ουτε ειδικες δυναμεις, ουτε πτυχια! Να βαλει γραπτα και προφορικα; Εκει ειναι που θα μπουν βυσματα!
Κραζεις αλλα δε βλεπω να εχεις μπει σε καποια προκηρυξη αρα δεν εχεις κανενα προσον, ουτε φορτηγα αλλα ουτε και πτυχια αει-τει, ειδαλλως θα ειχες μπει οππι αν ειχες πτυχιο!
Άσε τι κάνω εγώ και που δουλεύω.

Θέλει lifting η προκήρυξη, να δίνει μόρια σε επίλεκτα σώματα αλλά σαφέστατα λιγότερα.

Δεν χρειάζεται να μοριοδοτείται το φορτηγό, το 95% δεν το έχει χρησιμοποιήσει ποτέ και ούτε πρόκειται.

Πήγαιναν όλοι Ειδικές Δυνάμεις έδιναν λεφτά για διπλώματα οδήγησης και έμπαιναν μέσα, εσύ θεωρείς ότι αυτή είναι η συνταγή για να πετύχει ένας θεσμός;

Μη βλέπουμε τα πράγματα όπως μας βολεύει ο πισινό μας.

Ούτε να δίνει 10 μόρια σε πτυχία ΑΕΙ/ΤΕΙ, το παν είναι να βρεθεί μια ισορροπία.

Μίλησε μου τώρα για μάχιμους και για τα δικά μου προσόντα... Γιατί είσαι εκτός σώματος και δεν μπορείς να συγκρίνεις ούτε την απόδοση κάποιων ούτε να δεις τα πράγματα πιο αντικειμενικά.

Όποιος θέλει το καλό της αστυνομίας θα πρέπει να κάνει φορματ στον θεσμό και να θέσει νέα κριτήρια πρόσληψης, μεταθέσεων, τοποθετήσεων κτλπ.

Και δεν έγραψα πουθενά για γραπτά, αν δεν μπορείς να συζητήσεις και είσαι κολλημένος στην δικιά σου λογική μην απαντάς καθόλου.
Ναι παλι δε μας λες τι μορια θες να δωσει. Πες μας ενα παραδειγμα, που να δωσει μορια δηλαδη; Γιατι εισαι εσυ στο Σωμα;
Να δινει περισσοτερα μορια στις ξενες γλωσσες; Στο ιεκ; Που; Πες μας παραδειγματα να ξερουμε τι το κρατας κρυφο, εφοσον κανεις μια σκεψη πες τη!
ΥΕΦΚΚ 2023
GreenDragon99

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από GreenDragon99 »

Ξαναλέω τα πτυχία είναι άχρηστα από την στιγμή πού προσλαμβάνεις σκοπετανθρωπους και όχι πολιτικό προσωπικό που θα αναλάβει δουλειά γραφείου. Βέβαια οι ιχθυοκαλλιέργειες και η αισθητική δεν έχουν καμία σχέση με αυτό όπως και δεκάδες άλλα πτυχία πού μπορώ να γράφω μέχρι μεθαύριο. Αν το κνητης ήθελε να είναι αξιοκρατικος θα άφηνε την κλασική μοριοδοτηση τών Ε. Φ και θα πρόσθετε και 500 μόρια στα πτυχία και τέλος στην χειρότερη και τα 1000 αλλά έπρεπε να δείξει υποταγή στην πρώην εκλογική του παράταξη σύμφωνα με τις εντολές του μίστερ μπιν. Δεύτερον εσύ που λες "ξέρεις πόσες σειρές εφ έχουν βγει" έχουν βγεί 1 κανονική και μία πετσινή από την κανονική έχουν φύγει 500 άτομα και 100+ έχουν πάει ασφάλεια σε πολιτικούς στα φαντάσματα πού είπες. Η οππι κατά πάσα πιθανότητα από 860 άτομα πού έχουν απομείνει από παραιτήσεις θα μείνει μισοί οπότε η λογική λέει ότι σε βάθος χρόνου δηλαδή φέτος ή τού χρόνου θα πάρει μια 800αρα Μαξίμουμ για ενίσχυση. Επίσης ξαναλέω αυτό ακούγεται από πολιτικά πρόσωπα δεν είναι προσωπική μου εκτίμηση τώρα το τι θα κάνουν είναι μία άλλη ιστορία. Το μόνο θετικό είναι ότι δεν θα ξανά υπάρξει έκτρωμα όπως η οππι
maft

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από maft »

Greendragon φιλαράκι μακάρι να είχα την δική σου θετική σκέψη και το λεω σοβαρα, εγω ειμαι πεπεισμένος οτι δεν θα βγάλουν και με εχει πάρει απο κάτω και θέλω να μπω παρα πολύ, ειδικά ο Θεοδωρικάκος προσπαθεί να το παίξει εγώ είμαι των σχολών και δεν το πάει προς προσλήψεις, ας ελπίσουμε οτι μετά τις εκλογές θα τον αλλάξουν και οτι ο καινούριος θα είναι σαν τον προηγούμενο υπουργό που εβγαζε συνέχεια.
ElCapz
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Απρ 20, 2023 8:24 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από ElCapz »

GreenDragon99 έγραψε: Πέμ Απρ 27, 2023 2:32 am Ξαναλέω τα πτυχία είναι άχρηστα από την στιγμή πού προσλαμβάνεις σκοπετανθρωπους και όχι πολιτικό προσωπικό που θα αναλάβει δουλειά γραφείου. Βέβαια οι ιχθυοκαλλιέργειες και η αισθητική δεν έχουν καμία σχέση με αυτό όπως και δεκάδες άλλα πτυχία πού μπορώ να γράφω μέχρι μεθαύριο. Αν το κνητης ήθελε να είναι αξιοκρατικος θα άφηνε την κλασική μοριοδοτηση τών Ε. Φ και θα πρόσθετε και 500 μόρια στα πτυχία και τέλος στην χειρότερη και τα 1000 αλλά έπρεπε να δείξει υποταγή στην πρώην εκλογική του παράταξη σύμφωνα με τις εντολές του μίστερ μπιν. Δεύτερον εσύ που λες "ξέρεις πόσες σειρές εφ έχουν βγει" έχουν βγεί 1 κανονική και μία πετσινή από την κανονική έχουν φύγει 500 άτομα και 100+ έχουν πάει ασφάλεια σε πολιτικούς στα φαντάσματα πού είπες. Η οππι κατά πάσα πιθανότητα από 860 άτομα πού έχουν απομείνει από παραιτήσεις θα μείνει μισοί οπότε η λογική λέει ότι σε βάθος χρόνου δηλαδή φέτος ή τού χρόνου θα πάρει μια 800αρα Μαξίμουμ για ενίσχυση. Επίσης ξαναλέω αυτό ακούγεται από πολιτικά πρόσωπα δεν είναι προσωπική μου εκτίμηση τώρα το τι θα κάνουν είναι μία άλλη ιστορία. Το μόνο θετικό είναι ότι δεν θα ξανά υπάρξει έκτρωμα όπως η οππι
Δεν πιστευω πως τα πτυχία είναι άχρηστα όπως λες... Το πτυχίο δεν χαρακτηρίζει μόνο τις γνώσεις που έχει ο ανάλογος κάτοχος του, αλλά και μία συνέπεια στον χαρακτήρα του, στο να διαβάσει και να μορφωθεί. Άρα μιλάς για ένα άτομο το οποίο έχει υποστεί 'ακαδημαϊκή πίεση' . Δεν αναφέρομαι πάντα σε όλο το σύνολο των απόφοιτων φοιτητών.
Magnum7
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 285
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 28, 2022 12:01 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Magnum7 »

Και επίσης το όριο ηλικίας κάποια στιγμή πρέπει να το κοιτάξουν όπως σε όλες τις άλλες ευρωπαϊκές χώρες…. Αν λογιζόμαστε Ευρώπη ακόμα ή μόνο εκεί που μας συμφέρει
Edwwww

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Edwwww »

Sicario έγραψε: Τετ Απρ 26, 2023 7:18 pm
edwww έγραψε: Τετ Απρ 26, 2023 5:02 pm
Sicario έγραψε: Τετ Απρ 26, 2023 4:49 pm Λες γεμισαμε γιωταδες με ειδικες δυναμεις και φορτηγατζηδες. Οι μαχιμοι ποοιοι ειναι δηλαδη; Εσυ τι προσοντα εχεις και τι κριτηρια προτεινεις; Δε θες ουτε ειδικες δυναμεις, ουτε πτυχια! Να βαλει γραπτα και προφορικα; Εκει ειναι που θα μπουν βυσματα!
Κραζεις αλλα δε βλεπω να εχεις μπει σε καποια προκηρυξη αρα δεν εχεις κανενα προσον, ουτε φορτηγα αλλα ουτε και πτυχια αει-τει, ειδαλλως θα ειχες μπει οππι αν ειχες πτυχιο!
Άσε τι κάνω εγώ και που δουλεύω.

Θέλει lifting η προκήρυξη, να δίνει μόρια σε επίλεκτα σώματα αλλά σαφέστατα λιγότερα.

Δεν χρειάζεται να μοριοδοτείται το φορτηγό, το 95% δεν το έχει χρησιμοποιήσει ποτέ και ούτε πρόκειται.

Πήγαιναν όλοι Ειδικές Δυνάμεις έδιναν λεφτά για διπλώματα οδήγησης και έμπαιναν μέσα, εσύ θεωρείς ότι αυτή είναι η συνταγή για να πετύχει ένας θεσμός;

Μη βλέπουμε τα πράγματα όπως μας βολεύει ο πισινό μας.

Ούτε να δίνει 10 μόρια σε πτυχία ΑΕΙ/ΤΕΙ, το παν είναι να βρεθεί μια ισορροπία.

Μίλησε μου τώρα για μάχιμους και για τα δικά μου προσόντα... Γιατί είσαι εκτός σώματος και δεν μπορείς να συγκρίνεις ούτε την απόδοση κάποιων ούτε να δεις τα πράγματα πιο αντικειμενικά.

Όποιος θέλει το καλό της αστυνομίας θα πρέπει να κάνει φορματ στον θεσμό και να θέσει νέα κριτήρια πρόσληψης, μεταθέσεων, τοποθετήσεων κτλπ.

Και δεν έγραψα πουθενά για γραπτά, αν δεν μπορείς να συζητήσεις και είσαι κολλημένος στην δικιά σου λογική μην απαντάς καθόλου.
Ναι παλι δε μας λες τι μορια θες να δωσει. Πες μας ενα παραδειγμα, που να δωσει μορια δηλαδη; Γιατι εισαι εσυ στο Σωμα;
Να δινει περισσοτερα μορια στις ξενες γλωσσες; Στο ιεκ; Που; Πες μας παραδειγματα να ξερουμε τι το κρατας κρυφο, εφοσον κανεις μια σκεψη πες τη!
Φίλε δεν έχει σημασία τι λέω εγώ, βλέπεις πως απέτυχε η ΟΠΠΙ κάποιοι αντί να ενδιαφέρονται για την εγκληματικότητα τους νοιάζει μόνο το πολιτικό τους συμφέρον. Θα πρέπει να δίνει μόρια και σε μονογονεϊκές οικογένειες, Εγώ απλώς επισημαίνω πως τα 5 μόρια στις Ειδικές είναι πολλά όταν οι μισοί υπηρετούν σε κάτι 13ΔΕΕ ή στον Αυλώνα ή σε Λέσχες Αξιωματικών, το φορτηγό το βγάζουν όλοι καθαρά για την προκήρυξη όπως και το λεωφορείο, να παίρνουν μόρια μόνο με προϋπηρεσία, οι ξένες γλώσσες δεν είναι το πρόβλημα ούτε το ΙΕΚ.
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Sicario »

Αρα λες ν δινει μορια προυπηρεσιας στους σεκιουριτι οπως η προκηρυξη φυλακων!
Τα μορια στη μονογονεικη οικογενεια ειναι καποιο προσον; Δε σαρεσουν οι ειδικες δυναμεις αλλα θες μορια σε ενα κοινωνικο προσον!
Τα κοινωνικα κριτηρια δεν ειναι αντικειμενικα!
Για τι να παιρνουν μορια οι τριτεκνοι και οχι και αυτοι που εχουν 2 παιδια; Ο καθενας μπορει να ζηταει οτι θελει.
Το σωστο θα ηταν να εχει κυριο προσον το ΙΕΚ Στελεχος Ασφαλειας οπως η προκηρυξη για τις φυλακες!
ΥΕΦΚΚ 2023
Edwwww

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Edwwww »

Sicario έγραψε: Πέμ Απρ 27, 2023 8:56 pm Αρα λες ν δινει μορια προυπηρεσιας στους σεκιουριτι οπως η προκηρυξη φυλακων!
Τα μορια στη μονογονεικη οικογενεια ειναι καποιο προσον; Δε σαρεσουν οι ειδικες δυναμεις αλλα θες μορια σε ενα κοινωνικο προσον!
Τα κοινωνικα κριτηρια δεν ειναι αντικειμενικα!
Για τι να παιρνουν μορια οι τριτεκνοι και οχι και αυτοι που εχουν 2 παιδια; Ο καθενας μπορει να ζηταει οτι θελει.
Το σωστο θα ηταν να εχει κυριο προσον το ΙΕΚ Στελεχος Ασφαλειας οπως η προκηρυξη για τις φυλακες!
Δεν είπα για σεκιούριτι ρε φίλε, μην βγάζεις πράγματα από το μυαλό σου, εγώ σου λέω για τα κοινωνικά κριτήρια, οι πολύτεκνοι παίρνουν επίδομα, οι μονογονεϊκές δεν παίρνουν τίποτα. Μόρια είπα για τα διπλώματα μεγάλης κατηγορίας. Είπα για ειδικές να δίνει αλλά όχι 5, πλέον η θητεία εδω και χρόνια είναι της πλάκας, τέλος πάντων δεν θα σου αλλάξω εγώ τον τρόπο σκέψεως σου.
GreenDragon99

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από GreenDragon99 »

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά επειδή τυγχάνει να ήμουν στην 13ΔΕΕ τους τελευταίους τρεις μήνες της θητείας μου αν εξαιρέσεις τρία τέσσερα άτομα που ήταν κάργα βυσματωμενα και πήγαν εκεί μετά το πεν οι υπόλοιποι 40 ήμασταν όλοι στα νησιά και στις ορεινές μοίρες σχεδόν μέχρι το τέλος της θητείας μας απλά πήραμε τηλέφωνο για να μην πάμε κεεδ και να κάνουμε ταξίδι για το Δ. Ν τών εξόδων μας. Εντάξει στον Αυλώνα όντως είχαν μπιλιάρδο και πσ4 στο καψιμι. Γενικά δεν θεωρώ ότι οι ειδικές δυνάμεις ήταν αυτές που ήταν πριν 10-15 χρόνια, πλέον πηγαίνει ο κάθε χοντρός μπουχεσας αλλά ειλικρινά γιατί τις μειώνεις τόσο πολύ μια χαρά είναι η μοριοδοτηση αν εξαιρέσεις τα μόρια σε τριτεκνους και πολύτεκνους τα διπλώματα είναι μια χαρά. Τα πτυχία τών ΤΕΙ ΑΕΙ απαντάω στον φίλο από πάνω δεν χρειάζονται για να γίνεις ειδικός φρουρός ένας απλός αστυνομικός που τρως ΦΟΥΛ πεζοδρόμιο είσαι δεν είσαι για γραφείο...
GreenDragon99

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από GreenDragon99 »

Μην απελπίζεσαι θα βγάλει έχει ελλείψεις, αν όχι φέτος τού χρόνου 100%
ElCapz
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Απρ 20, 2023 8:24 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από ElCapz »

Σε σχόλια που έκαναν πολλά άτομα που παρακολουθούσαν μια συνέντευξη του Θεοδωρικάκου στα social media, έγραφαν πως σε περίπτωση που επανεκλεγεί δύσκολα να δούμε ολες αυτές τις προκηρύξεις που περιμένουμε ... Μακάρι να μην ισχύσει κάτι τέτοιο.:shock:
Edwwww

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Edwwww »

GreenDragon99 έγραψε: Παρ Απρ 28, 2023 3:07 am Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά επειδή τυγχάνει να ήμουν στην 13ΔΕΕ τους τελευταίους τρεις μήνες της θητείας μου αν εξαιρέσεις τρία τέσσερα άτομα που ήταν κάργα βυσματωμενα και πήγαν εκεί μετά το πεν οι υπόλοιποι 40 ήμασταν όλοι στα νησιά και στις ορεινές μοίρες σχεδόν μέχρι το τέλος της θητείας μας απλά πήραμε τηλέφωνο για να μην πάμε κεεδ και να κάνουμε ταξίδι για το Δ. Ν τών εξόδων μας. Εντάξει στον Αυλώνα όντως είχαν μπιλιάρδο και πσ4 στο καψιμι. Γενικά δεν θεωρώ ότι οι ειδικές δυνάμεις ήταν αυτές που ήταν πριν 10-15 χρόνια, πλέον πηγαίνει ο κάθε χοντρός μπουχεσας αλλά ειλικρινά γιατί τις μειώνεις τόσο πολύ μια χαρά είναι η μοριοδοτηση αν εξαιρέσεις τα μόρια σε τριτεκνους και πολύτεκνους τα διπλώματα είναι μια χαρά. Τα πτυχία τών ΤΕΙ ΑΕΙ απαντάω στον φίλο από πάνω δεν χρειάζονται για να γίνεις ειδικός φρουρός ένας απλός αστυνομικός που τρως ΦΟΥΛ πεζοδρόμιο είσαι δεν είσαι για γραφείο...
Είδες φίλε μου ότι συμφέρει τον καθένα, αυτός όμως που έπαιζε ps4 στον Αυλώνα ή δεν εμφανίστηκε ποτέ στην 13ΔΕΕ ή οι ντόπιοι που υπηρετούν στις Μοίρες και κάθε μέρα είναι έξω και κοιμούνται στο σπιτάκι τους δεν θα αλλάξουν νοοτροπία στην αστυνομία με το που εισαχθούν θα ψάξουν τρόπο να περάσουν ΛΕΛΑ.
GreenDragon99

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από GreenDragon99 »

Καλά αυτό με τους άλλους που είναι από τα νησιά και παίρνουν το Δ. Ν από τη στιγμή που είναι ντόπιοι δεν το κατάλαβα ρε φίλε; Δηλαδή τι να κάνουν να μην το πάρουν ηλίθιοι ειναι; Τι να πω τέλος πάντων το πόιντ μου είναι ότι από τη στιγμή που βλέπεις ότι στις ειδικές έχουν χαλάσει τόσο πολύ τα πράγματα είναι κρίμα που στην οππι μπήκαν νυχουδες ψ@λαρπαχτρες και τύποι που πολλοί δεν υπηρέτησαν καν στις ανάξιες ειδικές που απαξιώνεις με τόσο μένος. Τέλος πάντων δεν θα την συνεχίσω τη συζήτηση ούτως ή άλλως όσο και να φωνάζει ο οποιοδήποτε η μοριοδοτηση θα μείνει όπως έχει και δεν θα ξαναβγεί ίδιο έκτρωμα με αυτό της οππι. Αυτό που μας ενδιαφέρει τώρα είναι το πότε θα βγεί απλά η επόμενη προκήρυξη των ειδικών φρουρών.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες