Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
POL

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από POL »

ExwterikosFrouros έγραψε: Δευ Ιουν 05, 2023 1:47 pm o Προεδρος λεει οτι η υπξρεσιακη υπογραφει κανονικα ΚΥΑ, ειδαλλως δε θα ειχε νοημα να βαλουμε υπηρεσιακους υπουργους.
Εδω διενεργουνται πανελληνιες εξετασεις με υπηρεσιακη κυβερνηση!
Αυτό ήθελα να συμπληρώσω σε έκτακτες περιπτώσεις υπογράφουν κυα μακάρι να μας δουν και εμάς έκτακτη περίπτωση γιατί δεν τους παίρνει να αργούν ότι και να γίνει όπως είπε και ο φίλος μέχρι 3 Ιουλίου μετά είναι Τζαστ οι μέρες διότι είναι και οι πανελλήνιες από Σεπτέμβριο
Lorenzo
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 18, 2023 7:59 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Lorenzo »

Fanisad έγραψε: Παρ Ιουν 02, 2023 12:20 am Άσχετο απλά το αναφέρω: Σήμερα δημοσιεύθηκε στην Διαύγεια το κονδύλι για το νέο εξοπλισμό της
Ο. Α. Ε. Ε. Στο Σ. Κ. Δράμας. Με αφορμή αυτό ρωτάω : Ξέρει κανείς από τα παιδιά Arn - Lorenzo - Διασώστη, η σειρά 9κ των Υεφκκ αν θα έχει cz ή usp υπηρεσιακό οπλισμό ή υπάρχει περίπτωση να μας χορηγηθούν περίστροφα;
Αν κάνεις αίτημα για ιδιωτικό οπλισμό η αναμονή είναι 2,5 μήνες με 4 μέχρι να πάρεις έγκριση για αγορά ή λιγότερο - περισσότερο;
Καλησπέρα σε όλους τους μελλοντικούς συναδέρφους. Στην Δράμα θα χορηγηθούν σε όλους περίστροφα. Όποιος θέλει να αγοράσει ατομικό οπλισμό μπορεί να κάνει αίτηση από την πρώτη μέρα. Η διαδικασία μέχρι να βγει η άδεια μπορεί να κρατήσει και 3 μήνες για να ολοκληρωθεί. Θα συμβούλευα να μην βιαστεί κάποιος να πάρει δικό του όπλο εκτός κι αν έχει την ευχέρεια οικονομικά να το κάνει, γιατί θα ζητήσει η ομοσπονδία USP για όλη την 9Κ όπως έγινε και με την 6Κ και ήρθαν μετά από 3 μήνες περίπου. Όσον αφορά το θέμα της σχολής. Για να μην λέγονται ασάφειες να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα. Η εκπαίδευση θα γίνει στην σχολή αστυφυλάκων στην Κομοτηνή, μην ακούτε που λένε για αλλού. Είναι δεδομένη η τοποθεσία. Τώρα για την ημερομηνία έναρξης επειδή γράφει ο καθένας ότι θέλει θα σας πω με σιγουριά τι ισχύει. Η έναρξη της σχολής είναι προγραμματισμένη για 3/7 εκτός απροόπτου. Τι εννοώ με τον όρο "εκτός απροόπτου"; Αν δεν έχουμε κυβέρνηση στις 25/6 πιθανόν να πάμε σε τρίτες εκλογές. Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας. Θα μιλήσω χύμα και ας βγουν κάποιοι (ονόματα δεν λέμε) να πουν ότι κάνω πολιτική προπαγάνδα. Αν η ΝΔ το βράδυ της 25ης Ιουνίου δεν κάνει αυτοδυναμία μην περιμένετε έναρξη σχολής διότι πάμε για τρίτες εκλογές. Οπότε όσοι δεν έχετε πολιτικές παρωπίδες θα καταλάβετε ότι το συμφέρον για σας είναι να σχηματίσει κυβέρνηση ο Μητσοτάκης με αυτοδυναμία. Μιλάω καθαρά για το προσωπικό σας συμφέρον. Έτσι κι αλλιώς οι εκλογές είναι η γιορτή της δημοκρατίας και ο κόσμος έδειξε ότι θέλει τον Μητσοτάκη να συνεχίσει στο τιμόνι της χώρας. Σωστό ή λάθος δεν είμαι εδώ για να το κρίνω. Σέβομαι την απόφαση της πλειοψηφίας.
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Sicario »

Lorenzo έγραψε: Δευ Ιουν 05, 2023 5:04 pm
Fanisad έγραψε: Παρ Ιουν 02, 2023 12:20 am Άσχετο απλά το αναφέρω: Σήμερα δημοσιεύθηκε στην Διαύγεια το κονδύλι για το νέο εξοπλισμό της
Ο. Α. Ε. Ε. Στο Σ. Κ. Δράμας. Με αφορμή αυτό ρωτάω : Ξέρει κανείς από τα παιδιά Arn - Lorenzo - Διασώστη, η σειρά 9κ των Υεφκκ αν θα έχει cz ή usp υπηρεσιακό οπλισμό ή υπάρχει περίπτωση να μας χορηγηθούν περίστροφα;
Αν κάνεις αίτημα για ιδιωτικό οπλισμό η αναμονή είναι 2,5 μήνες με 4 μέχρι να πάρεις έγκριση για αγορά ή λιγότερο - περισσότερο;
Καλησπέρα σε όλους τους μελλοντικούς συναδέρφους. Στην Δράμα θα χορηγηθούν σε όλους περίστροφα. Όποιος θέλει να αγοράσει ατομικό οπλισμό μπορεί να κάνει αίτηση από την πρώτη μέρα. Η διαδικασία μέχρι να βγει η άδεια μπορεί να κρατήσει και 3 μήνες για να ολοκληρωθεί. Θα συμβούλευα να μην βιαστεί κάποιος να πάρει δικό του όπλο εκτός κι αν έχει την ευχέρεια οικονομικά να το κάνει, γιατί θα ζητήσει η ομοσπονδία USP για όλη την 9Κ όπως έγινε και με την 6Κ και ήρθαν μετά από 3 μήνες περίπου. Όσον αφορά το θέμα της σχολής. Για να μην λέγονται ασάφειες να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα. Η εκπαίδευση θα γίνει στην σχολή αστυφυλάκων στην Κομοτηνή, μην ακούτε που λένε για αλλού. Είναι δεδομένη η τοποθεσία. Τώρα για την ημερομηνία έναρξης επειδή γράφει ο καθένας ότι θέλει θα σας πω με σιγουριά τι ισχύει. Η έναρξη της σχολής είναι προγραμματισμένη για 3/7 εκτός απροόπτου. Τι εννοώ με τον όρο "εκτός απροόπτου"; Αν δεν έχουμε κυβέρνηση στις 25/6 πιθανόν να πάμε σε τρίτες εκλογές. Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας. Θα μιλήσω χύμα και ας βγουν κάποιοι (ονόματα δεν λέμε) να πουν ότι κάνω πολιτική προπαγάνδα. Αν η ΝΔ το βράδυ της 25ης Ιουνίου δεν κάνει αυτοδυναμία μην περιμένετε έναρξη σχολής διότι πάμε για τρίτες εκλογές. Οπότε όσοι δεν έχετε πολιτικές παρωπίδες θα καταλάβετε ότι το συμφέρον για σας είναι να σχηματίσει κυβέρνηση ο Μητσοτάκης με αυτοδυναμία. Μιλάω καθαρά για το προσωπικό σας συμφέρον. Έτσι κι αλλιώς οι εκλογές είναι η γιορτή της δημοκρατίας και ο κόσμος έδειξε ότι θέλει τον Μητσοτάκη να συνεχίσει στο τιμόνι της χώρας. Σωστό ή λάθος δεν είμαι εδώ για να το κρίνω. Σέβομαι την απόφαση της πλειοψηφίας.
Lorenzo μονο οι Δραμινοι υεφκκ θα παρουν περιστροφα; Οι υπολοιποι σε Κορυδαλλο κλπ θα παρουν κανονικα USP εξ αρχης; Πως το γνωριζεις αυτο?
ΥΕΦΚΚ 2023
POL

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από POL »

Απόλυτο δίκιο έχει ο Lorenzo σύμφωνο απόλυτα !
Lorenzo
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 18, 2023 7:59 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Lorenzo »

Sicario έγραψε: Δευ Ιουν 05, 2023 5:15 pm
Lorenzo έγραψε: Δευ Ιουν 05, 2023 5:04 pm
Fanisad έγραψε: Παρ Ιουν 02, 2023 12:20 am Άσχετο απλά το αναφέρω: Σήμερα δημοσιεύθηκε στην Διαύγεια το κονδύλι για το νέο εξοπλισμό της
Ο. Α. Ε. Ε. Στο Σ. Κ. Δράμας. Με αφορμή αυτό ρωτάω : Ξέρει κανείς από τα παιδιά Arn - Lorenzo - Διασώστη, η σειρά 9κ των Υεφκκ αν θα έχει cz ή usp υπηρεσιακό οπλισμό ή υπάρχει περίπτωση να μας χορηγηθούν περίστροφα;
Αν κάνεις αίτημα για ιδιωτικό οπλισμό η αναμονή είναι 2,5 μήνες με 4 μέχρι να πάρεις έγκριση για αγορά ή λιγότερο - περισσότερο;
Καλησπέρα σε όλους τους μελλοντικούς συναδέρφους. Στην Δράμα θα χορηγηθούν σε όλους περίστροφα. Όποιος θέλει να αγοράσει ατομικό οπλισμό μπορεί να κάνει αίτηση από την πρώτη μέρα. Η διαδικασία μέχρι να βγει η άδεια μπορεί να κρατήσει και 3 μήνες για να ολοκληρωθεί. Θα συμβούλευα να μην βιαστεί κάποιος να πάρει δικό του όπλο εκτός κι αν έχει την ευχέρεια οικονομικά να το κάνει, γιατί θα ζητήσει η ομοσπονδία USP για όλη την 9Κ όπως έγινε και με την 6Κ και ήρθαν μετά από 3 μήνες περίπου. Όσον αφορά το θέμα της σχολής. Για να μην λέγονται ασάφειες να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα. Η εκπαίδευση θα γίνει στην σχολή αστυφυλάκων στην Κομοτηνή, μην ακούτε που λένε για αλλού. Είναι δεδομένη η τοποθεσία. Τώρα για την ημερομηνία έναρξης επειδή γράφει ο καθένας ότι θέλει θα σας πω με σιγουριά τι ισχύει. Η έναρξη της σχολής είναι προγραμματισμένη για 3/7 εκτός απροόπτου. Τι εννοώ με τον όρο "εκτός απροόπτου"; Αν δεν έχουμε κυβέρνηση στις 25/6 πιθανόν να πάμε σε τρίτες εκλογές. Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας. Θα μιλήσω χύμα και ας βγουν κάποιοι (ονόματα δεν λέμε) να πουν ότι κάνω πολιτική προπαγάνδα. Αν η ΝΔ το βράδυ της 25ης Ιουνίου δεν κάνει αυτοδυναμία μην περιμένετε έναρξη σχολής διότι πάμε για τρίτες εκλογές. Οπότε όσοι δεν έχετε πολιτικές παρωπίδες θα καταλάβετε ότι το συμφέρον για σας είναι να σχηματίσει κυβέρνηση ο Μητσοτάκης με αυτοδυναμία. Μιλάω καθαρά για το προσωπικό σας συμφέρον. Έτσι κι αλλιώς οι εκλογές είναι η γιορτή της δημοκρατίας και ο κόσμος έδειξε ότι θέλει τον Μητσοτάκη να συνεχίσει στο τιμόνι της χώρας. Σωστό ή λάθος δεν είμαι εδώ για να το κρίνω. Σέβομαι την απόφαση της πλειοψηφίας.
Lorenzo μονο οι Δραμινοι υεφκκ θα παρουν περιστροφα; Οι υπολοιποι σε Κορυδαλλο κλπ θα παρουν κανονικα USP εξ αρχης; Πως το γνωριζεις αυτο;
Έχεις δίκιο sicario για την απορία σου. Δεν το έγραψα σωστά. Όλη η 9Κ θα χρεωθεί αρχικά περίστροφα. Είναι στα πλάνα να αντικατασταθούν με USP για όλους.
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Sicario »

Θα αναβιωσουμε το έπος του 40 δηλαδή με τα περίστροφο. Τέλεια.
Επικη ξευτιλα να πας μεταγωγή δικαστήριο ή νοσοκομείο με εξασφαιρο.
Ανύπαρκτο κράτος.
ΥΕΦΚΚ 2023
E3otfrous

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από E3otfrous »

Παιδιά δεν θέλω να είμαι ειρωνικός αλλά θέλω να το γράψω. Ξεκινήσαμε για αρχές Μαίου σχολή μετά πήγαμε πριν τις πρώτες εκλογές, αργότερα αρχές Ιούνιου, στην συνέχεια τέλη Ιουνίου και τώρα διαβάζω για 3/7. Αλήθεια σταματήστε φτάνει με τις ημερομηνίες. Όλοι γράφεται εκτός απροόπτου και όλες τις φορές είχε κάτι απρόοπτο μάλλον γι'αυτό δεν μπήκαμε δηλαδή έλεος ρε παιδιά. Εγώ όταν έλεγα για Σεπτεμβρίο με βριζατε και πάλι θα με βρίζετε αλλά κανένας δεν θα βγει να επι συγνώμη.
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Sicario »

E3otfrous έγραψε: Δευ Ιουν 05, 2023 7:43 pm Παιδιά δεν θέλω να είμαι ειρωνικός αλλά θέλω να το γράψω. Ξεκινήσαμε για αρχές Μαίου σχολή μετά πήγαμε πριν τις πρώτες εκλογές, αργότερα αρχές Ιούνιου, στην συνέχεια τέλη Ιουνίου και τώρα διαβάζω για 3/7. Αλήθεια σταματήστε φτάνει με τις ημερομηνίες. Όλοι γράφεται εκτός απροόπτου και όλες τις φορές είχε κάτι απρόοπτο μάλλον γι'αυτό δεν μπήκαμε δηλαδή έλεος ρε παιδιά. Εγώ όταν έλεγα για Σεπτεμβρίο με βριζατε και πάλι θα με βρίζετε αλλά κανένας δεν θα βγει να επι συγνώμη.

Αφου ρε μεγαλε εχουμε εκλογες τι θες να γινει, λογικο να υπαρχει αναμπουμπουλα!
Αμα ηταν να μπουμε Σεπτεμβριο δε θα εστελναν μειλ για ρουχα το Μαιο!
Σεπτεμβριο δε μπορεις να πας Κομοτηνη θα πανε οι αστυφυλακες τον Οκτωβριο. Αμα μπουμε 3,4,5,6 Ιουλιου τι σε πειραζει;
Δε τους παρινει να παμε Φθινωπορο, δε θα υπαρχει χωρος!
ΥΕΦΚΚ 2023
Fanisad

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Fanisad »

Στο σενάριο 7κομματικής Βουλής, τι ποσοστό θέλει το πρώτο κόμμα για να κάνει αυτοδυναμία;(μαζί με το bonus).
Άβαταρ μέλους
ale3andros12
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: Δευ Ιουν 15, 2015 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από ale3andros12 »

Καλησπέρα παιδιά μιας και είμαι επιλαχων σε καλή θέση και ψάχνω τα ΦΕΚ έχω βρει αρκετά ΦΕΚ που δεν παρουσιάζονται άτομα από την 9κ στο κατάστημα κράτησης η που έχουν παραιτηθεί. Μπορεί κάποιος που είναι εσωτερικός να μας πει πως είναι η κατάσταση μέσα οι αρμοδιότητες και ότι είναι καλό να γνωρίζει ένας άνθρωπος για την συγκεκριμένη υπηρεσία;
Aygofeta

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Aygofeta »

ale3andros12 έγραψε: Τετ Ιουν 07, 2023 1:20 pm Καλησπέρα παιδιά μιας και είμαι επιλαχων σε καλή θέση και ψάχνω τα ΦΕΚ έχω βρει αρκετά ΦΕΚ που δεν παρουσιάζονται άτομα από την 9κ στο κατάστημα κράτησης η που έχουν παραιτηθεί. Μπορεί κάποιος που είναι εσωτερικός να μας πει πως είναι η κατάσταση μέσα οι αρμοδιότητες και ότι είναι καλό να γνωρίζει ένας άνθρωπος για την συγκεκριμένη υπηρεσία;
Οταν και αμα θα μπεις θα μαθεις... Δεν υπαρχει κανενας λογος να αναφερθει εδω και σε καθε εδω τοπικς περι τι γινεται μεσα.
Ποσο IQ χρειαζεται δλδ.
Loan
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 04, 2023 8:24 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Loan »

Aygofeta έγραψε: Πέμ Ιουν 08, 2023 2:41 am
ale3andros12 έγραψε: Τετ Ιουν 07, 2023 1:20 pm Καλησπέρα παιδιά μιας και είμαι επιλαχων σε καλή θέση και ψάχνω τα ΦΕΚ έχω βρει αρκετά ΦΕΚ που δεν παρουσιάζονται άτομα από την 9κ στο κατάστημα κράτησης η που έχουν παραιτηθεί. Μπορεί κάποιος που είναι εσωτερικός να μας πει πως είναι η κατάσταση μέσα οι αρμοδιότητες και ότι είναι καλό να γνωρίζει ένας άνθρωπος για την συγκεκριμένη υπηρεσία;
Οταν και αμα θα μπεις θα μαθεις... Δεν υπαρχει κανενας λογος να αναφερθει εδω και σε καθε εδω τοπικς περι τι γινεται μεσα.
Ποσο IQ χρειαζεται δλδ.
Εσύ δεν έχεις αγωνία για το πότε θα ξεκινήσει η σχολή ρε Αϊνστάιν; Και εσύ μην περιμένεις την σχολη όταν είναι να μπεις θα μπεις κ ας είναι Δεκέμβρης. Δεν είπε το παιδί κάτι το μεμπτό απλά ρώτησε γενικά πως είναι μια γενική εικόνα για την καθημερινότητα σαν εσωτερικός δεν νομίζω να ρωτήσε σε συγκεκριμένη φυλακη πως είναι τα πράγματα. Όλοι οι εξυπνακηδες εδώ μαζευτήκατε
AndreasL

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από AndreasL »

Έκανε κάτι ο πρόεδρος με τον υπηρεσιακό υπουργό; Ο άλλος που ανέλαβε καθήκοντα θέλει να μάθει τι γίνεται στα Σ. Κ. Της χώρας ή κοιτάει το λελέμετρο να φύγει και αυτός με το δεξί από τον ένα μήνα διακυβέρνησης;Lorenzo αν βλέπεις το σχόλιο μου, πες κάτι για τις ταυτότητες σε παρακαλώ της 9κ. Τι μορφής είναι και πότε θα τις πάρουμε;
Ef9k2021

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Ef9k2021 »

Δεν ρωτάς καλύτερα τι γίνεται γενικά με τις ταυτότητες γιατί από όσο ξέρω ούτε της 6Κ πήραν ακόμα!
Greenville

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Greenville »

Καλημέρα παιδιά! Αν μπείτε στο site της ΠΟΥΕΦ και ανοίξετε το πρώτο αρχείο με θέμα: " Σημαντική ενημέρωση των Ενώσεων μας " με ημερομηνία
08/06/2023 στην υπογραφή του προέδρου δεν είναι ο Γ. Κ. Αναγράφει άλλο όνομα. Έγινε κάτι ξέρει κανείς?
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Magnum7 και 9 επισκέπτες