Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Fireman277

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Fireman277 »

Πραγματικά είστε τραγικότατοι οι εποχικοί να κράζετε τα παιδιά που πέρασαν με τον πιο αξιοκρατικό τρόπο και μεγάλο κόπο και θυσίες και κάναν την 10πλάσια εκπαίδευση από εσάς. Γιατί δεν λέτε για αυτούς που βγάλανε επαγγελματικό μόνο και μόνο για να μπούνε και δεν έχουν πιάσει τιμόνι στα χέρια τους; Είστε απίστευτα τοξικοί όλοι σας οι εποχικοί εδώ μέσα που πιστεύετε ότι είστε ανώτεροι από αυτά τα παιδιά και τα κράζετε και βγάζετε χολή, επειδή σας καίει να μπείτε. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, όσοι έχετε τέτοια μυαλά να είστε μια ζωή οαεδ 6μηνο.
Ethelontiscommando
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2022 1:32 pm
Επάγγελμα: Ανεργος
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Ethelontiscommando »

Μα ο λογος που εβαλαν 45 οριο στους εποχικους οδηγους ηταν να παρουν εμπειρους οδηγους αλλο που δεν οργανωθηκαν καλα και δε ζητησαν εμπειρια, αν ζητουσαν και εμπειρια θα το πετυχαιναν οντως αυτο τωρα που δε ζητησαν μπηκαν 45ρηδες που απλα εχουν διπλωμα και δε δουλεψαν ποτε εξω, σιγουρα μπηκαν και εμπειροι απλα αν ηθελε να βαλει μονο εμπειρους επρεπε να ζηταει εμπειρια, ο πρωτος μου ξαδερφος ειχε 12 χρονια εμπειρια σε νταλικες με δρομολογια στην ευρωπη σε ψυγεια και εχασε το εποχιλικι για μια θεση επειδη ο προηγουμενος ειχε την ανεργια, μεγαλο λαθος απ τη μια να λες θελω εμπειρους και απ την αλλη να μοριοδοτεις την ανεργια, ναι και οι ανεργοι πρεπει να φανε ενα κομματι ψωμι το δεχομαι αλλα οχι σε τετοια σωματα που απαιτουν προσοντα και εμπειρια, σα που λεει ο απο πανω οτι μπηκαν καποιοι απλα
Με επαγγελματικο χωρις εμπειρια εποχικοι εχει δικιο, επρεπε να το οργανωσουν καλυτερα
mikeangel
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 14, 2021 10:15 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από mikeangel »

Μπουρλότο... Έλα και ξεκινάει η αντίστροφη μέτρηση αύριο,28 και σήμερα... :D
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

mikeangel έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 9:45 pm Μπουρλότο... Έλα και ξεκινάει η αντίστροφη μέτρηση αύριο,28 και σήμερα... :D
Δηλ αντίστροφη μέτρηση; Για την προκήρυξη εννοείς; 😆
mikeangel
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 14, 2021 10:15 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από mikeangel »

Firebooss925 έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 9:50 pm
mikeangel έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 9:45 pm Μπουρλότο... Έλα και ξεκινάει η αντίστροφη μέτρηση αύριο,28 και σήμερα... :D
Δηλ αντίστροφη μέτρηση; Για την προκήρυξη εννοείς; 😆
:D :D χαχα ναι θα περιμένω και αυτό τον μήνα και μετά δηλώνω παραίτηση, θα παραγγείλω κάτι κόκκινα μπλουζάκια Π. Σ πού θέλω και κάτι Haix και περιμένω καρτέλα :D
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

mikeangel έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 9:53 pm
Firebooss925 έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 9:50 pm
mikeangel έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 9:45 pm Μπουρλότο... Έλα και ξεκινάει η αντίστροφη μέτρηση αύριο,28 και σήμερα... :D
Δηλ αντίστροφη μέτρηση; Για την προκήρυξη εννοείς; 😆
:D :D χαχα ναι θα περιμένω και αυτό τον μήνα και μετά δηλώνω παραίτηση, θα παραγγείλω κάτι κόκκινα μπλουζάκια Π. Σ πού θέλω και κάτι Haix και περιμένω καρτέλα :D
Γτ κόκκινα μπλουζάκια; Γ εποχικος θέλεις; Δεν έχω καταλάβει! Χαχαχα
mikeangel
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 14, 2021 10:15 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από mikeangel »

Firebooss925 έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 9:56 pm
mikeangel έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 9:53 pm
Firebooss925 έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 9:50 pm

Δηλ αντίστροφη μέτρηση; Για την προκήρυξη εννοείς; 😆
:D :D χαχα ναι θα περιμένω και αυτό τον μήνα και μετά δηλώνω παραίτηση, θα παραγγείλω κάτι κόκκινα μπλουζάκια Π. Σ πού θέλω και κάτι Haix και περιμένω καρτέλα :D
Γτ κόκκινα μπλουζάκια; Γ εποχικος θέλεις; Δεν έχω καταλάβει! Χαχαχα
Αφού άμα δεν βγεί η προκήρυξη μέσα στο Φλεβάρη να βάλουμε τα μπλε, θα χρειαστούμε και άλλα κόκκινα, αλλιώς από Οκτώβριο μετά... Ειδωμεν
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

mikeangel έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 9:58 pm
Firebooss925 έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 9:56 pm
mikeangel έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 9:53 pm
:D :D χαχα ναι θα περιμένω και αυτό τον μήνα και μετά δηλώνω παραίτηση, θα παραγγείλω κάτι κόκκινα μπλουζάκια Π. Σ πού θέλω και κάτι Haix και περιμένω καρτέλα :D
Γτ κόκκινα μπλουζάκια; Γ εποχικος θέλεις; Δεν έχω καταλάβει! Χαχαχα
Αφού άμα δεν βγεί η προκήρυξη μέσα στο Φλεβάρη να βάλουμε τα μπλε, θα χρειαστούμε και άλλα κόκκινα, αλλιώς από Οκτώβριο μετά... Ειδωμεν
δεν σε πιάνω καθόλου χαχα! Να παραγγείλεις κόκκινα; Χαχαχα αφού θα βάλεις τα μπλε αν μπεις! Αλλιώς τα περσινά κόκκινα μπλουζάκια χαχα κάθε χρόνο διαφορετικά θα φοράμε; Χαχαχα
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

Firebooss925 έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 10:00 pm
mikeangel έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 9:58 pm
Firebooss925 έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 9:56 pm

Γτ κόκκινα μπλουζάκια; Γ εποχικος θέλεις; Δεν έχω καταλάβει! Χαχαχα
Αφού άμα δεν βγεί η προκήρυξη μέσα στο Φλεβάρη να βάλουμε τα μπλε, θα χρειαστούμε και άλλα κόκκινα, αλλιώς από Οκτώβριο μετά... Ειδωμεν
ΧΑΧΑΧΑ τώρα το έπιασα χαχαχα
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

Firebooss925 έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 10:01 pm
Firebooss925 έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 10:00 pm
mikeangel έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 9:58 pm
Αφού άμα δεν βγεί η προκήρυξη μέσα στο Φλεβάρη να βάλουμε τα μπλε, θα χρειαστούμε και άλλα κόκκινα, αλλιώς από Οκτώβριο μετά... Ειδωμεν
ΧΑΧΑΧΑ τώρα το έπιασα χαχαχα
είναι πάντως πολύ περίεργο που δεν εχει ακουστεί κάτι! Έχουν παγώσει όλα ! Μάλλον μας βλέπω άλλο ένα εποχιλικι χαχα μπλουζάκια έχω παρά πολλά δεν περνώ αλλά! Μόνο γυαλιά θα πάρω γτ τα περσινά μου κάηκαν σε φωτιά χαχαχα
mikeangel
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 14, 2021 10:15 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από mikeangel »

:D :D Ρε τι πλάκα που έχει το καλαμπουρι :D :D
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

Firebooss925 έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 10:28 pm
Fireman277 έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 10:14 pm Τι ταμείο ρε άεργοι. Δουλεύω 12 μήνες το χρόνο σε αντίθεση με εσάς που 6 μήνες δουλεύετε 6 μήνες σας ταίζει μαμάκα. Εμένα και να μην με πάρουνε την έχω τη δουλειά μου, εσείς εποχιλίκι και καμιά σύνταξη γονιών που θα με πεις εμένα ούτε ταμείο. Μέχρι πρόσφατα παιδί που έπαιζε εδώ σε τοπική ομάδα τον πήραν εποχικό. Αν έχετε τον θεό σας δεν είχε ένα ένσημο στα 29 του, τέτοιοι είστε οι πιο πολλοί. Κάτσε να βγει να έχει όριο 35 εποχικοί,28 πολίτες να δούμε ποιος θα μπει. Εδώ θα είμαστε και θα γελάμε με τα χάλια σας.
για να μπαίνεις να κράζεις στο φόρουμ φαντάζομαι τ είσαι! Εχε το νουσου αν μπεις για μόνιμος έχει ψυχοτεχνικα τεστ από ψυχίατρους! 😉
και 35 και 33 και 31 να βγάλει για εποχικούς πάλι έξω θα μείνεις χαχαχαχχχαχαχα! Αυτό δεν δεν έχεις καταλάβει τόση ωρα
Άβαταρ μέλους
KYNHGOS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2011 1:30 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από KYNHGOS »

Fireman277 έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 9:20 pm Πραγματικά είστε τραγικότατοι οι εποχικοί να κράζετε τα παιδιά που πέρασαν με τον πιο αξιοκρατικό τρόπο και μεγάλο κόπο και θυσίες και κάναν την 10πλάσια εκπαίδευση από εσάς. Γιατί δεν λέτε για αυτούς που βγάλανε επαγγελματικό μόνο και μόνο για να μπούνε και δεν έχουν πιάσει τιμόνι στα χέρια τους; Είστε απίστευτα τοξικοί όλοι σας οι εποχικοί εδώ μέσα που πιστεύετε ότι είστε ανώτεροι από αυτά τα παιδιά και τα κράζετε και βγάζετε χολή, επειδή σας καίει να μπείτε. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, όσοι έχετε τέτοια μυαλά να είστε μια ζωή οαεδ 6μηνο.

Δεν κραζουμε κανεναν. Λεμε
Την πραγματικοτητα.
το μονο που κανανε αυτα τα παιδια ειναι ενα : Διαβασμα και τιποτα αλλο.
Δεν εχουν κανενα αλλο προσον. Δεν εχουν δουλεψει πουθενα, δεν εχουν κολλησει ουτε ενα ενσημο κανενας απο αυτους δεν βγαινει οδηγος δεν εχουν παει στρατο…. Απειθαρχοι και παει λεγοντας…. Μαντεψε ομως η πυροσβεστικη δεν θελει παιδια φυτα που βγαλανε 17-18-19 και δεν εχουν κανει κατι αλλο στη ζωη τους. Θελει εργατες ψημενα ατομα που εχουν παει στρατο ειδικες δυναμεις εχουν δουλεψει οδηγοι σε μεγαλα οχηματα και γενικα ανθρωπους ψημενους και στη δουλεια και σε δυσκολιες…. Ναι στις πανελλήνιες για αξκους.
Δεν το λεω εγω το λενε απαντες στο Π. Σ
οτι δεν κανουν γι αυτη τη δουλεια. Εκπαιδευση; Ποια εκπαιδευση ; Που; Στη σχολη που μαλακιζονται;
Πειθαρχία μηδεν…. Πηγανε δυο μηνες στο κεντρο και ουτε προσοχη δεν μαθανε…. Εκπαιδευση ποια εκπαιδευση ; Που ερχονται στις υπηρεσιες και καθονται τηλεφωνο engage και πρωτοκωλλο;
Οσα εχουν δει καποιοι εποχικοι σε 4 αντιπυρικες αυτοι ισως να μην τα δουνε ποτε…. Θα πιασουν κανα γραφειο και……πυροσβεστης σου λεει μετα…
Που οι περισσοτεροι δεν εχουν μπει σε πυροσβεστικο κ αυτο αν γινει τους εχουν ολοι με την ευθυνη τους!
Η εισαγωγη της πυροσβεστικης στις πανελλαδικες ηταν ειναι κ θα ειναι η μεγαλυτερη αποτυχια και εγινε εξαιτιας των βυσματικων προκηρυξεων επι θητεια ΝΔ για οσους θυμουνται.

Τα παραπανω ισχυουν για το 90% των περιπτωσεων εκ των πανελληνιων.
Αυτα.
Ethelontiscommando
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2022 1:32 pm
Επάγγελμα: Ανεργος
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Ethelontiscommando »

Τα ειπες ολα Κυνηγε
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

KYNHGOS έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 10:53 pm
Fireman277 έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 9:20 pm Πραγματικά είστε τραγικότατοι οι εποχικοί να κράζετε τα παιδιά που πέρασαν με τον πιο αξιοκρατικό τρόπο και μεγάλο κόπο και θυσίες και κάναν την 10πλάσια εκπαίδευση από εσάς. Γιατί δεν λέτε για αυτούς που βγάλανε επαγγελματικό μόνο και μόνο για να μπούνε και δεν έχουν πιάσει τιμόνι στα χέρια τους; Είστε απίστευτα τοξικοί όλοι σας οι εποχικοί εδώ μέσα που πιστεύετε ότι είστε ανώτεροι από αυτά τα παιδιά και τα κράζετε και βγάζετε χολή, επειδή σας καίει να μπείτε. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, όσοι έχετε τέτοια μυαλά να είστε μια ζωή οαεδ 6μηνο.

Δεν κραζουμε κανεναν. Λεμε
Την πραγματικοτητα.
το μονο που κανανε αυτα τα παιδια ειναι ενα : Διαβασμα και τιποτα αλλο.
Δεν εχουν κανενα αλλο προσον. Δεν εχουν δουλεψει πουθενα, δεν εχουν κολλησει ουτε ενα ενσημο κανενας απο αυτους δεν βγαινει οδηγος δεν εχουν παει στρατο…. Απειθαρχοι και παει λεγοντας…. Μαντεψε ομως η πυροσβεστικη δεν θελει παιδια φυτα που βγαλανε 17-18-19 και δεν εχουν κανει κατι αλλο στη ζωη τους. Θελει εργατες ψημενα ατομα που εχουν παει στρατο ειδικες δυναμεις εχουν δουλεψει οδηγοι σε μεγαλα οχηματα και γενικα ανθρωπους ψημενους και στη δουλεια και σε δυσκολιες…. Ναι στις πανελλήνιες για αξκους.
Δεν το λεω εγω το λενε απαντες στο Π. Σ
οτι δεν κανουν γι αυτη τη δουλεια. Εκπαιδευση; Ποια εκπαιδευση ; Που; Στη σχολη που μαλακιζονται;
Πειθαρχία μηδεν…. Πηγανε δυο μηνες στο κεντρο και ουτε προσοχη δεν μαθανε…. Εκπαιδευση ποια εκπαιδευση ; Που ερχονται στις υπηρεσιες και καθονται τηλεφωνο engage και πρωτοκωλλο;
Οσα εχουν δει καποιοι εποχικοι σε 4 αντιπυρικες αυτοι ισως να μην τα δουνε ποτε…. Θα πιασουν κανα γραφειο και……πυροσβεστης σου λεει μετα…
Που οι περισσοτεροι δεν εχουν μπει σε πυροσβεστικο κ αυτο αν γινει τους εχουν ολοι με την ευθυνη τους!
Η εισαγωγη της πυροσβεστικης στις πανελλαδικες ηταν ειναι κ θα ειναι η μεγαλυτερη αποτυχια και εγινε εξαιτιας των βυσματικων προκηρυξεων επι θητεια ΝΔ για οσους θυμουνται.

Τα παραπανω ισχυουν για το 90% των περιπτωσεων εκ των πανελληνιων.
Αυτα.

👏 👏 👏 👏 👏
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες