Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Aliexandros

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Aliexandros »

Άλλαξε ο πρόεδρος γιατί παραιτήθηκε μαζί με άλλα άτομα
Greenville

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Greenville »

Δηλαδή τώρα στην ομάδα του FB, ο νέος θα μας ενημερώνει; Αλλάζει κάτι πρακτικά?
E3otfrou

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από E3otfrou »

Πάλι καλά γιατί αυτόν το πρόεδρο τον δούλευαν ψιλό γαζί οι ανώτεροι. Τελικά θα πάμε σχολή Μάιο αρχές μέση η τέλη;
Aliexandros

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Aliexandros »

Κανείς δεν ξέρει
Roxanne

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Roxanne »

Την Τετάρτη 7 Ιουνίου 2023 σε προγραμματισμένη συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου της Ομοσπονδίας μας, έγιναν τυπικά δέκτες οι παραιτήσεις των: Κωστίκα Γεωργίου (από την θέση του Προέδρου), Τερζή Χρήστου (από τη θέση του Αντιπροέδρου) και του Κεφάλα Βασιλείου (από τη θέση του Γενικού γραμματέα). Στη συνέχεια προχώρησε στην ανασυγκρότησή του, σύμφωνα πάντα με τις ισχύουσες διατάξεις του καταστατικού.
Η νέα του σύνθεση έχει ως εξής :
Πρόεδρος: Παληοκαρύτης Κων/νος
Αντιπρόεδρος: Βαλάρης Γεώργιος
Γ. Γραμματέας: Στιβακτάκης Γεώργιος
Ταμίας: Βάγιας Σωτήριος
Β' Ταμίας: Τσιτσιδάκης Μιχαήλ
Οργανωτικός Γραμματέας: Δρούζιας Παναγιώτης
Δημ. Σχέσεων: Ψιλογιάννης Ιάκωβος
Μέλη: Αναγνώστου Ιωάννης, Κεφάλας Βασίλειος, Κωστίκας Γεώργιος, Τερζής Χρήστος.
Aygolemono

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Aygolemono »

Loan έγραψε: Πέμ Ιουν 08, 2023 7:05 pm
Aygofeta έγραψε: Πέμ Ιουν 08, 2023 2:41 am
ale3andros12 έγραψε: Τετ Ιουν 07, 2023 1:20 pm Καλησπέρα παιδιά μιας και είμαι επιλαχων σε καλή θέση και ψάχνω τα ΦΕΚ έχω βρει αρκετά ΦΕΚ που δεν παρουσιάζονται άτομα από την 9κ στο κατάστημα κράτησης η που έχουν παραιτηθεί. Μπορεί κάποιος που είναι εσωτερικός να μας πει πως είναι η κατάσταση μέσα οι αρμοδιότητες και ότι είναι καλό να γνωρίζει ένας άνθρωπος για την συγκεκριμένη υπηρεσία;
Οταν και αμα θα μπεις θα μαθεις... Δεν υπαρχει κανενας λογος να αναφερθει εδω και σε καθε εδω τοπικς περι τι γινεται μεσα.
Ποσο IQ χρειαζεται δλδ.
Εσύ δεν έχεις αγωνία για το πότε θα ξεκινήσει η σχολή ρε Αϊνστάιν; Και εσύ μην περιμένεις την σχολη όταν είναι να μπεις θα μπεις κ ας είναι Δεκέμβρης. Δεν είπε το παιδί κάτι το μεμπτό απλά ρώτησε γενικά πως είναι μια γενική εικόνα για την καθημερινότητα σαν εσωτερικός δεν νομίζω να ρωτήσε σε συγκεκριμένη φυλακη πως είναι τα πράγματα. Όλοι οι εξυπνακηδες εδώ μαζευτήκατε
Έχω αγωνία αλλά δεν με κόφτει και τόσο, να μπω για να παίρνω 680 άντε με τα νυχτερινά και τις αργίες να φτάσω 740 (ή όσο πάει. Πάνω από 1κ δεν παίζει να δούμε πριν τα 3 χρόνια) και να ρισκάρω την ζωή μου. Δόξα τον θεό έχουμε δουλειά και φτάνουμε τα 1,4 χωρίς κουμπούρια στην τσέπη αλλά με 12 ωρο και 2 ρεπό. Όποτε ας μπω και σε 1 χρόνο από τώρα, εαν λειτουργούσε ο εγκέφαλος σου και εσένα θα καταλάβαινες για πιο λόγο δεν πρέπει να γραφτεί το οτιδήποτε και οπουδήποτε περί φυλακής είτε εσωτερικών είτε εξωτερικών φρουρών το τι κάνουν. Θα μπορούσε να ζητήσει προσωπικό μήνυμα και όχι σε δημόσια θέα. Εαν πάλι δεν το καταλαβαίνεις κρίμα που ανήκεις σε τέτοια ομάδα ατόμων (λγκ μπολι@σμένος)
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Garda »

Τα χρήματα το γνωρίζουμε από την αρχή ότι είναι όσα είναι. Οπότε εσύ έρχεσαι για την μονιμότητα δηλαδη και μόνο, δεν έχεις καν μπει σε μια υπηρεσία για δουλειά δεν το έχεις ζήσει καθόλου και έχεις αυτήν την άποψη από τώρα; Κάτσε στα 1,4 τότε γιατί να χάσει την θέση κάποιος επιλαχών που πραγματικά το θέλει;
Είναι μια δουλειά που εάν δεν την αγαπήσεις θα σε τρώει για την υπόλοιπη επαγγελματική ζωή σου, μπορούν να το επιβεβαιώσουν και τα παιδιά που είναι εδώ από την 6κ είτε εσωτερικοί είτε εξωτερικοι, οι παραιτήσεις πάνε σύννεφο (και εξωτερικοί και εσωτερικοί - εσωτερικοί περισσότερο).
Οι εσωτερικοί χωρίς να θέλω να επεκταθω και από όσα έχω την θέση να γνωρίζω χρειάζεται περισσότερο υπομονή καθώς έχεις να κάνεις με όλους τους κρατούμενους και την καθημερινότητα και την συμβίωση τους εντός της φυλακής.
Οι εξωτερικοί από την άλλη για τα κουμπουρια που λες ίσως κάποια στιγμή σου σώσουν την ζωή αλλά και να σώσουν τη ζωή σε κάποιο συνάδερφο, οπότε εάν δεν αγαπήσεις την δουλειά αυτή και πηγαίνεις για δουλειά με το σκεπτικό να περάσει η ώρα να σχολασεις, καλύτερα να πάρεις μετάθεση για κάνα γραφείο δεν κάνεις για την δουλειά αυτή και προσωπικά δεν θα ήθελα τέτοιους συναδέλφους που να πρέπει να εμπιστευτώ την ζωή μου γιατί στην δύσκολη προφανώς και θα την κάνουν με ελαφρά. Αλλά αποτί καταλαβαίνω υπάρχουν πολλοί συνάδελφοι που σκέπτονται με το δικό σου σκεπτικό, δυστυχώς για την υπηρεσία.
Φίλε δεν σε κατακρίνω και καλά κάνεις γιατί κοιτάς την οικονομική σου αποκατάσταση που προσφέρει το δημόσιο αλλά μην ξεχνάς ότι εδώ έχουμε να κάνουμε με τις πιο δύσκολες υπηρεσίες του Ελληνικού δημοσίου.
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Aliexandros

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Aliexandros »

Ρε φίλε άμα σου λέγαμε να πας πυροσβεστική ή στρατό ή αστυνομία, λιμενικό κλπ θα πήγαινες με 1000 και ας έπαιρνες και 800-1000€ το μήνα. Καλα πυροσβεστική είμαι σίγουρος ότι θα πήγαινες όχι απλά με 1000 αλλά πύραυλος. Άμα σου αρέσει την κάνεις αυτή την δουλειά άμα δεν σου αρέσει παραιτησου να μπει κανένας επιλαχών και κάποιος που την έχει ανάγκη την δουλειά... Οι πιο πολλοί κοιτάνε την μονιμότητα και όχι τα λεφτά. Τα λεφτά κούτσα στραβά και με 1000€ τα βγάζεις και άμα παντρευτείς και κάνεις οικογένεια άλλα τόσα θα παίρνει και η γυναίκα μπαίνουν κοντά στα 2000€ το μήνα... Εσένα το πρόβλημα σου από ότι καταλαβαίνουμε είναι οι συνθήκες εργασίας σε σύγκριση με τον μισθό. Απλα δεν το λες χύμα και σταρατα και βάζεις τον μισθό μπροστά... Πες απλά δεν θέλω γιατί φοβάμαι για την ζωή μου... Τι δικαιολογίες είναι αυτά; Παλιά που έπαιρναν 1500€-1600€ οι εσω και οι έξω εάν σου έλεγαν να πας θα πήγαινες; Δεν νομίζω... Άντε κάτσε δούλεψε 12ωρα και πάρε 1.4κ και άσε κανέναν άλλον που την έχει ανάγκη αυτή την δουλειά να μπει... Ανεγκεφαλοι
Tholkre

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Tholkre »

Ανακοινώθηκαν τα νέα μέλη της ΠΟΥΕΦ. Άλλαξαν όλοι. Αν μπείτε στο site, θα το δείτε. Θα ξανακαλεσει κανείς στο γραφείο που μιλήσατε κάποιοι ή μετά τις εκλογές;
Ο νέος πρόεδρος θα έχει συμμετοχή στο FB;
Pavlos1355
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Οκτ 18, 2022 9:10 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Pavlos1355 »

Παιδιά διάβασα στις προηγούμενες σελίδες πως υπάρχει κάποια συνομιλία με τους Δραμινους εξωτερικούς φρουρούς, πως μπορούμε να μπούμε σε εκείνη την συνομιλία ; Εάν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.
Greenville

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Greenville »

Τι έγινε με τον πρόεδρο γιατί παραιτήθηκε?
Palmetto

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Palmetto »

Ωχχ πάλι. Άντε στο περίμενε.
ARN
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2018 3:05 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από ARN »

Για την ήδη υπάρχουσα καθυστέρηση αναφέρεται, όχι ότι επίκειται κάποια νέα καθυστέρηση.
Aris1

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Aris1 »

Παιδες ερωτηση οποιος γνωριζει σιγουρα σε περιπτωση που βγει αλλη προκυρηξη οσοι ειμαστε διοριστεοι μπορουμε να κανουμε χαρτια ;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες