Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Fanisad

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Fanisad »

Άσχετο απλά το αναφέρω: Σήμερα δημοσιεύθηκε στην Διαύγεια το κονδύλι για το νέο εξοπλισμό της
Ο. Α. Ε. Ε. Στο Σ. Κ. Δράμας. Με αφορμή αυτό ρωτάω : Ξέρει κανείς από τα παιδιά Arn - Lorenzo - Διασώστη, η σειρά 9κ των Υεφκκ αν θα έχει cz ή usp υπηρεσιακό οπλισμό ή υπάρχει περίπτωση να μας χορηγηθούν περίστροφα;
Αν κάνεις αίτημα για ιδιωτικό οπλισμό η αναμονή είναι 2,5 μήνες με 4 μέχρι να πάρεις έγκριση για αγορά ή λιγότερο - περισσότερο;
Loan

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Loan »

Καλημέρα παιδιά. Δυστυχώς έχω δυσάρεστα νέα. Σχολή αρχες Ιουλίου στην καλύτερη. Από λόγια προέδρου που σας παραθετω παρακάτω


Παίδες καλησπέρα. Πριν τις 3/7 δεν προλαβαίνουν. Όντως έχουν γίνει προεργασία εκπαιδευτων, δαπανών, κα. Είμαστε στο στάδιο έγκρισης δαπανών για να βγει η κυα
ARN
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2018 3:05 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από ARN »

Που το έγραψε αυτό φίλε;
POL

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από POL »

Καλησπέρα συνάδελφοι με αφορμή αυτό που είπε ο πρόεδρος ξέρει κάποιος αν θα μας πάρει φθινόπωρο καλές Σεπτέμβρη δηλαδή και αν γίνει έτσι τι θα γίνει με τις πανελλήνιες (αστυφύλακες Κομοτηνής) θα πρέπει να μπούνε Σεπτέμβρη θα τρενάρουν και αυτούς;
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Sicario »

Γιατί είναι δυσάρεστο να μπούμε 3 Ιουλίου; Τόσο μεγάλη διαφορά έχει από το 19 Ιούνιου;
Είναι εκλογές στις 25/6 οπότε είναι λογικό να μπεις μετά και όχι πριν.
3 Ιουλίου μέχρι 12 Αυγούστου θα έχουμε τελειώσει φαστ τρακ.
ΥΕΦΚΚ 2023
Yefkk

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Yefkk »

Επόμενη Κυριακή μετά τις εκλογές
Loan

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Loan »

ARN έγραψε: Κυρ Ιουν 04, 2023 1:17 pm Που το έγραψε αυτό φίλε;
στην ομαδική που έχουμε οι Δραμινοί εξωτερικοί.
Επίσης δεν για κάποιον που λέει δεν πειράζει να μπούμε 3 τ Ιούλη δεν είπε ο πρόεδρος ότι θα μπούμε 3 αλλά μεχρι 3 σίγουρα δεν θα μπούμε.
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Garda »

Loan έγραψε: Κυρ Ιουν 04, 2023 10:50 am Όντως έχουν γίνει προεργασία εκπαιδευτων, δαπανών, κα. Είμαστε στο στάδιο έγκρισης δαπανών για να βγει η κυα
Εγώ αυτό κρατάω, αυτό είναι που μας ενδιαφέρει, ότι προχωράει η διαδικασία κανονικά και έχουν βρεθεί τα απαραίτητα (τόπος, εκπαιδευτές κ. Α.).
Προφανώς ίσως να τρεναριστει λίγο η ημερομηνία αλλά όχι πολύ. Εξάλλου όταν βγεί η ΚΥΑ, στην ουσία μετά από λίγες ημέρες είναι η έναρξη της σχολής. Είμαστε στο τελευταίο στάδιο
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Sicario »

Μου φαινεται οτι να ναι λεει στον καθενα.
Εμενα ο Προεδρος μου ειπε οτι για Δευτερα 3 Ιουλιου ειναι η εναρξη, αν δε συμβει κατι τρομερο!
ΥΕΦΚΚ 2023
DG2K23

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από DG2K23 »

Loan έγραψε: Κυρ Ιουν 04, 2023 2:39 pm
ARN έγραψε: Κυρ Ιουν 04, 2023 1:17 pm Που το έγραψε αυτό φίλε;
στην ομαδική που έχουμε οι Δραμινοί εξωτερικοί.
Επίσης δεν για κάποιον που λέει δεν πειράζει να μπούμε 3 τ Ιούλη δεν είπε ο πρόεδρος ότι θα μπούμε 3 αλλά μεχρι 3 σίγουρα δεν θα μπούμε.
Καλησπέρα φίλε. Είμαι εξωτερικός στη Δράμα. Πως γίνεται να με προσθέσεις στη συνομιλία?
ARN
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2018 3:05 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από ARN »

Sicario έγραψε: Κυρ Ιουν 04, 2023 3:16 pm Μου φαινεται οτι να ναι λεει στον καθενα.
Εμενα ο Προεδρος μου ειπε οτι για Δευτερα 3 Ιουλιου ειναι η εναρξη, αν δε συμβει κατι τρομερο!
Καλώς ήρθατε στο μαγικό κόσμο της Εξωτερικής Φρουράς...
Greenville

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Greenville »

Υπηρεσιακή κυβέρνηση μπορεί να εκδόσει ΚΥΑ;
POL

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από POL »

Η απάντηση δυστυχως είναι όχι φίλε μου.(Από Βικιπαίδεια) Η Υπηρεσιακή κυβέρνηση ονομάζεται η κυβέρνηση που δεν έχει εκλεγεί ούτε έχει λάβει ψήφο εμπιστοσύνης από τη Βουλή, αλλά έχει αναλάβει προσωρινά, με σκοπό να διενεργήσει βουλευτικές εκλογές, και κατά κανόνα δεν αποτελείται από πολιτικούς, οπότε ορίζεται για να οδηγήσει τη χώρα στις εκλογές και Σκοπός ειναι να εξασφαλισθεί ότι ο απερχόμενος πρωθυπουργός δε θα χρησιμοποιήσει τον κρατικό μηχανισμό για να επηρεάσει τις εκλογές και ότι οι εκλογές θα διεξαχθούν με διαφάνεια
Greenville

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Greenville »

Ευχαριστώ Pol :shock:
ExwterikosFrouros
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 12, 2023 12:48 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από ExwterikosFrouros »

o Προεδρος λεει οτι η υπξρεσιακη υπογραφει κανονικα ΚΥΑ, ειδαλλως δε θα ειχε νοημα να βαλουμε υπηρεσιακους υπουργους.
Εδω διενεργουνται πανελληνιες εξετασεις με υπηρεσιακη κυβερνηση!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες