Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Soldat

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Soldat »

Ίσως βγει νωρίτερα αφού οι εκλογές θα αργήσουν, εικάζω.
Άβαταρ μέλους
apiliotis
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Δευ Μάιος 16, 2022 3:49 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από apiliotis »

mrhabuya έγραψε: Τετ Μαρ 08, 2023 10:37 am Οι εκλογες απ οτι φαινεται πανε για μαιο με ιουνιο. Πιο γρηγορα θα γινει το μετρο στην Θεσσαλονικη παρα η προκηρυξη
Τι εννοείς; Το μετρό Θεσσαλονίκης λειτουργεί ήδη :!:
(Τουλάχιστον έτσι λέει ο υπουργός ασύλου και μετανάστευσης κ. Νότης Μηταράκης)

Αλλά μακάρι να ξεμπλοκάρει και να προχωρήσει επιτέλους, έχει αργήσει η αλήθεια είναι
Evaggelia99

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Evaggelia99 »

Καλημέρα σας, έχω πτυχίο Νομικής καθώς και όλα όσα χρειάζονται για την Π. Ε., το μόνο που με απασχολεί είναι τα αγγλικά. Έχω το Β1, το συγκεκριμένο πτυχίο ισούται με καλή γνώση που απαιτείται για την εισαγωγή στην κατηγορία Π. Ε.;
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Evaggelia99 έγραψε: Τετ Μαρ 15, 2023 11:17 am Καλημέρα σας, έχω πτυχίο Νομικής καθώς και όλα όσα χρειάζονται για την Π. Ε., το μόνο που με απασχολεί είναι τα αγγλικά. Έχω το Β1, το συγκεκριμένο πτυχίο ισούται με καλή γνώση που απαιτείται για την εισαγωγή στην κατηγορία Π. Ε.;
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Β2 χρειάζεται για όλες τις κατηγορίες
ExwterikosFrouros
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 12, 2023 12:48 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από ExwterikosFrouros »

Evaggelia99 έγραψε: Τετ Μαρ 15, 2023 11:17 am Καλημέρα σας, έχω πτυχίο Νομικής καθώς και όλα όσα χρειάζονται για την Π. Ε., το μόνο που με απασχολεί είναι τα αγγλικά. Έχω το Β1, το συγκεκριμένο πτυχίο ισούται με καλή γνώση που απαιτείται για την εισαγωγή στην κατηγορία Π. Ε.;
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Εχεις τελειωσει ολοκληρη Νομικη και δεν εχεις lower B2; Περιεργο 1η φορα το βλεπω!
Άβαταρ μέλους
Pyr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 11:01 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Pyr »

ExwterikosFrouros έγραψε: Τετ Μαρ 15, 2023 2:26 pm
Evaggelia99 έγραψε: Τετ Μαρ 15, 2023 11:17 am Καλημέρα σας, έχω πτυχίο Νομικής καθώς και όλα όσα χρειάζονται για την Π. Ε., το μόνο που με απασχολεί είναι τα αγγλικά. Έχω το Β1, το συγκεκριμένο πτυχίο ισούται με καλή γνώση που απαιτείται για την εισαγωγή στην κατηγορία Π. Ε.;
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Εχεις τελειωσει ολοκληρη Νομικη και δεν εχεις lower B2; Περιεργο 1η φορα το βλεπω!
Τι περίεργο ειναι; Η νομική δεν ειναι στα αγγλικά ειναι στα ελληνικά ... Ξέρει καλά ελληνικά το κορίτσι ειναι απαραίτητο να ξέρει κ καλα αγγλικά;
ExwterikosFrouros
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 12, 2023 12:48 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από ExwterikosFrouros »

Pyr έγραψε: Τετ Μαρ 15, 2023 2:27 pm
ExwterikosFrouros έγραψε: Τετ Μαρ 15, 2023 2:26 pm
Evaggelia99 έγραψε: Τετ Μαρ 15, 2023 11:17 am Καλημέρα σας, έχω πτυχίο Νομικής καθώς και όλα όσα χρειάζονται για την Π. Ε., το μόνο που με απασχολεί είναι τα αγγλικά. Έχω το Β1, το συγκεκριμένο πτυχίο ισούται με καλή γνώση που απαιτείται για την εισαγωγή στην κατηγορία Π. Ε.;
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Εχεις τελειωσει ολοκληρη Νομικη και δεν εχεις lower B2; Περιεργο 1η φορα το βλεπω!
Τι περίεργο ειναι; Η νομική δεν ειναι στα αγγλικά ειναι στα ελληνικά ... Ξέρει καλά ελληνικά το κορίτσι ειναι απαραίτητο να ξέρει κ καλα αγγλικά;
Αν σε ενδιαφερει να γινεις δικηγορος ποιος θα σε παρει σε μια δουλεια χωρις αγγλικα; Εδω ζητανε για αλλες δουλειες πιο ''ευκολες'' απαραιτητα αγγλικα. Τεσπα 1η φορα το βλεπω εγω, οσους ξερω εχουν προφισενσι σε 2 γλωσσες σιγουρα! Απλα μου φανηκε περιεργο!
Evaggelia99

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Evaggelia99 »

Έχω αγγλικά αλλά Β1 και δε ξέρω αν μετράει. Δεν έβγαλα κάποιο πτυχίο στα αγγλικά διότι η οικογένεια μου βρίσκεται σε κακή οικονομική κατάσταση. Δυστυχώς δεν είναι όλοι οι δικηγόροι ευκαταστατοι. Μιας και βλέπω ότι έχετε κάποια διαφορετικη γνώμη, να σας αναφέρω πως βρίσκουν εύκολα δουλειά όσοι έχουν βύσμα ή συνεχίζουν το δικηγορικό γραφείο των γονιών τους. Με πάρα πολύ κόπο κατάφερα να γράψω καλά στις πανελλήνιες ελπίζοντας για ένα καλό αύριο. Έτσι και γω όπως και άλλοι απόφοιτοι διαφορετικών σχολών, προσπαθούμε να καταπιαστούμε με οποιαδήποτε προκήρυξη για να εξασφαλίσουμε τα προς το ζην και να βοηθήσουμε την οικογένεια μας. Ελπίζω να ναι αξιοκρατική αυτή η προκήρυξη και να μη μετρήσει το βύσμα. Πολλοί λένε μπαίς έστω και σε ΔΕ αλλά δε θέλω να πάει χαμένος όλος αυτός ο κόπος τόσα χρόνια. Δε διεκδικώ τίποτα περισσότερο απ αυτό που δικαιούμαι. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους. Επίσης το πτυχίο αγγλικών δεν αποτελεί προϋπόθεση για να ενταχθείς στη νομική, στη σχολή κάνουμε αγγλικά αλλά βλέπω ότι η προκήρυξη θέλει επιπλέον πιστοποίηση. Θέλω απλά να ξέρω αν μπορώ να πιάσω το ΠΕ με το Β1 που έχω αλλιώς να κοιτάξω κάτι άλλο και να μην ξοδέψω χρόνο και χρήματα σε προπονητές και αθλήματα για κάτι που δεν θα καταφέρω μιας και δεν έχω αθληθεί ποτέ πέρα από βόλεϊ.
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Θέλει Β2 υποχρεωτικά για να υποβάλεις αίτηση.
Προλαβαίνεις να το βγάλεις, η προκήρυξη πάει το καλύτερο για μέσα καλοκαιριού.
Ioan4
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 29, 2022 1:42 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Ioan4 »

Για πε δεν ελεγε στο φεκ οτι θελει γ1 (advance δηλαδη; )
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Ioan4 έγραψε: Πέμ Μαρ 16, 2023 5:46 pm Για πε δεν ελεγε στο φεκ οτι θελει γ1 (advance δηλαδη;)
Για όλους τους κλάδους του ειδικού ένστολου προσωπικού της δημοτικής αστυνομίας, ως πρόσθετα προσόντα διορισμού ορίζονται τα εξής:

α. Γνώση χειρισμού Ηλεκτρονικού Υπολογιστή (Η/Υ) στα αντικείμενα:(αα) επεξεργασίας κειμένων,(αβ) υπολογιστικών φύλλων και (αγ) υπηρεσιών διαδικτύου,

β. Η κατοχή άδειας οδήγησης αυτοκινήτου Β' κατηγορίας ή δίκυκλης μηχανής, πενήντα (50) τουλάχιστον κυβικών εκατοστών,

γ. Η καλή τουλάχιστον γνώση της αγγλικής ή γαλλικής γλώσσας.
Venom94
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Venom94 »

Ioan4 έγραψε: Πέμ Μαρ 16, 2023 5:46 pm Για πε δεν ελεγε στο φεκ οτι θελει γ1 (advance δηλαδη;)
Στην προκυρηξη της δικαστικής θέλει τουλάχιστον c1 για τους ΠΕ.
Άβαταρ μέλους
Pyr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 11:01 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Pyr »

Venom94 έγραψε: Παρ Μαρ 17, 2023 8:41 am
Ioan4 έγραψε: Πέμ Μαρ 16, 2023 5:46 pm Για πε δεν ελεγε στο φεκ οτι θελει γ1 (advance δηλαδη;)
Στην προκυρηξη της δικαστικής θέλει τουλάχιστον c1 για τους ΠΕ.
Που κολλάει η δικαστική, ενώ το θέμα μας ειναι η δημοτική; Απλή απορία...
Άβαταρ μέλους
Pyr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 11:01 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Pyr »

Evaggelia99 έγραψε: Πέμ Μαρ 16, 2023 3:47 pm Έχω αγγλικά αλλά Β1 και δε ξέρω αν μετράει. Δεν έβγαλα κάποιο πτυχίο στα αγγλικά διότι η οικογένεια μου βρίσκεται σε κακή οικονομική κατάσταση. Δυστυχώς δεν είναι όλοι οι δικηγόροι ευκαταστατοι. Μιας και βλέπω ότι έχετε κάποια διαφορετικη γνώμη, να σας αναφέρω πως βρίσκουν εύκολα δουλειά όσοι έχουν βύσμα ή συνεχίζουν το δικηγορικό γραφείο των γονιών τους. Με πάρα πολύ κόπο κατάφερα να γράψω καλά στις πανελλήνιες ελπίζοντας για ένα καλό αύριο. Έτσι και γω όπως και άλλοι απόφοιτοι διαφορετικών σχολών, προσπαθούμε να καταπιαστούμε με οποιαδήποτε προκήρυξη για να εξασφαλίσουμε τα προς το ζην και να βοηθήσουμε την οικογένεια μας. Ελπίζω να ναι αξιοκρατική αυτή η προκήρυξη και να μη μετρήσει το βύσμα. Πολλοί λένε μπαίς έστω και σε ΔΕ αλλά δε θέλω να πάει χαμένος όλος αυτός ο κόπος τόσα χρόνια. Δε διεκδικώ τίποτα περισσότερο απ αυτό που δικαιούμαι. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους. Επίσης το πτυχίο αγγλικών δεν αποτελεί προϋπόθεση για να ενταχθείς στη νομική, στη σχολή κάνουμε αγγλικά αλλά βλέπω ότι η προκήρυξη θέλει επιπλέον πιστοποίηση. Θέλω απλά να ξέρω αν μπορώ να πιάσω το ΠΕ με το Β1 που έχω αλλιώς να κοιτάξω κάτι άλλο και να μην ξοδέψω χρόνο και χρήματα σε προπονητές και αθλήματα για κάτι που δεν θα καταφέρω μιας και δεν έχω αθληθεί ποτέ πέρα από βόλεϊ.
ότι σου λέει ο διασώστης ισχύει ... Η πραγματικότητα ειναι αυτή οσο αναφορά την ξένη γλώσσα, όσο αναφορά ομως για τα αθλήματα υπάρχουν άτομα που δεν ξέρουνε καν τι ειναι αθλητισμός κ πάνε για να δοκιμαστούν άσχετα αν περνάνε ή οχι βέβαια... Μη το βάζεις κάτω, θα τα καταφέρεις εσυ κάπου διακρίνω πάθος κ ειναι απαραίτητο συστατικό της επιτυχίας.
Venom94
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Venom94 »

Pyr έγραψε: Παρ Μαρ 17, 2023 12:15 pm
Venom94 έγραψε: Παρ Μαρ 17, 2023 8:41 am
Ioan4 έγραψε: Πέμ Μαρ 16, 2023 5:46 pm Για πε δεν ελεγε στο φεκ οτι θελει γ1 (advance δηλαδη;)
Στην προκυρηξη της δικαστικής θέλει τουλάχιστον c1 για τους ΠΕ.
Που κολλάει η δικαστική, ενώ το θέμα μας ειναι η δημοτική; Απλή απορία...
Όχι, για τα πτυχία αγγλικών απάντησα στην κοπέλα ότι σε όλους τους κλάδους στη δημοτική θέλει Β2 είτε ΔΕ είτε ΤΕ, ΠΕ ενώ στη δικαστική ζητάει για ΠΕ c1 τουλάχιστον.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Diasostis31 και 10 επισκέπτες