Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Glv12ST

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Glv12ST »

Καλησπερα σε ολους. ειμαι επιτυχων εξ. φρουρος και θελω να μεταφερω τα εκλογικα μου δικαιωματα σε αλλο δημο. υπαρχει περιπτωση σε αυτη τη φαση που σχεδον εχει περατωθει η προκηρυξη, να υπαρξει καποια απωλεια της θεσης λογω του γεγονοτος οτι δεν θα εχω την εντοπιοτητα πλεον?
Gian_Arg
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Δευ Φεβ 21, 2022 11:31 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Gian_Arg »

Φυσικά και όχι ! Το κομμάτι του ΑΣΕΠ έχει τελειώσει για τα άτομα που βγήκαν τα αποτελέσματα!
Edwwww

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Edwwww »

Έχεις περάσει σε θέση με εντοπιότητα και υποχρεωτική παραμονή για κάποια χρόνια στην συγκεκριμένη περιοχή?
Glv12ST

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Glv12ST »

edwwww έγραψε: Παρ Μάιος 26, 2023 11:12 am έχεις περάσει σε θέση με εντοπιότητα και υποχρεωτική παραμονή για κάποια χρόνια στην συγκεκριμένη περιοχή;
όχι, απλως θελω να μεταφερω σε αλλο δημο (οχι σε αυτον που υπαγεται το καταστηνα κρατησης) τα εκλογικα μου δικαιωματα λογω συμφεροντος.
Edwwww

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Edwwww »

Glv12ST έγραψε: Παρ Μάιος 26, 2023 12:53 pm
edwwww έγραψε: Παρ Μάιος 26, 2023 11:12 am έχεις περάσει σε θέση με εντοπιότητα και υποχρεωτική παραμονή για κάποια χρόνια στην συγκεκριμένη περιοχή;
όχι, απλως θελω να μεταφερω σε αλλο δημο (οχι σε αυτον που υπαγεται το καταστηνα κρατησης) τα εκλογικα μου δικαιωματα λογω συμφεροντος.
Πάνω αναφέρεις για εντοπιότητα πάντως για αυτό σε ρώτησα, αν μπήκες κανονικά χωρίς να είσαι σε ειδική κατηγορία (εντοπιότητα, πολύτεκνοι κτλπ) τότε δεν παίζει ρόλο.
Glv12ST

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Glv12ST »

Edwwww έγραψε: Παρ Μάιος 26, 2023 2:11 pm
Glv12ST έγραψε: Παρ Μάιος 26, 2023 12:53 pm
edwwww έγραψε: Παρ Μάιος 26, 2023 11:12 am έχεις περάσει σε θέση με εντοπιότητα και υποχρεωτική παραμονή για κάποια χρόνια στην συγκεκριμένη περιοχή;
όχι, απλως θελω να μεταφερω σε αλλο δημο (οχι σε αυτον που υπαγεται το καταστηνα κρατησης) τα εκλογικα μου δικαιωματα λογω συμφεροντος.
Πάνω αναφέρεις για εντοπιότητα πάντως για αυτό σε ρώτησα, αν μπήκες κανονικά χωρίς να είσαι σε ειδική κατηγορία (εντοπιότητα, πολύτεκνοι κτλπ) τότε δεν παίζει ρόλο.
Με συγχωρείς δεν κατάλαβα, ναι το βασικό μου κριτήριο ήταν η εντοπιότητα για να περάσω σε συγκεκριμένο κατάστημα κράτησης. Αυτή τη στιγμή θέλω να μεταφέρω τα εκλογικά μου δικαιώματα σε άλλον δήμο, εντελώς άσχετο με αυτόν ο οποίος ουσιαστικά με μοριοδότησε.
Edwwww

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Edwwww »

Glv12ST έγραψε: Παρ Μάιος 26, 2023 3:03 pm
Edwwww έγραψε: Παρ Μάιος 26, 2023 2:11 pm
Glv12ST έγραψε: Παρ Μάιος 26, 2023 12:53 pm

όχι, απλως θελω να μεταφερω σε αλλο δημο (οχι σε αυτον που υπαγεται το καταστηνα κρατησης) τα εκλογικα μου δικαιωματα λογω συμφεροντος.
Πάνω αναφέρεις για εντοπιότητα πάντως για αυτό σε ρώτησα, αν μπήκες κανονικά χωρίς να είσαι σε ειδική κατηγορία (εντοπιότητα, πολύτεκνοι κτλπ) τότε δεν παίζει ρόλο.
Με συγχωρείς δεν κατάλαβα, ναι το βασικό μου κριτήριο ήταν η εντοπιότητα για να περάσω σε συγκεκριμένο κατάστημα κράτησης. Αυτή τη στιγμή θέλω να μεταφέρω τα εκλογικά μου δικαιώματα σε άλλον δήμο, εντελώς άσχετο με αυτόν ο οποίος ουσιαστικά με μοριοδότησε.
Μπορείς αλλά μην τρέφεις ελπίδες πως θα γλιτώσεις την υποχρεωτική υπηρεσία, αν ήτανε έτσι θα το έκαναν πολλοί.
Glv2012ST

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Glv2012ST »

Edwwww έγραψε: Παρ Μάιος 26, 2023 3:47 pm Μπορείς αλλά μην τρέφεις ελπίδες πως θα γλιτώσεις την υποχρεωτική υπηρεσία, αν ήτανε έτσι θα το έκαναν πολλοί.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά δεν νομίζω πως διατύπωσα σωστά την ερώτησή μου. Λοιπόν η ερώτησή μου είναι η εξής: Έχω περάσει στις φυλακές του μέρους όπου είμαι δημότης και έχω τα εκλογικά μου δικαιώματα και βρίσκεται η πρώτη μου κατοικία. Όμως θέλω να μεταφέρω κάπου αλλού τα εκλογικά μου δικαιώματα (σε Δήμο που ούτε καν έχει φυλακές) επειδή από εκεί είναι η γυναίκα μου και μελλοντικά έχω συμφέρον εκεί. Το ξαναλέω εκεί θέλω να πάω μόνο τα εκλογικά μου δικαιώματα και τίποτα άλλο, ούτε να μετακομίσω. Οπότε το ερωτημα μου είναι το εξής: Μέσα στη διετία θα μπορώ να τα μεταφέρω τα δικαιώματα μου ή επειδή το βασικό προσόν κατάταξής μου ήταν η εντοπιότητα, δεν θα μπορέσω να το κάνω?
Fanisad

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Fanisad »

Εσύ θέλεις να γίνεις ετεροδημότης. Δεν θέλεις να κάνεις μεταδημοτεύση. Άρα ναι μπορείς.
Άβαταρ μέλους
apiliotis
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Δευ Μάιος 16, 2022 3:49 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από apiliotis »

Το που ψηφίζεις με το που μένεις για την ισχύ ή όχι της εντοπιοτητας είναι ασύνδετα. Μπορείς κανονικά μόνο γιατί είναι η συζυγος. Αν δεν ήταν θα χρειαζόταν να μένεις 2 χρόνια μόνιμα για μεταδημοτευση, που ναι, θα είχες θέμα με την εντοπιοτητα. Ένα τηλέφωνο σε ΚΕΠ θα σε πεισει. Εξάλλου αυτό σαν αίτηση δεν γίνεται δεκτό απευθείας, όποτε μιλάς για τις επόμενες εκλογές... Όποτε εχεις 4 χρόνια να το σκεφτείς και να το ψάξεις.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλημέρα σε όλους, έχουμε κανένα νέο?
Markossad

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Markossad »

Καλησπέρα σε όλους.Tholkre κάλεσα στο σταθερό που έγραψες και μίλησα με τον κατάλληλο άνθρωπο. Δυστυχώς παιδιά έχω δυσάρεστα νέα. Δεν μπορώ να πω κάτι άλλο.213 - 130 - 7561. Τηλεφωνήστε και θα σας απαντήσουν για τη σχολή.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Πες τι σου είπε
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Sicario »

Τι δυσάρεστα νέα ρε μεγάλε γράψε να ξέρουμε. Είμαστε στη δουλειά δε μπορούμε να πάρουμε τηλεφωνο
ΥΕΦΚΚ 2023
GeorgeMp
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 6:43 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από GeorgeMp »

Λοιπόν παιδιά από Τετάρτη ο κύριος που στείλαμε τα eMail θα είναι εκεί, επειδή έχει πάρει άδεια.
Προσωπικά θα καλέσω τη Τετάρτη να δω τι θα μου πει.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες